Reklama


Reklama

Własne śmieci we własnej spółce (zdjęcia)


Odbiorem odpadów komunalnych na terenie gminy Szczytno zajmuje się już gminna spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. Zastąpiła EKO Biskupiec. - Zdecydowaliśmy się na własną spółkę, bo chcemy zatrzymać rosnące ceny śmieci – tłumaczy wójt Sławomir Wojciechowski. - Do tej pory nie było na ternie naszej gminy konkurencyjności i naszym zdaniem istniało ryzyko poważnego wzrostu kosztów systemu śmieciowego.Spółka na razie dysponuje trzema samochodami, choć samorządowcy zastanawiają się już nad zakupem kolejnego auta do odbioru odpadów.


Reklama

 

Reklama

Czy będzie taniej? To pokaże najbliższy rok.

 

- Wiele zależy też od samych mieszkańców – mówi wójt Wojciechowski. - My robimy wszystko, aby ceny nie rosły. Na razie mamy 14 zł, czyli najniższą kwotę za odpady od osoby w regionie. Pod warunkiem, że ktoś korzysta z bonifikaty na kompostownik. W innym przypadku jest to 20 zł. Jeśli mieszkańcy zagospodarują we własnym zakresie trawy, liście, czy popiół, czy będą dokładniej segregować, to być może uda nam się te stawki utrzymać.

 

Utworzenie spółki z jej doposażeniem kosztowało 1,2 mln zł. Dodatkowo zatrudnienie znalazło tam 8 osób. W całej spółce łącznie pracuje 20 osób. Jej prezesem jest Aleksander Godlewski.

 Komentarze do artykułu

mieszkanka

Mam nadzieję, że popracują również nad terminowym odbiorem śmieci

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze