Reklama


Reklama

Wirtualne karmienie zwierzaka


Pandemia pandemią, ale bezdomne zwierzaki nakarmić trzeba. Z tego założenia wyszedł Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach, który już po raz trzeci zorganizował akcję "Nakarm zwierzaka bezdomniaka". - Liczyliśmy się z tym, że zbierzemy mniej karmy, niż w poprzednich edycjach. Jednak, jak na warunki pandemii, ofiarodawcy okazali ogromną hojność. Uzyskaliśmy ponad 700 kilogramów, dzięki którym bezdomne zwierzęta łatwiej przetrwają nadchodzącą zimę - mówi Ewa Dolińska-Baczewska, dyrektor GOK.W tym roku akcja odbyła się on-line. - Nie mogliśmy, z oczywistych względów, zorganizować imprezy, ale udało się pozyskać od darczyńców wspaniałe fanty i vouchery, które licytowaliśmy za karmę - wyjaśnia organizator. Na aukcje trafiły m.in rękodzieło, książki lokalnych pisarek, vouchery do gabinetu weterynaryjnego, kawiarni i hotelu w Warchałach, a nawet pokaz teatru ognia. Najwyższą cenę - bo aż 200 kg karmy - osiągnął voucher na sesję fotograficzną u Pawła Salamuchy.


Reklama

 

- Czekamy na ostatnie przesyłki, bo mieliśmy też licytujących spoza granic Polski, ale już teraz duża część gokowskiego holu jest wypełniona opakowaniami karmy. Dziękujemy zarówno ofiarodawcom rzeczy na licytację, jak i licytującym. To wspaniałe i budujące, że w czasie, kiedy tak wiele osób boi się o swoje jutro, potraficie myśleć o potrzebujących zwierzętach - dodaje dyrektor GOK. - Chcemy też gorąco podziękować za zaangażowanie Klaudii Madrak, mieszkance gminy Dźwierzuty, która uruchomiła na zbiórkę internetową i za zebrane pieniądze zakupiła około 100 kilogramów naprawdę wysokogatunkowej karmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04