Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wtorek, 24 września, g. 17.00, restauracja „Zacisze” - debata przedwyborcza


Z posłami o eko-przyszłości - debata przedwyborcza będzie szczególną okazją do zapoznania się z oceną sytuacji ze strony ugrupowań kandydujących do Sejmu jak i ich planów na najbliższą i następne kadencje. Jest to pierwsza tego typu konfrontacja poglądów w naszym regionie, na którą organizatorzy zapraszają we wtorek 24 września o godzinie 17 w restauracji „Zacisze”.Spotkanie jest elementem cyklu debat przedwyborczych, realizowanych przez Fundację WWF Polska pod hasłem: „2050. Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz”. Biorą w nich udział kandydaci na posłów z poszczególnych regionów, przedstawiciele lokalnych społeczności oraz mediów.

 

Na zaproszenie szczycieńskiej grupy „Zielonych” mazurska debata odbędzie się w Szczytnie. Udział w niej potwierdzili przedstawiciel największych Komitetów Wyborczych kandydujący z naszego okręgu. Polskie Stronnictwo Ludowe reprezentować będzie Sylwia Jaskulska, Prawo i Sprawiedliwość - Henryk Żuchowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica - Lucyna Kobylińska, a Koalicję Obywatelską Platforma Obywatelska – Nowoczesna – Zieloni - Igor Chmieliński. „Myśleć globalnie – działać lokalnie” – to hasło przyświecające działaniom proekologicznym. Stąd też dobór zarówno uczestników dyskusji doskonale znanych w naszym regionie, jak i tematyki odnoszącej się do zagrożeń wynikających ze światowego kryzysu klimatycznego, które przekładają się także na zagrożenia lokalne, specyficzne dla regionu szczycieńskiego.


 Komentarze do artykułu

Wiesław Madrzejowski

Debata klimatyczna w Szczytnie. Pytanko - w jaki sposób kogoś \"stygmatyzowali\" organizatorzy? Którego z komitetów wyborczych nie zaproszono? Jakie przejawy ekoterroryzmu zauważył \"anonim\" w działalności \"Zielonych\" w Szczytnie? Poza tym czy wszyscy zdrowi? Zapraszam do ekowspółpracy w Szczytnie.

Organizator już na wstępie stygmatyzuje kandydatów! Wypadało zaprosić wszystkich którzy startują ze Szczytna a nie tylko tych z największych ugrupowań. Szczycieńscy \"zieloni\" ? WWF Polska? czy Eko patrioci? Już przed rozpoczęciem sceptycznie trzeba podchodzić do wiarygodności organizatora oraz przebiegu samego spotkania. Na stronach organizatorów trudno znaleźć stanowisko w sprawie skażenia Wisły ale problem Puszczy Amazońskiej i owszem. Wolę określenie eko terroryści niż \"zieloni\" ze Szczytna.

Napisz


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50