Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Wirus w marcu miejsc pracy nie ruszył


W marcu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie zarejestrowało się 227 nowych bezrobotnych. Nie jest to wyjątkowy wynik, bo w marcu ubiegłego roku z takiej rejestracji skorzystało aż 314 osób. Stan bezrobotnych na koniec lutego to 2034 osoby, a na koniec marca 1989.Pracownicy urzędu pracy nie mają jednak złudzeń, że te dane będą się zmieniały. - A to dlatego, że rzeczywisty obraz stanu rynku pracy w naszym powiecie da kwiecień – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Wiesława Napiórkowska, zastępca dyrektora PUP Szczytno. - Chodzi oczywiście o sytuację z koronawirusem. I tę niepewność, którą on generuje.

 

Z marcowej rejestracji skorzystali głównie młodzi, którzy do tej pory nigdzie nie pracowali. Ale widząc, co się dzieje próbowali zabezpieczyć się, aby mieć ubezpieczenie zdrowotne, bo do tego uprawnia status osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP.


Reklama

 

Co ciekawe w pełni elektronicznie i prawidłowo zarejestrowały się 52 osoby, co jest rekordem, bo w całym ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało mniej osób.

 

- Od 16 marca wprowadziliśmy wyłącznie taką formę rejestracji – mówi dyrektor Napiórkowska.

 

W środę, 1 kwietnia, w urzędzie zaczęły jednak próbować się rejestrować pierwsze osoby, które straciły pracę. Rozdzwoniły się telefony z pytaniami, jak to zrobić.

 

Reklama

- Zawsze służymy pomocą w takich przypadkach, dlatego proszę dzwonić i nie rezygnować – mówi Wiesława Napiórkowska. - Podpowiemy, jak przebrnąć przez rejestrację elektroniczną, jak wyrobić profil zaufany, a jak będzie potrzeba to będziemy szukali też innych rozwiązań, aby skutecznie całe procedury doprowadzić do końca. Proszę też o wyrozumiałość, bo takie rozmowy telefoniczne trochę trwają i numery pracowników mogą być pozajmowane. Ale na pewno nikogo nie odeślemy bez pomocy. Szczegóły rejestracji elektronicznej można znaleźć na naszej stronie internetowej www.pup.szczytno.pl.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32