Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wojewódzkie laury dla szczycieńskiego sportu


Na wojewódzkiej Gali Sportu w Olsztynie nagrodzono pięć osób z naszego powiatu – dwoje sportowców i trzech trenerów. W gronie najlepszych sportowców naszego województwa znaleźli się Konrad Bukowiecki oraz Julia Kędzierska.



Bukowiecki to znakomity kulomiot, aktualny wicemistrz Europy. Z kolei Julia Kędzierska to świetna karateczka, która w ubiegłym roku wywalczyła w kumite U-21 tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy. Konrad Bukowiecki reprezentuje barwy AZS UWM Olsztyn, ale nigdy nie zapomina o Szczytnie i często w wywiadach podkreśla skąd pochodzi. Z kolei Julia Kędzierska trenuje w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate.

 

Nagrody naszym najlepszym sportowcom wręczał marszałek Gustaw Brzezin. Podczas gali rozdano też stypendia sportowe oraz nagrody pieniężne. Stypendium trafiło do Konrada, a nagroda do Julii.


Reklama

 

Władze województwa nie zapomniały też o trenerach, bez których sukcesów sportowych zapewne by nie było. Nagrody odebrali: Zenon Jagiełło - trener boksu w PKS Gwardia Szczytno. Wychował wiele pokoleń zawodników i trenerów. W 2018 r. jego zawodnicy zdobyli medale Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików.

 

Ireneusz Bukowiecki – trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym AZS UWM Olsztyn. Jego zawodnik, Konrad Bukowiecki zajął 2. miejsce w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Europy Seniorów w 2018 r.

 

Reklama

Piotr Zembrzuski – trener Karate kyokushin w Szczycieńskim Klubie Kyokushin Karate. Jego zawodniczka Julia Kędzierska odniosła znaczące sukcesy, m.in. zajęła 1. miejsce w konkurencji kumite do 50 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U-21).

 

 

 

Jednym z nagrodzonych trenerów podczas wojewódzkiej Gali Sportu w Olsztynie był Zenon Jagiełło

Fot. UM W-M



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
    Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
    Autor: Atom
    2020-01-23 13:47:47
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
    Autor: normalny
    2020-01-23 13:08:37
  • Koperta czy dobre słowo?
    Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
    Autor: h
    2020-01-23 12:36:37
  • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
    Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
    Autor: Rodzic
    2020-01-23 11:35:08
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
    Autor: mieszkaniec
    2020-01-23 08:26:43
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
    Autor: Do A
    2020-01-23 07:25:18
  • Osoba, która pracowała w urzędzie...
    Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
    Autor: Podpowiadacz
    2020-01-23 00:25:26
  • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
    I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
    Autor: Hello
    2020-01-22 21:30:44
  • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
    Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
    Autor: Włodzimierz Dudek
    2020-01-22 15:26:17
  • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
    \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
    Autor: A.
    2020-01-22 15:03:12