Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Wielbark uchwałą odsłoni zabytki


Coraz więcej miast decyduje się na porządkowanie na ich terenie reklam, które zasłaniają zabytki, wpływają negatywnie na mieszkańców i turystów, a także stwarzają zagrożenie na drogach. Do tych miast chce dołączyć Wielbark. Wniosek o zajęcie się sprawą złożył radny Andrzej Kimbar.Wielbark będzie pierwszą gminą w naszym powiecie, która zajmie się tym tematem. - Nie ma co ukrywać, że niektóre reklamy szpecą krajobraz – mówi burmistrz Grzegorz Zapadka. - Pomysł radnego Andrzeja Kimbara jest dobrym rozwiązaniem. Ale prace dopiero ruszają, dlatego trudno mówić jeszcze o szczegółach. Wstępnie planujemy wprowadzić system jakościowy i ilościowy. Czyli byłyby dopuszczone pewne materiały do wykonania reklam, określone miejsca, gdzie mogłyby się one pojawić. Teraz na przykład na jednej kamienicy wisi pięć, a czasem nawet sześć reklam. Wygląda to nieciekawie.

 


Reklama

Według wstępnych założeń uchwała ma dotyczyć całego starego miasta, a głównie zabytkowych kamienic, które są właśnie remontowane. Ale nie jest wykluczone, że regulacja obejmie całą gminę Wielbark.

Prace nad takimi uchwałami krajobrazowymi trwają czasami lata, najtrudniejsze jest pogodzenie oczekiwań mieszkańców i przedsiębiorców co do ładu przestrzennego.


Andrzej Kimbar, radny miejski w Wielbarku.

Reklama

- Mój wniosek wynika z tego, że teraz nasze miasto pakuje miliony w odrestaurowanie pięknych, zabytkowych kamienic i mijałoby się to z celem, gdyby zostały one zaraz po tych pracach obwieszone banerami – wyjaśnia radny Andrzej Kimbar. - Uchwała pomoże uporządkować reklamy, ograniczyć ich liczbę, ale też zadba o estetykę i piękno naszego miasteczka.


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze