Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Wilczek, Krzyśków, Matłach... kolejna konwencja wyborcza w powiecie


Rafał Wilczek to kolejny kandydat na burmistrza Szczytno. We wtorek oficjalnie przedstawiono jego kandydaturę. Odbyło się to na konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego, mimo że Wilczek startuje z komitetu lokalnego Wszystko dla Szczytna. Do samorządowej gry wraca też Adam Krzyśków.Wilczek to kolejny po Krzysztofie Mańkowskim kandydat, który już oficjalnie przyznał się, że w nadchodzących wyborach samorządowych będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Szczytna. Taka deklaracja padła we wtorek, 21 sierpnia, na konwencji powiatowej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawiono tam też liderów i kandydatów do rad powiatowych, miejskich i gminnych oraz do sejmiku wojewódzkiego, którzy wystartują z list stronnictwa bądź z ich poparciem. Zarysowano też program PSL w poszczególnych samorządach.


Reklama

 

 

Wilczek zaprasza do współpracy

 

Rafał Wilczek to 43-latek. Mieszkaniec Szczytna od urodzenia. Bezpartyjny. Nigdy nie był radnym, ani burmistrzem. Ale z samorządem i to szczycieńskim, był związany przez 20 lat jako urzędnik zajmujący się gospodarką nieruchomości, a potem naczelnik wydziału promocji i projektów europejskich. Obecnie jest sekretarzem gminy Purda.

 

- W niewielkich społecznościach szyld partii nie powinien mieć znaczenia i nie powinien dzielić, bo polityka w tak małych samorządach nie powinna być wyznacznikiem współpracy – mówi Rafał Wilczek. - Najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest Szczytno i jego mieszkańcy. Oczywiście cieszę się z poparcia PSL, bo to największe ugrupowanie w naszym powiecie, ale liczę również na poparcie innych ugrupowań, czy komitetów. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem otwarty na propozycje, które przyniosą lepsze jutro mieszkańcom naszego miasta. A do zrobienia jest tu naprawdę dużo.

 

Miejska konwencja 5 września

 

Przedstawienie kandydata na burmistrza było jednym z elementów konwencji PSL. Komitet Wszystko dla Szczytna swoją konwencję planuje na 5 września. Tam ma zostać też przedstawiony program wyborczy komitetu.

Reklama

 

We wtorek Jarosław Matłach, szef powiatowych struktur PSL przedstawił też kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rady powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów. Do sejmiku wystartują Sylwia Jaskulska oraz Adam Krzyśków. Dla tego drugiego będzie to powrót do samorządu, bo przez ostatnie lata był prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

 

Wójtowie z poparciem

 

Na poparcie PSL mogą liczyć wójtowie: Grzegorz Zapadka, Sławomir Wojciechowski oraz Sławomir Ambroziak. Kandydami rekomendowanymi na wójta gminy Świętajno, Dźwierzut i Pasymia są odpowiednio Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Bernard Mius. Ten ostatni nie podjął jednak jeszcze decyzji o starcie. Nowa ustawa wyborcza trochę komplikuje kandydatom życie, bo muszą wybrać tylko jeden samorząd, o który będą walczyli. Czyli jeśli ubiegają się o fotel wójta to nie mogą jednocześnie walczyć o funkcję radnego w tym samorządzie. Nie mogę też, jak było do tej pory, ubiegać się o atrakcyjny finansowo mandat radnego powiatowego.

 

 

Na listach kandydatów do rady powiatu znajdą się:

 

Szczytno: Jarosław Matłach, Jan Napiórkowski, Danuta Maroszek, Tomasz Bober, Grzegorz Achremczyk, Robert Arbatowski, Marzena Seledyn, Justyna Chrapkiewicz-Jagaczewska.

 

Gmina Szczytno: Jarosław Kostiuk, Władysław Kulas, Teresa Siemiątkowska, Wanda Góras, Zbigniew Wiszniewski.

 

Pasym – Dźwierzuty: Dariusz Woźniak, Elżbieta Dyrda, Bernard Mius, Kamila Świderska, Krystian Gut.

 

Rozogi – Świętajno: Marek Sochalski, Krzysztof Buła, Teresa Samsel, Hanna Łukowska, Adam Mierzejewski.

 

Wielbark – Jedwabno: Jerzy Szczepanek, Barbara Pac, Mariusz Dobrzyński, Małgorzata Redynk, Jolanta Drężek.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

007

Na stronie urzędu marszałkowskiego jest jawne oświadczenie majątkowe tego Krzyśkowa. Polecam wszytskim

Ze Świętajna

Teraz czekam na wybory do parlamentu i na ciąg dalszy porażki PSL.

Kroll Василина

Też chcę wiedzieć czy proces lustracyjny Krzyśkowa dobiegł końca czy jest w trakcie. Można prosić o oficjalne stanowisko PSL, które go wystawia?

Wilkołak

Wilczek ogłaszał w gazecie że będzie sekretarzem w purdzie jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Skoro znał już jego wynik to czy nie brał przypadkiem udziału w przestępstwie?

Gmina Purda

Chętnie oddamy wam wilczka z powrotem. Ale źle wam nie życzymy więc lepiej na niego nie głosujcie.

wyborca

Nikt w sieci nie jest anonimowy, każdy komputer można zlokalizować.Do wiadomości "hihi,", "a tego" czy "hehe", to kandydaci na radnych są pod ochroną prawną.Nie zdziwię się jeśli szkalowany kandydat zgłosi się na policję, żeby namierzyć dowcipnisia bez nazwiska i imienia.

Hihi

A jeden z kandydatow na rozogi-swietajno alkoholik... serio takich wystawiacie??? Albo...aj szkoda gadac o tych i tamtych chodźta, pójdziem zrobim... myślałem ze ta partie stać na kandydatow na poziomie...

a tego

krzyśków przeszedł lustrację za jego przeszłość ubecką? hehe... kilka lat odczekał i teraz znowu się pcha? won do jego matki rosji.

hehe

uważajcie, bo Wilczek to lisek ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03