Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Winda już czeka na petentów, schody podlegają naprawie


Budynek Urzędu Gminy w Świętajnie stał się przyjazny i otwarty dla osób niepełnosprawnych i starszych. Zakończyła się tam właśnie budowa windy osobowej. Przy okazji tej inwestycji poprawiane są też schody oraz klatka schodowa prowadząca na piętro urzędu.Wejścia do windy usytuowane są na parterze oraz pierwszym piętrze. Ułatwią one dostęp do pomieszczeń urzędników, gabinetu wójt, czy sali obrad, w której odbywają się sesje rady gminy, konferencje oraz różnego rodzaju uroczystości.

 

- Dzięki tej inwestycji nasz urząd jest otwarty dla osób niepełnosprawnych i starszych – mówi wójt Alicja Kołkowska. - Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, bo schody, które prowadziły do gabinetów urzędniczych były dość niebezpieczne, zdarzało się, że dochodziło tam do wywrotek, a osoby starsze, czy niepełnosprawne miały ogromny problem pokonaniem tej przeszkody.

 


Reklama

Do tej pory do osób niepełnosprawnych, czy starszych urzędnicy schodzili na dół, aby pomóc im rozwiązać daną sprawę. Teraz petenci, nawet ci z ułomnościami fizycznymi, obsługiwani będą już w gabinetach urzędników. Oczywiście dopiero wówczas, gdy skończą się obostrzenia pandemiczne i urzędy wrócą do normalnej pracy.

Odbiór techniczny windy dobył się w środę, 21 kwietnia. Koszt prac to 264 tys. zł. Z czego 90 tys. zł gminie udało się pozyskać Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Reklama

 

- Przy okazji tych prac zdecydowaliśmy się na remont schodów oraz samej klatki prowadzącej na piętro urzędu – mówi wójt Alicja Kołakowska. - Ten remont obejmuje odrębna umowa, a koszt w całości pokrywa budżet gminy. Naprawdę jest to potrzebna inwestycja, bo schody sprawiały trudność nawet zdrowym petentom. Firma poprawi ich profil i odnowi ściany klatki. Będzie bezpieczniej i przyjemniej.

 

 

 

FOT. Odbiór techniczny windy odbył się 21 kwietnia – mówi wójt Alicja Kołakowska.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
    Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

    ZnaWca


    2021-10-21 12:29:00
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

    kierowca


    2021-10-21 12:15:12
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

    baba


    2021-10-21 11:50:45
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

    smutny


    2021-10-21 11:05:11
  • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
    Zdecydowanie za małe te kary.


    2021-10-21 10:33:19
  • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
    Wał się pajacu

    Rob


    2021-10-21 06:56:24
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

    chłop


    2021-10-21 05:56:14
  • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
    Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

    Mol


    2021-10-20 20:55:36
  • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
    MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

    Zorientowany


    2021-10-20 20:32:43
  • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
    Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

    Tomasz


    2021-10-20 15:43:13

Reklama