Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

„Wózkowy” podpalacz grasuje w Szczytnie


Ktoś w naszym mieście najwyraźniej ma kłopot z 500+. Swoją frustrację wyładowuje na... dziecięcych wózkach. Tylko w miniony piątek szczycieńscy strażacy musieli gasić dwa takie „pojazdy”. Co gorsza, pożary były tak potężne, że mogły spowodować spalenie całych budynków, w tym przypadku bloków. Dopóki „wózkowy mściciel” nie zostanie ujawniony i ujęty lepiej nie zostawiać wózków i innych dziecięcych pojazdów na klatkach schodowych.Do zdarzeń doszło w nocy.  Najpierw ktoś podpalił wózek stojący na klatce schodowej w budynku przy ulicy Solidarności w Szczytnie. Zgłoszenie do strażaków dotarło dokładnie o godz. 0:07. Ogień doszczętnie strawił wózek, stojącą obok hulajnogę oraz część instalacji elektrycznej. Straty wyceniono na 25 tys. zł. Zadymienie na klatce schodowej było tak potężne, że strażacy musieli użyć przenośnego wentylatora, aby oddymić obiekt.

 

Dokładnie 16 minut później do niemal identycznego pożaru doszło w bloku przy ulicy Lipperta w Szczytnie.

 


Reklama

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się wózku dziecięcym oraz zadymieniu na klatce schodowej – mówi Łukasz Wróblewski ze Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie. - W tym przypadku drzwi wejściowe były zamknięte. Był też uszkodzony domofon oraz zamek. Aby dostać się do bloku musieliśmy użyć sprzętu burzącego. Wyważyliśmy drzwi.

 

Zadymienie było tak ogromne, że strażacy gasili ogień w aparatach powietrznych. Straty spowodowane ogniem były bardzo podobne do tych z ulicy Solidarności.

Reklama

 

Sprawą już zajęli się policjanci. Przeglądają nocy monitoring miasta i szukają podpalacza bądź podpalaczy wózków.

 

- Sytuacja jest bardzo poważna – mówi Łukasz Wróblewski. - Oba pożary powstały w budynkach, gdzie mieszka bardzo dużo osób. Trudno sobie nawet wyobrazić, co by mogło się stać, gdyby ogień się rozprzestrzenił.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  Zielony namiot w Szczytnie postawiło Wojsko :-)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:44:30
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Jest taka wzmianka o ochronie zdrowia i życia i każdy kto na taki uszczerbek kogoś naraża zwłaszcza świadomie odpowiada za to karnie. Za świadomie rozpowszechnianie AIDS grozi odpowiedzialności karna , nie widzę czemu ma nie przy korona wirusie zwłaszcza że moja mama jest w grupie podwyższonego ryzyka . Jak i wiele inny osób. Ja cały czas robię zakupy by ona nie wychodziła z domu.


  2020-04-08 16:40:05
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  ps. Zbiórka nadal trwa :)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:31:27
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Jeżeli zwolniło się 34 miejsca w żłobku, a podań złożono 60, w tym 10 z terenu Gminy Wiejskiej Szczytno (nieuprawnionych), to znaczy, że brak jest miejsc dla 16. dzieciaków. Skąd więc mowa o tym, że brakuje 22. miejsc? Z drugiej strony to straszne, że tylko 50. dzieciaków ma trafić do żłobka - tzn., że przyrost naturalny w Szczytnie jest słabiutki. I tylko otwarcie się na Gminę Wiejską (pod stołem, nieoficjalnie) może utrzymać żłobek w Szczytnie utrzymać. Tak bywa szkołach wiejskich, gdzie dzieci są \"podkradane\", aby utrzymać ich funkcjonowanie.

  Krajan


  2020-04-08 16:21:04
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

  Śmieszek


  2020-04-08 15:43:35
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46