Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Wszyscy jesteśmy dziećmi... (zdjęcia)


„Mam na imię Maja, mam 9 lat. Chciałabym Ci bardzo podziękować za ostatnie prezenty. W tym, roku jestem już starszą i mądrzejszą dziewczynką, więc proszę Cię o to, aby prezenty dostały wszystkie dzieci na całym świecie” - tak napisała do św. Mikołaja Maja Umińska, a jej list zwyciężył w konkursie. I to właśnie Maja, podczas  III Szczycieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, rozświetliła Szczytno, odpalając wszystkie świąteczne ozdoby.Dla dzieci, głównie tych, które napisały listy do Mikołaja, rozstrzygnięcie konkursu było zapewne najważniejszą częścią wydarzenia. Zwyciężyła Maja Umińska, ale urzędowe jury przyznało też wyróżnienia.

 

Otrzymali je: Dawid Twardosz, Iga Moszczyńska, Filip Zdanowicz, Michał Stąpor oraz Lena Strzemieczna. Co ważne – w znakomitej większości dzieci prosiły w swoich listach o prezenty nie dla siebie, lecz dla innych. Na przykład Dawid Twardosz chciałby, by w te święta „żadne dzieci na świecie nie były głodne” i żeby wyzdrowiała jego koleżanka z klasy, a z kolei Lena Strzemieczna prosiła o zdrowie dla jej pupila – pieska Mikusia.

 

Jarmark, to oczywiście nie tylko rozstrzygnięcie konkursu. To sporo innych, najróżniejszych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O tym, że to potrzebna i akceptowana impreza świadczyła liczba uczestników.

 

Nikt ich nie zliczył, ale na Placu Juranda wciąż było tłumnie, mino że przecież jedni odchodzili, a inni przybywali. I wszystkim towarzyszyły płynące ze sceny kolędy i pastorałki, śpiewane przez lokalne chóry, zespoły i wokalistów. Jarmark był też okazją do tego, by na scenie zadebiutowała kolejna świąteczna piosenka, w całości nasza – szczycieńska, którą zaśpiewały dzieci z zespołu działającego w MDK (po ubiegłorocznej, którą napisał Ryszard Łopatka, a muzykę skomponował Andrzej Ałaj). Tym razem muzyką ponownie zajął się Andrzej, ale tekst powstał przy redakcyjnym biurku w „Tygodniku Szczytno”. Zrozumiałe więc, że ten tekst publikujemy.


Reklama

 

 

 

List do Mikołaja od szczycieńskich dzieci:

 

 

Kochany Mikołaju, powiemy Ci w sekrecie,

że wszystkie dzieci, wszystkie, na całym wielkim świecie

nie pragną już zabawek lecz tego, by dorośli

dali nam dużo szczęścia i dom pełen miłości.

 

Wiesz przecież Mikołaju, że mama, babcia, tata

też ma swą mamę, babcię, tatusia, wujka, brata...

Spraw, byśmy wszyscy razem zasiedli do wieczerzy

i byli zgodni, mili, uczciwi oraz szczerzy.

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

i wszystkich nas Bóg kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

Reklama

już przez nas Bóg nie szlochał.

 

 

Kochany Mikołaju, liczymy dziś na ciebie,

bo przecież tak nauczał pan Jezus, co dziś w niebie,

że od początku życia i aż do końca świata

największym dobrem miłość, co wszystkich ludzi brata.

 

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

każdego z nas ktoś kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

już przez nas nikt nie szlochał.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze