Reklama


Reklama

Wiemy gdzie najczęściej budują się mieszkańcy w naszym powiecie


Gmina Szczytno bije inne samorządy na głowę pod względem liczby wydanych pozwoleń na budowę domów mieszkalnych jednorodzinnych. Tylko w tym roku wydano takich decyzji 65. W roku ubiegłym było ich 126, a w 2018 – 105. Dla porównania w mieście Szczytno takich decyzji wydano odpowiednio: 33, 13 i 13. Najmniej chcemy budować się w Szczytnie, Rozogach i Jedwabnie.Z danych, które gromadzi Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Szczytnie (bo to on wydaje pozwolenia na budowę) wynika jednoznacznie, że najczęściej budujemy się na terenie gminy wiejskiej Szczytno.

 

- Ale to raczej naturalny proces jeśli patrzymy na inne samorządy w województwie – mówi naczelnik wydziału Krzysztof Żyłka. - Takie ościenne gminy stają się po prostu sypialniami miast, w których pracujemy i żyjemy, ale odpoczywamy i mieszkamy na wsi.

 

 

Budownictwo mieszkaniowe świadczy o rozwoju danej gminy. Bo wydanie kilkuset tysięcy złotych na własny dom mocno wiąże z danym samorządem. Co decyduje że wybieramy daną gminę?

 

- Cena działki pod budowę domu ma najmniejsze znaczenie – twierdzi Zbigniew Orzoł, właściciel biura nieruchomości w Szczytnie, ale jednocześnie też miejski radny. - W przypadku miasta Szczytno pozwoleń na budowę jest mało, bo tu praktycznie nie ma już działek budowlanych. Z kolei gmina wiejska Szczytno takich terenów ma mnóstwo. Inna rzecz, że na terenie gminy wiejskiej Szczytno mieszkańcom żyje się łatwiej. Mają spokój i upragnioną ciszę, naturę, a jednocześnie bliskość miasta sprawia, że korzystają ze wszystkich jego dobrodziejstw: sklepów, centrów kultury, restauracji, szkół. Jest to wygodne i dlatego gmina cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.


Reklama

 

Liczba wydanych pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych:

 

Rok 2020 (dwa pierwsze kwartały)

 

Gmina wiejska Szczytno - 65

Miasto Szczytno - 33 (wydano też pozwoleń na budowę 7 budynków wielorodzinnych, łącznie na 290 mieszkań)

Gmina Świętajno - 26

Miasto Pasym - 12

Gmina Pasym - 13

Gmina Jedwabno - 23

Miasto Wielbark - 1

Gmina Wielbark - 7

Gmina Dźwierzuty - 5

Gmina Rozogi - 5

 

Rok 2019

 

Gmina Wiejska Szczytno - 126

Miasto Pasym - 20

Gmina Pasym - 29

Gmina Świętajno - 31

Gmina Dźwierzuty - 25

Miasto Wielbark – 13

Reklama

Gmina Wielbark -11

Gmina Jedwabno - 20

Gmina Rozogi - 17

Miasto Szczytno - 13

 

Rok 2018

 

Gmina Wiejska Szczytno - 105

Miasto Pasym – 22

Gmina Pasym – 31

Gmina Świętajno – 29

Gmina Wielbark – 22

Gmina Rozogi – 22

Gmina Dźwierzuty – 21

Gmina Jedwabno - 13

Miasto Szczytno - 13

 Komentarze do artykułu

Mieszkanka

No tak,setki nowych domów a gmina Szczytno nie widzi potrzeby utworzenia żłobka.. Tylko stawiają nikomu niepotrzebne świetlice. Pobudka Panie Wójcie!

Ja

Z pewnością budujący się nie biorą pod uwagę dostępu do żłobków i przedszkoli bo inaczej nikt by się w tej gminie nie budował. Wstyd na skalę krajową.. :(

Kiszący ogóra

To chyba oczywiste, że w mieście niema już działek. Dlatego ludzie budują się pod miastem. Ale odkrycie. Gdyby miasto miało w swoich granicach jakieś ciekawe miejsca to ja nie musiałbym uciekać na gminę. Czas pomyśleć znowu o przyłączeniu okololicznych terenów do miasta. Tylko co ja bym miał z tego.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32