Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wójt Szydlik odstrzeliła dyrektorkę


Czuję się oszukana, mam ogromny niesmak i żal do pani wójt, bo jej decyzja o terminie konkursu na dyrektora sprawiła, że nie mam szans w nim wystartować – mówi Małgorzata Kukowska, jeszcze dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzynach.Tym razem władze gminy Dźwierzuty poszły na konflikt z dyrektorką szkoły w Orzynach. O co poszło? O termin konkursu na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Władze gminy ogłosiły go już w lutym. - Zwyczajowo w naszej gminie było tak, że konkursy ogłaszane były na przełomie maja i czerwca – mówi Małgorzata Kukowska, obecna dyrektor. - Takie przyśpieszenie sprawiło, że nie mogę w nim wystartować, bo nie mam aktualnej oceny swojej pracy przez kuratorium.

Dyrektor Kukowska swoje opinie w tej sprawie przedstawiła na ostatniej sesji. - To nieetyczne zachowanie ze strony władz gminy, pani wójt, bo mogli przynajmniej wcześniej mnie o tym poinformować, abym mogła poprosić kuratorium o taką ocenę – mówiła obecna jeszcze pani dyrektor.

Wójt Marianna Szydlik ripostowała na sesji, że nie miała takiego obowiązku, a dyrektor sama jest sobie winna, że nie umiała wcześniej o siebie zadbać.

Małgorzata Kukowska ma 30-letni staż nauczycielski. Była między innymi dyrektorem szkoły w Rumach. Pracowała też w gimnazjum w Dźwierzutach. Szkołą w Orzynach kieruje od 6 lat.

Rodzicie uczniów stoją murem za swoją dyrektor. - Zrobiła naprawdę wiele dla tej szkoły i naszej społeczności – mówią „Tygodnikowi”. - Tak nikogo nie powinno się traktować. Władze gminy zachowały się, mówiąc po ludzku, nie fair.

We wtorek o komentarz do sprawy chcieliśmy poprosić wójt Mariannę Szydlik. Mimo wykonania kilku telefonów do urzędu gminy, w sekretariacie za każdym razem informowano nas, że pani wójt nie ma.

 

 

 

Wystąpienie Małgorzaty Kukowskiej podczas sesji


 

Pani Wójt, Panie Przewodniczący, Państwo Radni

 

Chcę krótko zabrać głos w sprawie ogłoszonych konkursów na stanowiska dyrektorów szkół. Jestem zdziwiona, i nie tylko ja, tak szybkim terminem konkursu, bo już 22 marca. Dotychczas odbywały się one w czerwcu lub podczas wakacji. Zawsze odpowiednio wcześniej rozmawiano o terminach z dyrektorami. Tak było jeszcze w ubiegłym roku. Tym razem nie było żadnych wcześniejszych informacji, a przyjęty termin uniemożliwia mi przystąpienie do konkursu.

Jestem dyrektorem SP w Orzynach od 6 lat. Do ówczesnego konkursu nikt nie przystąpił, w związku z tym powołano mnie na to stanowisko. Rok później, gdy tworzono zespół składający się ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego, przystąpiłam do konkursu i go wygrałam.

Udział w obecnym konkursie uniemożliwia mi brak ważnego dokumentu – oceny kuratorium. Zamierzałam o tę ocenę wystąpić tak, by uzyskać ją na początku czerwca, przy założeniu, że konkurs zostanie przeprowadzony w tradycyjnym terminie.

 

Pani Wójt

Czy naprawdę nie można było, jak to jest w dobrym obyczaju, uprzedzić mnie wcześniej o planowanej zmianie terminu konkursu?

Owszem, w tej sprawie wszystko jest zgodne z prawem, tylko czemu ja się z tym tak źle czuję? Czy tak się robi? Czy tak wypada?

Więcej czytaj w Tygodniku Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05