Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Wybuchowe znalezisko pomiędzy domem a lasem


Mieszkaniec gminy Szczytno podczas spaceru natknął się na pocisk przeciwpancerny PG-7 do granatnika RPG 7. Niewybuch został zabezpieczony przez funkcjonariuszy do czasu przyjazdu saperów.W niedzielę, 22 marca około godz. 14:30 oficer dyżurny z szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu przedmiotu, który mógł być pozostałością po II wojnie światowej.

 

 

- Mieszkaniec gminy Szczytno, w kompleksie leśnym, za budynkiem mieszkalnym, zauważył przysypany ściółką ładunek, który przypominał granat wojskowy – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - O znalezisku poinformował naszą jednostkę.

 

 

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Według policyjnych pirotechników jest to pocisk przeciwpancerny PG-7 do granatnika RPG-7. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali pocisk, i w bezpiecznym miejscu go zneutralizowali.


Reklama

 

 

 

Policja przypomina!

 

W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na policję. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i natychmiast przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom, np. policji.

 

Informując o niebezpiecznym znalezisku należy precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić, co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon lub adres kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

 

 

Reklama

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policję, która potwierdzi, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomi o tym fakcie patrol saperski
i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.Komentarze do artykułu

ago

Raczej jest to RPG 2 bo RPG 7 był produkowany po II wojnie tj od 1961r (wikipedia)

Oraz,czy jest się...,.

na kwarantannie domowej lub zarażony koronawirusem.

Napisz

Reklama


Komentarze