Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wojewódzkie laury dla szczycieńskiego sportu


Na wojewódzkiej Gali Sportu w Olsztynie nagrodzono pięć osób z naszego powiatu – dwoje sportowców i trzech trenerów. W gronie najlepszych sportowców naszego województwa znaleźli się Konrad Bukowiecki oraz Julia Kędzierska.Bukowiecki to znakomity kulomiot, aktualny wicemistrz Europy. Z kolei Julia Kędzierska to świetna karateczka, która w ubiegłym roku wywalczyła w kumite U-21 tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy. Konrad Bukowiecki reprezentuje barwy AZS UWM Olsztyn, ale nigdy nie zapomina o Szczytnie i często w wywiadach podkreśla skąd pochodzi. Z kolei Julia Kędzierska trenuje w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate.

 

Nagrody naszym najlepszym sportowcom wręczał marszałek Gustaw Brzezin. Podczas gali rozdano też stypendia sportowe oraz nagrody pieniężne. Stypendium trafiło do Konrada, a nagroda do Julii.

 

Władze województwa nie zapomniały też o trenerach, bez których sukcesów sportowych zapewne by nie było. Nagrody odebrali: Zenon Jagiełło - trener boksu w PKS Gwardia Szczytno. Wychował wiele pokoleń zawodników i trenerów. W 2018 r. jego zawodnicy zdobyli medale Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików.


 

Ireneusz Bukowiecki – trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym AZS UWM Olsztyn. Jego zawodnik, Konrad Bukowiecki zajął 2. miejsce w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Europy Seniorów w 2018 r.

 

Piotr Zembrzuski – trener Karate kyokushin w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate. Jego zawodniczka Julia Kędzierska odniosła znaczące sukcesy, m.in. zajęła 1. miejsce w konkurencji kumite do 50 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U-21).

 

 

 

Jednym z nagrodzonych trenerów podczas wojewódzkiej Gali Sportu w Olsztynie był Zenon Jagiełło

Fot. UM W-MKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze