Reklama


Reklama

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Czy w Szczytnie nie ma wybitnych artystów i sportowców? Zdaniem komisji oceniającej kandydatury osób ubiegających się o tegoroczną nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu - nie ma.Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat o treści: „Informujemy, że komisja oceniająca kandydatury zgłoszone do nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu po rozpatrzeniu zgłoszeń nie zdecydowała się pozytywnie zaopiniować żadnego z kandydatów do wyżej wymienionej nagrody.

Tym samym na podstawie zarządzenia Nr VIII/76/2019 Burmistrza Miasta Szczytno z dnia 11 marca 2019 r. nagrody te nie zostaną w tym roku przyznane.”

 

Bukowiecki, Kozak, Makaruk...

 

Nagroda przyznawana była od 4 lat. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. W ubiegłbym roku otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło.


Reklama

 

W tym roku komisja w składzie: Beata Boczar, Robert Dobroński, Mariusz Pardo, Rafał Kiersikowski, Piotr Gregorczyk nie rekomendowała burmistrzowi żadnego z trzech zgłoszonych kandydatów.

 

- Uznaliśmy, że przedstawione nam osiągnięcia tych osób nie są na miarę tej nagrody – mówi Robert Dobroński, naczelnik wydziału edukacji i szef komisji oceniającej.

 

Tylko trzy kandydatury

 

- Te trzy osoby najprawdopodobniej otrzymają nagrody burmistrza przyznawane w czerwcu uczniom naszych szkół – mówi z kolei Piotr Gregorczyk, miejski radny i członek komisji. - Ale rzeczywiście ich dotychczasowy dorobek nie jest jeszcze na miarę nagrody dla wybitnych sportowców, czy artystów. Chcemy podnieść prestiż tej nagrody. Ale z drugiej strony jestem bardzo zdziwiony i rozczarowany tym, że zgłoszono do niej jedynie trzy osoby. Bo naprawdę nie wierzę, aby w naszym mieście nie było wybitnych sportowców, czy artystów, a przypomnę tylko, że o tę wyjątkową nagrodę mogą starać się zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

ReklamaKomentarze do artykułu

dr

Przecież to oczywista oczywistość. Nagrodę w dziedzinie sportu należało przyznać Pani Beacie- przecież jest wybitną siatkarką, a nagrody w dziedzinie kultury np. Panu Burmistrzowi- obraca się w najlepszych sferach więc kultury mu nie brakuje.

Mieszkaniec JW

Ta cała \"komisja\" jest tyle warta co obietnice polityków przed wyborami. Pan Bukowiecki jest rozpoznawalny w całym kraju, tylko szanowni możnowładcy, którzy sami mało jeszcze pokazali co potrafią potrafili skreślić wybitnego młodego sportowca o młodej artystce nie wspomnę. Chociaż swoją drogą to nieźle zakręcili. Po co przyznawać dwie nagrody z różnych \"pól\" tym samym osobom jak można jedną uznać bezzasadną skoro drugą i tak dostaną. Brawo! Wstyd się przyznawać przez takich bezradnych skąd się pochodzi.

Ola

Maniek, Kiersik, i jeszcze jeden zadecydowali. Nie ma ziomków to nikt nie dostanie. Na siatkówkę też nie dali. Ale za to Latem żagle z Mańkiem i zimą lodowisko.

skorpion

mężowie stanu zdecydowali....masakra !!!

Mieszkaniec

Dziewczyna która wygrywa ogólnopolskie konkursy, pisze i komponuje piosenki jest za mało uzdolniona? Chyba komuś się w d... poprzewracało...

Waga

To ta komisja jest \"wybitna\"! Trzeba być nie lada zarozumialcem, aby bez uprawnień orzekać o poziomie artystycznym, kulturalnym, sportowym, czy w ogóle o czyichś osiągnięciach - skora samemu się ich nie ma!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06