Niedziela, 29 Marzec, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Czy w Szczytnie nie ma wybitnych artystów i sportowców? Zdaniem komisji oceniającej kandydatury osób ubiegających się o tegoroczną nagrodę burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu - nie ma.Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat o treści: „Informujemy, że komisja oceniająca kandydatury zgłoszone do nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu po rozpatrzeniu zgłoszeń nie zdecydowała się pozytywnie zaopiniować żadnego z kandydatów do wyżej wymienionej nagrody.

Tym samym na podstawie zarządzenia Nr VIII/76/2019 Burmistrza Miasta Szczytno z dnia 11 marca 2019 r. nagrody te nie zostaną w tym roku przyznane.”

 

Bukowiecki, Kozak, Makaruk...

 

Nagroda przyznawana była od 4 lat. Wybitni sportowcy i artyści otrzymują czek na 3 tys. zł. W 2015 roku, kiedy po raz pierwszy ją wręczono, trafiła ona do Faustyny Makaruk, Zuzanny Kozak i Konrada Bukowieckiego. W ubiegłbym roku otrzymali ją Adam Cudak i Marta Jagiełło.


Reklama

 

W tym roku komisja w składzie: Beata Boczar, Robert Dobroński, Mariusz Pardo, Rafał Kiersikowski, Piotr Gregorczyk nie rekomendowała burmistrzowi żadnego z trzech zgłoszonych kandydatów.

 

- Uznaliśmy, że przedstawione nam osiągnięcia tych osób nie są na miarę tej nagrody – mówi Robert Dobroński, naczelnik wydziału edukacji i szef komisji oceniającej.

 

Tylko trzy kandydatury

 

- Te trzy osoby najprawdopodobniej otrzymają nagrody burmistrza przyznawane w czerwcu uczniom naszych szkół – mówi z kolei Piotr Gregorczyk, miejski radny i członek komisji. - Ale rzeczywiście ich dotychczasowy dorobek nie jest jeszcze na miarę nagrody dla wybitnych sportowców, czy artystów. Chcemy podnieść prestiż tej nagrody. Ale z drugiej strony jestem bardzo zdziwiony i rozczarowany tym, że zgłoszono do niej jedynie trzy osoby. Bo naprawdę nie wierzę, aby w naszym mieście nie było wybitnych sportowców, czy artystów, a przypomnę tylko, że o tę wyjątkową nagrodę mogą starać się zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

ReklamaKomentarze do artykułu

dr

Przecież to oczywista oczywistość. Nagrodę w dziedzinie sportu należało przyznać Pani Beacie- przecież jest wybitną siatkarką, a nagrody w dziedzinie kultury np. Panu Burmistrzowi- obraca się w najlepszych sferach więc kultury mu nie brakuje.

Mieszkaniec JW

Ta cała \"komisja\" jest tyle warta co obietnice polityków przed wyborami. Pan Bukowiecki jest rozpoznawalny w całym kraju, tylko szanowni możnowładcy, którzy sami mało jeszcze pokazali co potrafią potrafili skreślić wybitnego młodego sportowca o młodej artystce nie wspomnę. Chociaż swoją drogą to nieźle zakręcili. Po co przyznawać dwie nagrody z różnych \"pól\" tym samym osobom jak można jedną uznać bezzasadną skoro drugą i tak dostaną. Brawo! Wstyd się przyznawać przez takich bezradnych skąd się pochodzi.

Ola

Maniek, Kiersik, i jeszcze jeden zadecydowali. Nie ma ziomków to nikt nie dostanie. Na siatkówkę też nie dali. Ale za to Latem żagle z Mańkiem i zimą lodowisko.

skorpion

mężowie stanu zdecydowali....masakra !!!

Mieszkaniec

Dziewczyna która wygrywa ogólnopolskie konkursy, pisze i komponuje piosenki jest za mało uzdolniona? Chyba komuś się w d... poprzewracało...

Waga

To ta komisja jest \"wybitna\"! Trzeba być nie lada zarozumialcem, aby bez uprawnień orzekać o poziomie artystycznym, kulturalnym, sportowym, czy w ogóle o czyichś osiągnięciach - skora samemu się ich nie ma!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13