Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Wojskowi rezerwiści ćwiczyli z naszymi policjantami


W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-19. Do jednostki stawili się rezerwiści, którzy otrzymali przydział mobilizacyjny do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.Powołani przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad legitymowania i przeszukania osób, zatrzymywania osób podejrzanych o dokonanie przestępstwa, a także podstaw prawnych, warunków i przypadków użycia broni palnej.

 

 

Nie zabrakło również zajęć z podstaw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby.

 

 

Przedmiotowe ćwiczenia były także okazją do zapoznania się z budową i działaniem broni palnej znajdującej się na wyposażeniu szczycieńskiej jednostki policji. Dodatkowo funkcjonariusze z nieetatowego pododdziału prewencji policji przeprowadzili praktyczne szkolenie musztry i ugrupowań bojowych Policji oraz działania pododdziału zwartego w służbie.

 


Reklama

 

Na koniec ćwiczeń odbywających się pod kryptonimem „EGIDA-19” Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach, I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie – podinsp. Arkadiusz Napiórkowski oraz z-ca Naczelnika Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – podinsp. Grzegorz Leżanko wręczyli certyfikaty i zaświadczenia na wszystkich uczestników oraz pamiątkowe statuetki za szczególne osiągnięcia w ćwiczeniach powołania rezerwy osobowej w jednostce zmilitaryzowanej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie najbardziej wyróżniającym się osobom.

 

 

Źródłem finansowania ćwiczeń są środki Ministra Obrony Narodowej przydzielone Komendantowi Głównemu Policji w ramach Programu pozamilitarnych przygotowań obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2017 – 2026.

Reklama

 

 

 

 

- Głównymi założeniami ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendą powiatową, a komendą wojewódzką i dalej z Komendą Główną Policji – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.

 

 

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Major

No to skóra trochę cierpnie. Takie ćwiczenia ówczesnych nieetatowych pododdziałów zaczęły się odbywać przed stanem wojennym...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43