Reklama


Reklama

Wójt Szydlik odstrzeliła dyrektorkę


Czuję się oszukana, mam ogromny niesmak i żal do pani wójt, bo jej decyzja o terminie konkursu na dyrektora sprawiła, że nie mam szans w nim wystartować – mówi Małgorzata Kukowska, jeszcze dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzynach.



Tym razem władze gminy Dźwierzuty poszły na konflikt z dyrektorką szkoły w Orzynach. O co poszło? O termin konkursu na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Władze gminy ogłosiły go już w lutym. - Zwyczajowo w naszej gminie było tak, że konkursy ogłaszane były na przełomie maja i czerwca – mówi Małgorzata Kukowska, obecna dyrektor. - Takie przyśpieszenie sprawiło, że nie mogę w nim wystartować, bo nie mam aktualnej oceny swojej pracy przez kuratorium.

Dyrektor Kukowska swoje opinie w tej sprawie przedstawiła na ostatniej sesji. - To nieetyczne zachowanie ze strony władz gminy, pani wójt, bo mogli przynajmniej wcześniej mnie o tym poinformować, abym mogła poprosić kuratorium o taką ocenę – mówiła obecna jeszcze pani dyrektor.

Wójt Marianna Szydlik ripostowała na sesji, że nie miała takiego obowiązku, a dyrektor sama jest sobie winna, że nie umiała wcześniej o siebie zadbać.

Małgorzata Kukowska ma 30-letni staż nauczycielski. Była między innymi dyrektorem szkoły w Rumach. Pracowała też w gimnazjum w Dźwierzutach. Szkołą w Orzynach kieruje od 6 lat.


Reklama

Rodzicie uczniów stoją murem za swoją dyrektor. - Zrobiła naprawdę wiele dla tej szkoły i naszej społeczności – mówią „Tygodnikowi”. - Tak nikogo nie powinno się traktować. Władze gminy zachowały się, mówiąc po ludzku, nie fair.

We wtorek o komentarz do sprawy chcieliśmy poprosić wójt Mariannę Szydlik. Mimo wykonania kilku telefonów do urzędu gminy, w sekretariacie za każdym razem informowano nas, że pani wójt nie ma.

 

 

 

Wystąpienie Małgorzaty Kukowskiej podczas sesji

 

Pani Wójt, Panie Przewodniczący, Państwo Radni

 

Chcę krótko zabrać głos w sprawie ogłoszonych konkursów na stanowiska dyrektorów szkół. Jestem zdziwiona, i nie tylko ja, tak szybkim terminem konkursu, bo już 22 marca. Dotychczas odbywały się one w czerwcu lub podczas wakacji. Zawsze odpowiednio wcześniej rozmawiano o terminach z dyrektorami. Tak było jeszcze w ubiegłym roku. Tym razem nie było żadnych wcześniejszych informacji, a przyjęty termin uniemożliwia mi przystąpienie do konkursu.

Reklama

Jestem dyrektorem SP w Orzynach od 6 lat. Do ówczesnego konkursu nikt nie przystąpił, w związku z tym powołano mnie na to stanowisko. Rok później, gdy tworzono zespół składający się ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego, przystąpiłam do konkursu i go wygrałam.

Udział w obecnym konkursie uniemożliwia mi brak ważnego dokumentu – oceny kuratorium. Zamierzałam o tę ocenę wystąpić tak, by uzyskać ją na początku czerwca, przy założeniu, że konkurs zostanie przeprowadzony w tradycyjnym terminie.

 

Pani Wójt

Czy naprawdę nie można było, jak to jest w dobrym obyczaju, uprzedzić mnie wcześniej o planowanej zmianie terminu konkursu?

Owszem, w tej sprawie wszystko jest zgodne z prawem, tylko czemu ja się z tym tak źle czuję? Czy tak się robi? Czy tak wypada?

Więcej czytaj w Tygodniku Szczytno.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

    Kowal


    2020-12-03 19:15:54
  • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
    To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

    Śmieszek


    2020-12-03 17:34:26
  • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
    Spoczywają w pokoju promotorze.

    Andrzej


    2020-12-03 17:24:09
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

    Krajan


    2020-12-03 14:02:21
  • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
    Chyba tylko matka Natura.

    Dziadek Mróz.


    2020-12-03 12:27:11
  • Premier: zamówiliśmy 45 mln dawek szczepionki; będą darmowe i dobrowolne; są widoki, by szczepienia rozpoczęły się od lutego
    Zobaczymy zainteresowanie tą szczepionką w Wielkiej Brytanii , tam już za tydzień będzie dostępna.

    Czy spadnie liczba zachorowań?.


    2020-12-03 12:21:55
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Panie Krajanie, co do apolityczność. Pani Górska startowała jawnie z ramienia PSL, a pan Mańkowski z komitetu \" Razem dla mieszkańców\" i udaje apolitycznego, czyżby się bał przed wyborami ujawnić swoje preferencje polityczne? Czy po prostu nie chciał grać z wyborcami w otwarte karty ?

    X-Men


    2020-12-03 09:25:47
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Do Krajana: No pewnie - wybierzmy samych swoich, radnych i burmistrza! Wtedy okaże się jak są apolityczni. Bo zanim zostaną wybrani - musza powstać komitety wyborcze - społeczne. No to wówczas ciężka praca dla zwykłego obywatela - szaraka: zdobyć podpisy, czyli przelecieć się po iluś domach, blokach, aby móc zarejestrować tenże komitet i tego kandydata. Trzeba też jakąś kasę na to wyłożyć, czyli poświęcić nie tylko czas, ale i pieniądze. A potem... Taka inicjatywa społeczna oczekuje spłaty długu: tu ulica, tam jezdnia, a gdzie indziej posadki i fuchy. I tak to jest. Każdy jest poszkodowany, jak nie załapie się na profity z władzy, lub przynajmniej jej okolic. Najłatwiej maja radni - jak już zostaną wybrani - to klamka zapadła - najwyżej ich drugi raz nie wybiorą - bo i tak już się najedli, czego mogli.

    Taki sobie czytelnik


    2020-12-02 19:45:55
  • Premier: zamówiliśmy 45 mln dawek szczepionki; będą darmowe i dobrowolne; są widoki, by szczepienia rozpoczęły się od lutego
    Poczekam aż zaszczepią się członkowie rządu. Do każdego zapewnienia i oświadczenia Premiera podchodzę z dużą dozą nieufności.

    dr


    2020-12-02 18:34:01
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jak umarł Papież Jan Paweł II - to wszyscy w Polsce kręcili nosem na Benedykta XVI, Papieża Franciszka - Polska ledwo co uważa. Dlaczego? Bo Papież Jan Paweł II sprawował swoją misję przez 27 lat. W tym czasie rodziły się i dojrzewały pokolenia, które innego Ojca Świętego nie znały. Świat bez JP II był dla nich zupełnie nowym, nieznanym terytorium. Tak samo teraz w Szczytnie (wiem, że to głupie porównanie, ale chyba najbardziej zrozumiałe) ludzie, którzy dorastali w \"epoce\" D. Górskiej i jej popleczników nie są w stanie zrozumieć, że przychodzi ktoś inny i ma nieco inną wizję tego grajdołka. Nie oceniam wizji. Piszę tylko, że jest inna. Jeśli ktoś - chyba rozumny - pisze, że burmistrz jest nieapolityczny - to się chyba z choinki urwał. Co to znaczy apolityczność? Brak powiązań partyjnych? A jaka była w tym względzie apolityczna D. Górska? cały czas powiązana z PSL! Przecież ją PSL na to stanowisko rekomendował: jak ktoś daje ci poparcie - to je musisz spłacać. A jak apolityczni są radni, czy też konkurenci Mańkowskiego w wyborach na burmistrza. wszystkie te niby społeczne stowarzyszenia i komitety to wyborcza wydmuszka i maseczka - że niby to apolityczne, ale pompowana przez PSL i no i ostatnio przez PiS. Jazda na Mańkowskiego jest i być może są do niej powody. Ale głupota niektórych ideologów antyMańkowszczyzny jest bezdenna. Ale to cecha ludzi, którzy nie znają życia - ani społecznego, ani gospodarczego, ani politycznego i kierują się bardzo ograniczonym zakresem własnych interesików. Przykład? Dla niektórych wystarczało imię i nazwisko \"Danuta Górska\", aby do rady miejskiej wybrać panią zajmującą się biznesem na bazarze. Z całym szacunkiem - każdy, kto wystartuje w wyborach ma szansę. Ale większość wyborców nie zastanawia się nad kandydatami - głosuje, jak mu serce, albo sąsiad podpowie. Jak więc chcecie mieć apolityczność - to tam właśnie szukajcie kandydatów na burmistrzów, radnych - wtedy okaże się, jak każdy z nich jest \"apolityczny\".

    Krajan


    2020-12-02 16:03:19