Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Wojskowi rezerwiści ćwiczyli z naszymi policjantami


W Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-19. Do jednostki stawili się rezerwiści, którzy otrzymali przydział mobilizacyjny do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.Powołani przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad legitymowania i przeszukania osób, zatrzymywania osób podejrzanych o dokonanie przestępstwa, a także podstaw prawnych, warunków i przypadków użycia broni palnej.

 

 

Nie zabrakło również zajęć z podstaw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby.

 

 

Przedmiotowe ćwiczenia były także okazją do zapoznania się z budową i działaniem broni palnej znajdującej się na wyposażeniu szczycieńskiej jednostki policji. Dodatkowo funkcjonariusze z nieetatowego pododdziału prewencji policji przeprowadzili praktyczne szkolenie musztry i ugrupowań bojowych Policji oraz działania pododdziału zwartego w służbie.

 


Reklama

 

Na koniec ćwiczeń odbywających się pod kryptonimem „EGIDA-19” Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach, I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie – podinsp. Arkadiusz Napiórkowski oraz z-ca Naczelnika Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – podinsp. Grzegorz Leżanko wręczyli certyfikaty i zaświadczenia na wszystkich uczestników oraz pamiątkowe statuetki za szczególne osiągnięcia w ćwiczeniach powołania rezerwy osobowej w jednostce zmilitaryzowanej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie najbardziej wyróżniającym się osobom.

 

 

Źródłem finansowania ćwiczeń są środki Ministra Obrony Narodowej przydzielone Komendantowi Głównemu Policji w ramach Programu pozamilitarnych przygotowań obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2017 – 2026.

Reklama

 

 

 

 

- Głównymi założeniami ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendą powiatową, a komendą wojewódzką i dalej z Komendą Główną Policji – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.

 

 

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Major

No to skóra trochę cierpnie. Takie ćwiczenia ówczesnych nieetatowych pododdziałów zaczęły się odbywać przed stanem wojennym...

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55