Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Czy w Szczytnie nie ma wybitnych artystów i sportowców? Zdaniem komisji oceniającej kandydatury osób ubiegających się o tegoroczną nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu - nie ma.Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat o treści: „Informujemy, że komisja oceniająca kandydatury zgłoszone do nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu po rozpatrzeniu zgłoszeń nie zdecydowała się pozytywnie zaopiniować żadnego z kandydatów do wyżej wymienionej nagrody.

Tym samym na podstawie zarządzenia Nr VIII/76/2019 Burmistrza Miasta Szczytno z dnia 11 marca 2019 r. nagrody te nie zostaną w tym roku przyznane.”

 

Bukowiecki, Kozak, Makaruk...

 

Nagroda przyznawana była od 4 lat. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. W ubiegłbym roku otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło.

 

W tym roku komisja w składzie: Beata Boczar, Robert Dobroński, Mariusz Pardo, Rafał Kiersikowski, Piotr Gregorczyk nie rekomendowała burmistrzowi żadnego z trzech zgłoszonych kandydatów.


 

- Uznaliśmy, że przedstawione nam osiągnięcia tych osób nie są na miarę tej nagrody – mówi Robert Dobroński, naczelnik wydziału edukacji i szef komisji oceniającej.

 

Tylko trzy kandydatury

 

- Te trzy osoby najprawdopodobniej otrzymają nagrody burmistrza przyznawane w czerwcu uczniom naszych szkół – mówi z kolei Piotr Gregorczyk, miejski radny i członek komisji. - Ale rzeczywiście ich dotychczasowy dorobek nie jest jeszcze na miarę nagrody dla wybitnych sportowców, czy artystów. Chcemy podnieść prestiż tej nagrody. Ale z drugiej strony jestem bardzo zdziwiony i rozczarowany tym, że zgłoszono do niej jedynie trzy osoby. Bo naprawdę nie wierzę, aby w naszym mieście nie było wybitnych sportowców, czy artystów, a przypomnę tylko, że o tę wyjątkową nagrodę mogą starać się zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.Komentarze do artykułu

dr

Przecież to oczywista oczywistość. Nagrodę w dziedzinie sportu należało przyznać Pani Beacie- przecież jest wybitną siatkarką, a nagrody w dziedzinie kultury np. Panu Burmistrzowi- obraca się w najlepszych sferach więc kultury mu nie brakuje.

Mieszkaniec JW

Ta cała \"komisja\" jest tyle warta co obietnice polityków przed wyborami. Pan Bukowiecki jest rozpoznawalny w całym kraju, tylko szanowni możnowładcy, którzy sami mało jeszcze pokazali co potrafią potrafili skreślić wybitnego młodego sportowca o młodej artystce nie wspomnę. Chociaż swoją drogą to nieźle zakręcili. Po co przyznawać dwie nagrody z różnych \"pól\" tym samym osobom jak można jedną uznać bezzasadną skoro drugą i tak dostaną. Brawo! Wstyd się przyznawać przez takich bezradnych skąd się pochodzi.

Ola

Maniek, Kiersik, i jeszcze jeden zadecydowali. Nie ma ziomków to nikt nie dostanie. Na siatkówkę też nie dali. Ale za to Latem żagle z Mańkiem i zimą lodowisko.

skorpion

mężowie stanu zdecydowali....masakra !!!

Mieszkaniec

Dziewczyna która wygrywa ogólnopolskie konkursy, pisze i komponuje piosenki jest za mało uzdolniona? Chyba komuś się w d... poprzewracało...

Waga

To ta komisja jest \"wybitna\"! Trzeba być nie lada zarozumialcem, aby bez uprawnień orzekać o poziomie artystycznym, kulturalnym, sportowym, czy w ogóle o czyichś osiągnięciach - skora samemu się ich nie ma!

Napisz


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56