Czwartek, 21 Listopad, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Czy w Szczytnie nie ma wybitnych artystów i sportowców? Zdaniem komisji oceniającej kandydatury osób ubiegających się o tegoroczną nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu - nie ma.Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat o treści: „Informujemy, że komisja oceniająca kandydatury zgłoszone do nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu po rozpatrzeniu zgłoszeń nie zdecydowała się pozytywnie zaopiniować żadnego z kandydatów do wyżej wymienionej nagrody.

Tym samym na podstawie zarządzenia Nr VIII/76/2019 Burmistrza Miasta Szczytno z dnia 11 marca 2019 r. nagrody te nie zostaną w tym roku przyznane.”

 

Bukowiecki, Kozak, Makaruk...

 

Nagroda przyznawana była od 4 lat. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. W ubiegłbym roku otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło.

 

W tym roku komisja w składzie: Beata Boczar, Robert Dobroński, Mariusz Pardo, Rafał Kiersikowski, Piotr Gregorczyk nie rekomendowała burmistrzowi żadnego z trzech zgłoszonych kandydatów.


 

- Uznaliśmy, że przedstawione nam osiągnięcia tych osób nie są na miarę tej nagrody – mówi Robert Dobroński, naczelnik wydziału edukacji i szef komisji oceniającej.

 

Tylko trzy kandydatury

 

- Te trzy osoby najprawdopodobniej otrzymają nagrody burmistrza przyznawane w czerwcu uczniom naszych szkół – mówi z kolei Piotr Gregorczyk, miejski radny i członek komisji. - Ale rzeczywiście ich dotychczasowy dorobek nie jest jeszcze na miarę nagrody dla wybitnych sportowców, czy artystów. Chcemy podnieść prestiż tej nagrody. Ale z drugiej strony jestem bardzo zdziwiony i rozczarowany tym, że zgłoszono do niej jedynie trzy osoby. Bo naprawdę nie wierzę, aby w naszym mieście nie było wybitnych sportowców, czy artystów, a przypomnę tylko, że o tę wyjątkową nagrodę mogą starać się zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.Komentarze do artykułu

dr

Przecież to oczywista oczywistość. Nagrodę w dziedzinie sportu należało przyznać Pani Beacie- przecież jest wybitną siatkarką, a nagrody w dziedzinie kultury np. Panu Burmistrzowi- obraca się w najlepszych sferach więc kultury mu nie brakuje.

Mieszkaniec JW

Ta cała \"komisja\" jest tyle warta co obietnice polityków przed wyborami. Pan Bukowiecki jest rozpoznawalny w całym kraju, tylko szanowni możnowładcy, którzy sami mało jeszcze pokazali co potrafią potrafili skreślić wybitnego młodego sportowca o młodej artystce nie wspomnę. Chociaż swoją drogą to nieźle zakręcili. Po co przyznawać dwie nagrody z różnych \"pól\" tym samym osobom jak można jedną uznać bezzasadną skoro drugą i tak dostaną. Brawo! Wstyd się przyznawać przez takich bezradnych skąd się pochodzi.

Ola

Maniek, Kiersik, i jeszcze jeden zadecydowali. Nie ma ziomków to nikt nie dostanie. Na siatkówkę też nie dali. Ale za to Latem żagle z Mańkiem i zimą lodowisko.

skorpion

mężowie stanu zdecydowali....masakra !!!

Mieszkaniec

Dziewczyna która wygrywa ogólnopolskie konkursy, pisze i komponuje piosenki jest za mało uzdolniona? Chyba komuś się w d... poprzewracało...

Waga

To ta komisja jest \"wybitna\"! Trzeba być nie lada zarozumialcem, aby bez uprawnień orzekać o poziomie artystycznym, kulturalnym, sportowym, czy w ogóle o czyichś osiągnięciach - skora samemu się ich nie ma!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Dziwne, dlaczego nie ma na zdjęciu Sylwii. A nie, jest, przepraszam, wszystko ok.
  Autor: fan Sylwii
  2019-11-21 15:25:55
 • Toyota zderzyła się z dzikami
  Policja po przyjęciu zgłoszenia pomoże nam w taki sposób, że ukarze nas mandatem. Więc dwa razy się zastanówcie czy powiadamiac policję. Sporadycznie się zdarza by ta formacja komuś pomogła.
  Autor: Marti
  2019-11-21 07:09:55
 • Turystyczna perełka powiatu już dostępna
  Jak zwykle - pani Jaskulska. pyza na polnych ścieżkach... Przepraszam - na ścieżkach rowerowych. To naprawdę innowacyjne. A przez mazurskie okno na świat wyglądamy codziennie. Gdyby nie okejki, to byśmy nie mieli czym dojechać i wrócić z Olsztyna. Może zamiast ścieżek rowerowych - pyza z polnych (rowerowych) dróżek zajęłaby się przewozami regionalnymi.
  Autor: Śmieszek
  2019-11-20 19:47:57
 • Uszedł z życiem po uderzenia TIRA... i zaczęły się kłopoty
  A co na to fundusz gwarancyjny? Po to on chyba jest?
  Autor: Kierowca
  2019-11-20 17:55:39
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
  Autor: Zawiedzony
  2019-11-20 09:47:13
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
  Autor: Kierowca Ciężarówki
  2019-11-20 09:37:44
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:36:12
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:11:37
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
  Autor: Mieszkaniec!
  2019-11-19 22:28:00
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
  Autor: Mieszkanka ...
  2019-11-19 22:22:58