Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Czy w Szczytnie nie ma wybitnych artystów i sportowców? Zdaniem komisji oceniającej kandydatury osób ubiegających się o tegoroczną nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu - nie ma.Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat o treści: „Informujemy, że komisja oceniająca kandydatury zgłoszone do nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu po rozpatrzeniu zgłoszeń nie zdecydowała się pozytywnie zaopiniować żadnego z kandydatów do wyżej wymienionej nagrody.

Tym samym na podstawie zarządzenia Nr VIII/76/2019 Burmistrza Miasta Szczytno z dnia 11 marca 2019 r. nagrody te nie zostaną w tym roku przyznane.”

 

Bukowiecki, Kozak, Makaruk...

 

Nagroda przyznawana była od 4 lat. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. W ubiegłbym roku otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło.


Reklama

 

W tym roku komisja w składzie: Beata Boczar, Robert Dobroński, Mariusz Pardo, Rafał Kiersikowski, Piotr Gregorczyk nie rekomendowała burmistrzowi żadnego z trzech zgłoszonych kandydatów.

 

- Uznaliśmy, że przedstawione nam osiągnięcia tych osób nie są na miarę tej nagrody – mówi Robert Dobroński, naczelnik wydziału edukacji i szef komisji oceniającej.

 

Tylko trzy kandydatury

 

- Te trzy osoby najprawdopodobniej otrzymają nagrody burmistrza przyznawane w czerwcu uczniom naszych szkół – mówi z kolei Piotr Gregorczyk, miejski radny i członek komisji. - Ale rzeczywiście ich dotychczasowy dorobek nie jest jeszcze na miarę nagrody dla wybitnych sportowców, czy artystów. Chcemy podnieść prestiż tej nagrody. Ale z drugiej strony jestem bardzo zdziwiony i rozczarowany tym, że zgłoszono do niej jedynie trzy osoby. Bo naprawdę nie wierzę, aby w naszym mieście nie było wybitnych sportowców, czy artystów, a przypomnę tylko, że o tę wyjątkową nagrodę mogą starać się zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

ReklamaKomentarze do artykułu

dr

Przecież to oczywista oczywistość. Nagrodę w dziedzinie sportu należało przyznać Pani Beacie- przecież jest wybitną siatkarką, a nagrody w dziedzinie kultury np. Panu Burmistrzowi- obraca się w najlepszych sferach więc kultury mu nie brakuje.

Mieszkaniec JW

Ta cała \"komisja\" jest tyle warta co obietnice polityków przed wyborami. Pan Bukowiecki jest rozpoznawalny w całym kraju, tylko szanowni możnowładcy, którzy sami mało jeszcze pokazali co potrafią potrafili skreślić wybitnego młodego sportowca o młodej artystce nie wspomnę. Chociaż swoją drogą to nieźle zakręcili. Po co przyznawać dwie nagrody z różnych \"pól\" tym samym osobom jak można jedną uznać bezzasadną skoro drugą i tak dostaną. Brawo! Wstyd się przyznawać przez takich bezradnych skąd się pochodzi.

Ola

Maniek, Kiersik, i jeszcze jeden zadecydowali. Nie ma ziomków to nikt nie dostanie. Na siatkówkę też nie dali. Ale za to Latem żagle z Mańkiem i zimą lodowisko.

skorpion

mężowie stanu zdecydowali....masakra !!!

Mieszkaniec

Dziewczyna która wygrywa ogólnopolskie konkursy, pisze i komponuje piosenki jest za mało uzdolniona? Chyba komuś się w d... poprzewracało...

Waga

To ta komisja jest \"wybitna\"! Trzeba być nie lada zarozumialcem, aby bez uprawnień orzekać o poziomie artystycznym, kulturalnym, sportowym, czy w ogóle o czyichś osiągnięciach - skora samemu się ich nie ma!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18