Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Wolontariusze = bezradność z uciekającym czasem (zdjęcia)


Są takie sytuacje, kiedy nawet mimo wielkiego zaangażowania, chęci pomocy , czuje się bezradność. Wielu z nas tak się czuło, a w ostatnim czasie ,co raz częściej my „wolontariusze” tak czujemy.  11 listopada, to szczególny dzień dla Polaków, a dla nas osób, które chcą pomóc ma obecnie podwójne znaczenie .Dwa lata temu w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, urodziła się Lenka Mazur, która teraz mieszka w Rogu niedaleko Wielbarka. Nazwana przez wolontariuszy małą sąsiadką, która wraz z najbliższymi dzielnie walczy z „niewidzialnym wrogiem” jakim jest SMA typu 3 czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

 

Do tej walki włączyło się wielu ludzi dobrej woli, nie tylko rodzina, sąsiedzi, znajomi lecz również całkiem obce osoby. Cel – 9 500 000 złotych, bo tyle kosztuje najdroższy lek świata i … przed nimi stanął mur, który w „normalnych” warunkach byłby szybko przebity, ale w obecnej sytuacji - ciężki do przebicia. I w tym miejscu można byłoby odpuścić,” bo przecież to ogromna kwota, nie uda się, przecież tej małej dziewczynki nie znamy”. Odpowiedź prosta : „ Nie znamy jej, ale skradła nasze serca.

 

My wolontariusze, prosimy pomóżcie nam uratować jej życie! Dlaczego akurat jej? Bo pierwszy raz spotykamy się z taką chorobą , z taką kwotą i osobą która tak blisko nas mieszka. Może nie jest naszą najbliższą sąsiadką ale jest tuż obok, jest stąd”. Obecnie życie toczy się w wirtualnym świecie, więc widać, jak wiele osób potrzebuje tej pomocy, bo to jest jedyny w tej chwili sposób na pomoc. Bezpośrednia zbiórka i media społecznościowe.


Reklama

 

Jeszcze rok temu zorganizowano by koncerty, festyny, a w obecnej sytuacji, cóż można zrobić ? Jak przebić się przez te wszelkie prośby o pomoc. Jak być obojętnym wobec tego co widzimy i czytamy .” Codziennie myślimy o Lence, zastanawiamy się jak pomóc
i jesteśmy bezsilni i to jest najgorsze. Ta bezsilność.

 

W ciągu dnia od ruchowo sprawdzamy stan konta, jak idą licytacje, klikamy na linki, udostępniamy, zbieramy grosiki, plastikowe nakrętki, złom, puszki, napisana została nawet bajka, a dzieci z pracowni malarskiej wykonały ilustracje do niej , nagrano piosenkę i czekamy co dalej”. A czas ucieka, czas , który dla Lenki jest drugim wrogiem. „Dlatego prosimy Was o pomoc, bo bez takich osób jak Wy nie damy rady”. Może ktoś udostępni informacje o Lence, ktoś wpłaci i uda się uzbierać tak ogromną kwotę. Gdyby była taka możliwość zapłaty leku „na raty” ,
ale nie ma takiej opcji. Do tej pory zebrano prawie 3 miliony złotych.

 

„ Nie chcemy nawet myśleć, co stanie się, gdy nie uzbieramy tej kwoty? Jak będziemy dalej żyć z tą myślą, że mogliśmy więcej starać się, że poddaliśmy się ?. Nadal wierzymy , że damy radę pomóc Lence, bo każdy z nas ma bliską swojemu sercu osobę , która odeszła ale walczyliśmy o nią do końca . I my też będziemy walczyć o Lenkę do końca. Bo rodzice i dziadkowie bez pomocy innych osób nie dadzą rady. Nie uzbierają takiej kwoty. Bez takich osób jak Wy”. – dziękujemy „wolontariusze”. Nie podajemy swoich danych, zdjęć z naszych akcji, bo w tym wszystkim nie o to chodzi.

Reklama

 

Jak pomóc Lence, można zrobić na dwa sposoby:

1. Wchodząc na stronę www.siepomaga.pl/lenka i dokonać wpłaty

2. Robiąc np. tradycyjny przelew na konto: Nidzicki Fundusz Lokalny nr
58 8834 0009 2001 0000 5005 0013 w tytule przelewu Lena Mazur

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama