Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Wszyscy jesteśmy dziećmi... (zdjęcia)


„Mam na imię Maja, mam 9 lat. Chciałabym Ci bardzo podziękować za ostatnie prezenty. W tym, roku jestem już starszą i mądrzejszą dziewczynką, więc proszę Cię o to, aby prezenty dostały wszystkie dzieci na całym świecie” - tak napisała do św. Mikołaja Maja Umińska, a jej list zwyciężył w konkursie. I to właśnie Maja, podczas  III Szczycieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, rozświetliła Szczytno, odpalając wszystkie świąteczne ozdoby.Dla dzieci, głównie tych, które napisały listy do Mikołaja, rozstrzygnięcie konkursu było zapewne najważniejszą częścią wydarzenia. Zwyciężyła Maja Umińska, ale urzędowe jury przyznało też wyróżnienia.

 

Otrzymali je: Dawid Twardosz, Iga Moszczyńska, Filip Zdanowicz, Michał Stąpor oraz Lena Strzemieczna. Co ważne – w znakomitej większości dzieci prosiły w swoich listach o prezenty nie dla siebie, lecz dla innych. Na przykład Dawid Twardosz chciałby, by w te święta „żadne dzieci na świecie nie były głodne” i żeby wyzdrowiała jego koleżanka z klasy, a z kolei Lena Strzemieczna prosiła o zdrowie dla jej pupila – pieska Mikusia.

 

Jarmark, to oczywiście nie tylko rozstrzygnięcie konkursu. To sporo innych, najróżniejszych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O tym, że to potrzebna i akceptowana impreza świadczyła liczba uczestników.

 

Nikt ich nie zliczył, ale na Placu Juranda wciąż było tłumnie, mino że przecież jedni odchodzili, a inni przybywali. I wszystkim towarzyszyły płynące ze sceny kolędy i pastorałki, śpiewane przez lokalne chóry, zespoły i wokalistów. Jarmark był też okazją do tego, by na scenie zadebiutowała kolejna świąteczna piosenka, w całości nasza – szczycieńska, którą zaśpiewały dzieci z zespołu działającego w MDK (po ubiegłorocznej, którą napisał Ryszard Łopatka, a muzykę skomponował Andrzej Ałaj). Tym razem muzyką ponownie zajął się Andrzej, ale tekst powstał przy redakcyjnym biurku w „Tygodniku Szczytno”. Zrozumiałe więc, że ten tekst publikujemy.


Reklama

 

 

 

List do Mikołaja od szczycieńskich dzieci:

 

 

Kochany Mikołaju, powiemy Ci w sekrecie,

że wszystkie dzieci, wszystkie, na całym wielkim świecie

nie pragną już zabawek lecz tego, by dorośli

dali nam dużo szczęścia i dom pełen miłości.

 

Wiesz przecież Mikołaju, że mama, babcia, tata

też ma swą mamę, babcię, tatusia, wujka, brata...

Spraw, byśmy wszyscy razem zasiedli do wieczerzy

i byli zgodni, mili, uczciwi oraz szczerzy.

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

i wszystkich nas Bóg kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

Reklama

już przez nas Bóg nie szlochał.

 

 

Kochany Mikołaju, liczymy dziś na ciebie,

bo przecież tak nauczał pan Jezus, co dziś w niebie,

że od początku życia i aż do końca świata

największym dobrem miłość, co wszystkich ludzi brata.

 

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

każdego z nas ktoś kocha,

więc żyjmy tak, by nigdy

już przez nas nikt nie szlochał.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama