Reklama


Reklama

Własne śmieci we własnej spółce (zdjęcia)


Odbiorem odpadów komunalnych na terenie gminy Szczytno zajmuje się już gminna spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. Zastąpiła EKO Biskupiec. - Zdecydowaliśmy się na własną spółkę, bo chcemy zatrzymać rosnące ceny śmieci – tłumaczy wójt Sławomir Wojciechowski. - Do tej pory nie było na ternie naszej gminy konkurencyjności i naszym zdaniem istniało ryzyko poważnego wzrostu kosztów systemu śmieciowego.



Spółka na razie dysponuje trzema samochodami, choć samorządowcy zastanawiają się już nad zakupem kolejnego auta do odbioru odpadów.


Reklama

 

Reklama

Czy będzie taniej? To pokaże najbliższy rok.

 

- Wiele zależy też od samych mieszkańców – mówi wójt Wojciechowski. - My robimy wszystko, aby ceny nie rosły. Na razie mamy 14 zł, czyli najniższą kwotę za odpady od osoby w regionie. Pod warunkiem, że ktoś korzysta z bonifikaty na kompostownik. W innym przypadku jest to 20 zł. Jeśli mieszkańcy zagospodarują we własnym zakresie trawy, liście, czy popiół, czy będą dokładniej segregować, to być może uda nam się te stawki utrzymać.

 

Utworzenie spółki z jej doposażeniem kosztowało 1,2 mln zł. Dodatkowo zatrudnienie znalazło tam 8 osób. W całej spółce łącznie pracuje 20 osób. Jej prezesem jest Aleksander Godlewski.

 



Komentarze do artykułu

mieszkanka

Mam nadzieję, że popracują również nad terminowym odbiorem śmieci

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Półtora roku za kolegę
    Puknij się w swój pusty łeb.

    do ali


    2021-01-28 11:54:03
  • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
    Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

    Szczytnianka


    2021-01-28 11:35:05
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

    Seneka


    2021-01-28 02:35:20
  • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
    Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

    Coś dla policji.


    2021-01-27 20:19:14
  • Półtora roku za kolegę
    Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

    ali


    2021-01-27 15:30:19
  • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
    Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

    dr


    2021-01-27 14:51:55
  • Stara Gwardia nie rdzewieje...
    Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

    Krzysztof Żelaskowski


    2021-01-27 13:17:00
  • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
    A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

    ryk


    2021-01-27 07:33:40
  • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
    Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

    kol


    2021-01-27 06:41:11
  • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
    wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

    Seneka