Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wszyscy jesteśmy dziećmi... (zdjęcia)


„Mam na imię Maja, mam 9 lat. Chciałabym Ci bardzo podziękować za ostatnie prezenty. W tym, roku jestem już starszą i mądrzejszą dziewczynką, więc proszę Cię o to, aby prezenty dostały wszystkie dzieci na całym świecie” - tak napisała do św. Mikołaja Maja Umińska, a jej list zwyciężył w konkursie. I to właśnie Maja, podczas  III Szczycieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, rozświetliła Szczytno, odpalając wszystkie świąteczne ozdoby.Dla dzieci, głównie tych, które napisały listy do Mikołaja, rozstrzygnięcie konkursu było zapewne najważniejszą częścią wydarzenia. Zwyciężyła Maja Umińska, ale urzędowe jury przyznało też wyróżnienia.

 

Otrzymali je: Dawid Twardosz, Iga Moszczyńska, Filip Zdanowicz, Michał Stąpor oraz Lena Strzemieczna. Co ważne – w znakomitej większości dzieci prosiły w swoich listach o prezenty nie dla siebie, lecz dla innych. Na przykład Dawid Twardosz chciałby, by w te święta „żadne dzieci na świecie nie były głodne” i żeby wyzdrowiała jego koleżanka z klasy, a z kolei Lena Strzemieczna prosiła o zdrowie dla jej pupila – pieska Mikusia.

 

Jarmark, to oczywiście nie tylko rozstrzygnięcie konkursu. To sporo innych, najróżniejszych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O tym, że to potrzebna i akceptowana impreza świadczyła liczba uczestników.

 

Nikt ich nie zliczył, ale na Placu Juranda wciąż było tłumnie, mino że przecież jedni odchodzili, a inni przybywali. I wszystkim towarzyszyły płynące ze sceny kolędy i pastorałki, śpiewane przez lokalne chóry, zespoły i wokalistów. Jarmark był też okazją do tego, by na scenie zadebiutowała kolejna świąteczna piosenka, w całości nasza – szczycieńska, którą zaśpiewały dzieci z zespołu działającego w MDK (po ubiegłorocznej, którą napisał Ryszard Łopatka, a muzykę skomponował Andrzej Ałaj). Tym razem muzyką ponownie zajął się Andrzej, ale tekst powstał przy redakcyjnym biurku w „Tygodniku Szczytno”. Zrozumiałe więc, że ten tekst publikujemy.


Reklama

 

 

 

List do Mikołaja od szczycieńskich dzieci:

 

 

Kochany Mikołaju, powiemy Ci w sekrecie,

że wszystkie dzieci, wszystkie, na całym wielkim świecie

nie pragną już zabawek lecz tego, by dorośli

dali nam dużo szczęścia i dom pełen miłości.

 

Wiesz przecież Mikołaju, że mama, babcia, tata

też ma swą mamę, babcię, tatusia, wujka, brata...

Spraw, byśmy wszyscy razem zasiedli do wieczerzy

i byli zgodni, mili, uczciwi oraz szczerzy.

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

i wszystkich nas Bóg kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

Reklama

już przez nas Bóg nie szlochał.

 

 

Kochany Mikołaju, liczymy dziś na ciebie,

bo przecież tak nauczał pan Jezus, co dziś w niebie,

że od początku życia i aż do końca świata

największym dobrem miłość, co wszystkich ludzi brata.

 

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

każdego z nas ktoś kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

już przez nas nikt nie szlochał.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

  Śmieszek


  2020-02-15 17:04:45

Reklama