Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Wstydliwe zainteresowanie konsultacjami


Kolejne spotkanie w sprawie strategii rozwoju Szczytna na kolejne 10 lat było otwarte dla wszystkich chętnych i zainteresowanych. Tych jednak, nie po raz pierwszy zresztą, było wstydliwie wręcz mało. Zabrakło nawet miejskich radnych, którzy niejednokrotnie podkreślają, że sprawy Szczytna i jego mieszkańców są dla nich najważniejsze. Jedynym miejskim radnym, który pojawił się na spotkaniu był Waldemar Zimny. Szacunek panie radny!W nowej, obszernej sali, tzw. całorocznej, w zamkowych ruinach, ponad dwie godziny spędziło ze sobą aż... siedem osób, w tym prowadzący autor strategii dr Wiesław Kozłowski z UMK w Olsztynie, reprezentant(ka) „Tygodnika Szczytno”, co najmniej dwoje urzędników oraz 1 (słownie: JEDEN) radny. Znakomita więc większość tej znikomej liczby uczestników (i obserwatorów) debaty, była tam właściwie z racji funkcyjnych czy służbowych obowiązków.

 

Po raz kolejny prowadzący autor, pełen optymizmu, wskazywał zebranym drogi, które mogą i powinny doprowadzić Szczytno do świetlanego rozwoju, wytrwale jednak podkreślał, że wymaga to ogromu pracy, zaangażowania nie tylko ze strony samorządy, ale najlepiej wszystkich, i to nie tylko z miasta, ale co najmniej powiatu, oraz zgodnej współpracy.


Reklama

 

W dopracowanej już strategii (która wciąż nie jest wersją ostateczną), wprowadzone zostały zmiany, uwzględniające pomysły i oczekiwania, zgłaszane podczas wcześniejszego (majowego) cyklu spotkań konsultacyjnych. Dokument można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

 

 

 

Dr Wiesław Kozłowski zapewnia, że Szczytno może rozwinąć skrzydła i stać się miejscem dobrego życia. Wystarczy tylko zrealizować strategiczne plany.

Reklama

 

Jedynym radnym, którego zainteresowały perspektywy rozwoju Szczytna okazał się Waldemar Zimny.Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

\"Zabrakło nawet miejskich radnych, którzy niejednokrotnie podkreślają, że sprawy Szczytna i jego mieszkańców są dla nich najważniejsze.\" BO PRZECIEŻ ONI WIEDZĄ LEPIEJ. Ci magistrzy po kursokonferencjach i podyplomówkach po maturze, albo licencjacie.

Maj

A na co im tam chodzić, jakby im zapłacili jak za sesję itp. to by krzeseł zabraklo

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54