Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Wrak realny, właściciel widmo (zdjęcia)


Przy kotłowni gazowej (ulica Śląska) od ponad 2 lat stoi wrak fiata seicento. To pozostałość po akcji straży granicznej, która ścigała przemytnika. Ten wymknął się funkcjonariuszom, ale samochód pozostał. - To, że szpeci teren to jedno, ale może być naprawdę groźny – przestrzega Krzysztof Klimek, mieszkaniec pobliskiego bloku. - Auto stoi tuż przy kotłowni gazowej. Rozkłada się. Akumulator, bak z paliwem, co będzie gdy się zapali? Nie chcę nawet myśleć.Mieszkańcy pobliskiego bloku o usunięcie wraku poprosili policję oraz straż miejską.

- Ci jednak rozkładają ręce twierdząc, że nic nie mogą zrobić – mówi Zbigniew Chrapkiewicz, mieszkaniec bloku przy ulicy Śląskiej. - A ten wrak naprawdę stwarza zagrożenie. Niemal dotyka ściany kotłowni gazowej. Potrzaskane szyby, rozkradzione elementy, ale akumulator, czy bak z paliwem jest. Co się stanie, gdy ktoś na przykład rzuci nieodpowiedzialnie niedopałek papierosa, lub specjalnie, dla żartu podpali ten samochód? Wariatów nie brakuje. Moment i tragedia gotowa. Inna rzecz, że samochód w takim stanie może i sam się zapalić.

Teren, na którym stoi wrak, należy do miasta. Zgodnie z prawem to właściciel samochodu bądź terenu powinien zająć się usunięciem zagrożenia.


Reklama

 

- Sprawa nie jest taka prosta, bo obowiązuje nas ustawa o drogach – mówi komendant straży miejskiej Janusz Gutowski. - Gdyby to auto stało w skraju drogi i tam stwarzało zagrożenie, to mielibyśmy podstawy, aby go usunąć. A tak, to najpierw musimy ustalić jego właściciela. Procedury już ruszyły.

 

Straż miejska za pośrednictwem wydziału komunikacji, na podstawie tablic rejestracyjnych będzie próbowała ustalić właściciela porzuconego samochodu. Gdy to zrobi będzie próbowała go zmusić do usunięcia pojazdu. Jeśli to się nie uda wrak na swój koszt, będzie musiał usunąć właściciel terenu, czyli miasto. Kiedy auto może zniknąć? Na to pytanie nikt nie potrafi odpowiedzieć.

Reklama

 

- Mam tylko nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy może przyśpieszy ten żmudny proces, bo naprawdę w końcu dojdzie do tragedii, i wówczas każdy będzie szukał winnego – komentuje Krzysztof Klimek.Komentarze do artykułu

Miki

Jeśli uda się ustalić właściciela, to wystarczy zgłosić do UFG, że pojazd jest ubezpieczony - właściciel bardzo szybko postara się pozbyć problemu.

Wujek Dobra Rada

To jest książkowy przykład tzw. imposybilizmu. Niech miasto podejmie decyzję, że na tym fragmencie działki wytycza się nową ulicę i wówczas samochód znajdzie się w pasie drogowym, będzie stwarzał tam zagrożenie i będzie można go usunąć już jutro, nie pytając właściciela o zdanie. A potem można cofnąć stan prawny do stanu poprzedniego i ulicę znieść, a działki znowu połączyć. Czy tak da się? Chyba że miasto żyłuje na lawetę i za wszelką cenę chce, żeby usunięcie wraku sfinansował ktoś inny.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40