Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wójt minus 1900 złotych


O tyle właśnie, czyli o 1900 zł brutto zmniejszyło się wynagrodzenie wójta Wielbarka Grzegorza Zapadki. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie na ostatniej sesji.

 - Radni nie byli z tego powodu uszczęśliwieni, ale też nikt się nie sprzeciwiał – mówi sam „pokrzywdzony” czyli wójt Zapadka. - Nawet jeśli prawomocność rozporządzenia jest kwestionowana, to nie nam, na poziomie gmin, odnosić się do tego. Rozporządzenie jest obowiązujące i trzeba było się do niego dostosować.

 

Rządowe cięcie płac samorządowców dotknęło w naszym powiecie czterech włodarzy: starostę Jarosława Matłacha, burmistrz Danutę Górską, wójta gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego oraz właśnie wójta Wielbarka Grzegorza Zapadkę. Pozostali samorządowcy swoimi dotychczasowymi wynagrodzeniami mieszczą się w obniżonych o 20% tzw. widełkach. Niemniej w niektórych samorządach uchwały dotyczące wynagrodzeń zostały zmodyfikowane.


 

- W przypadku gminy Rozogi i mojego wynagrodzenia podjęta została nowa uchwała, ale nie dotyczyła ona wysokości poborów, bo te nie musiały ulec zmianie, a jedynie podstawy prawnej – wyjaśnia wójt Zbigniew Kudrzycki.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze