Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

„Wózkowy” podpalacz grasuje w Szczytnie


Ktoś w naszym mieście najwyraźniej ma kłopot z 500+. Swoją frustrację wyładowuje na... dziecięcych wózkach. Tylko w miniony piątek szczycieńscy strażacy musieli gasić dwa takie „pojazdy”. Co gorsza, pożary były tak potężne, że mogły spowodować spalenie całych budynków, w tym przypadku bloków. Dopóki „wózkowy mściciel” nie zostanie ujawniony i ujęty lepiej nie zostawiać wózków i innych dziecięcych pojazdów na klatkach schodowych.Do zdarzeń doszło w nocy.  Najpierw ktoś podpalił wózek stojący na klatce schodowej w budynku przy ulicy Solidarności w Szczytnie. Zgłoszenie do strażaków dotarło dokładnie o godz. 0:07. Ogień doszczętnie strawił wózek, stojącą obok hulajnogę oraz część instalacji elektrycznej. Straty wyceniono na 25 tys. zł. Zadymienie na klatce schodowej było tak potężne, że strażacy musieli użyć przenośnego wentylatora, aby oddymić obiekt.

 

Dokładnie 16 minut później do niemal identycznego pożaru doszło w bloku przy ulicy Lipperta w Szczytnie.

 


Reklama

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się wózku dziecięcym oraz zadymieniu na klatce schodowej – mówi Łukasz Wróblewski ze Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie. - W tym przypadku drzwi wejściowe były zamknięte. Był też uszkodzony domofon oraz zamek. Aby dostać się do bloku musieliśmy użyć sprzętu burzącego. Wyważyliśmy drzwi.

 

Zadymienie było tak ogromne, że strażacy gasili ogień w aparatach powietrznych. Straty spowodowane ogniem były bardzo podobne do tych z ulicy Solidarności.

Reklama

 

Sprawą już zajęli się policjanci. Przeglądają nocy monitoring miasta i szukają podpalacza bądź podpalaczy wózków.

 

- Sytuacja jest bardzo poważna – mówi Łukasz Wróblewski. - Oba pożary powstały w budynkach, gdzie mieszka bardzo dużo osób. Trudno sobie nawet wyobrazić, co by mogło się stać, gdyby ogień się rozprzestrzenił.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama