Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego


W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęły się od oficjalnego odsłonięcia tablicy pamiątkowej z orłem 1920 r. na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie, która powstała dzięki Panu Andrzejowi Sassynowi, honorowemu prezesowi Towarzystwa Miłośników Olsztyna.W dalszej kolejności odprawiona została uroczysta Msza święta pontyfikalna w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w intencji żołnierzy i pracowników wojska, pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.

 

Główna część uroczystości odbyła się na Placu Solidarności, gdzie została podniesiona flaga Rzeczypospolitej Polskiej i odegrany hymn państwowy. Ponadto, wystąpienia okolicznościowe, wykonanie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny oraz pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Reklama

 

Wojewoda Artur Chojecki w swym wystąpieniu przypomniał, że „100 lat temu, pod Warszawą, rozegrała się bitwa, powszechnie uznawana za jedną z najważniejszych w dziejach Europy i świata. W bitwie warszawskiej nasi żołnierze zwycięsko odparli wojska bolszewickie i na prawie dwadzieścia lat obronili Polaków oraz inne narody od szerzącej się ideologii bolszewickiej i uchronili przed zaborczością systemu komunistycznego”.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze