Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielbark tętni życiem (opinie, zdjęcia)


Ponad cztery lata temu gmina Wielbark, decydując się na inwestycję najpierw w siłownię plenerową, zapewniła swoim mieszkańcom nie tylko obiekty do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również miejsce, gdzie z powodzeniem można spotkać się z przyjaciółmi. Warto dodać, że te obiekty są darmowe, więc każdy, o każdej porze dnia i nocy, może z nich korzystać.I mieszkańcy Wielbarka bardzo często i chętnie korzystają ze sportowych atrakcji, jaki zapewnia kompleks sportowy, położony w Parku Niepodległości przy ulicy Nowowiejskiego.

 

Szczególną uwagę przykuwają osoby, które karnie wyczekują na wejście na kort, boisko bądź też urządzenie plenerowej siłowni.

 

Właśnie siłownia plenerowa jest najczęściej obleganym miejscem całego sportowego kompleksu. Korzystają z niej zarówno młodsi, jak i starsi, którzy zgodnie twierdzą, że jest to idealne miejsce, gdzie w towarzystwie natury i świeżego powietrza można wykonać kompleksowy trening całego ciała, a przy okazji spotkać kolegę lub koleżankę, z którą można zamienić kilka słów.

 

Nie inaczej jest na kortach tenisowych: pełnym boisku oraz ściance treningowej. W czasie, gdy Tygodnik wizytował obiekt, na korcie był rozgrywany mecz deblowy, a jego uczestnicy z dość dużą dawką humoru mówili, że odbywał się w ramach spotkań międzywojewódzkich. A dlaczego? Ponieważ, by pograć w tenisa, często przyjeżdżają tu ludzie z Chorzel (a więc z Mazowsza), którzy szczerze zazdroszczą mieszkańcom Wielbarka takiego obiektu.

 

Nieopodal kortów znajduje się boisko do piłki plażowej, która również cieszy się powodzeniem.

 

- Podobne boisko jest też nieopodal Leśniczanki, z którego starsi gracze nadal korzystają, my jednak wolimy to nowe, gdzie grywamy niemal codziennie – mówi Filip Duda. - No bo można tu spotkać nie tylko kolegów z którymi można zagrać, ale i fajne dziewczyny, które przychodzą poobserwować nasze sportowe zmagania, a to dodaje nam nie tylko sportowych emocji - uzupełnia ze śmiechem Robert Olender.

 

Jak zgodnie twierdzą młodzi mieszkańcy Wielbarka, największym zainteresowaniem cieszy się jednak skatepark, który w okresie wolnym od szkolnych zajęć jest dosłownie zatłoczony. Jedyny mankament, na który wskazują nasi rozmówcy, to brak orlika.

 

- Wielbark zawsze stał piłką i obecnie u nas również gra dużo osób w większości młodych ludzi. Jeśli chcemy sobie zagrać w piłkę, to jesteśmy zmuszeni zorganizować sobie jakiś transport i jechać do odległych o 10 kilometrów Zabiel – mówi o bolączkach młodych wielbarskich sportowców Filip Duda. - Czy W Wielbarku powstanie takie boisko? Nie wiadomo. O orliku, tak jak i o basenie, dużo osób mówi, ale nikt nie wie o konkretnych działaniach, a może jest to tylko plotka?

 

 

 

Opinie mieszkańców:

 

Jadwiga Pawelczyk – Wielbark

 


- Ze względu na to, że jestem na emeryturze i mam więcej wolnego czasu, staram się codziennie tu przychodzić i wykonywać jakieś ćwiczenia. Przeznaczam na to około godziny dziennie. Dla mnie jest to wspaniała forma aktywności i gdy się już nieco zmęczę, znajduję odpoczynek na ławeczce nieopodal fontanny.

 

Bożena Smolińska – Wielbark

 

- Staram się tu codziennie przychodzić i ku mojej radości, udało mi się wytrwać już ponad miesiąc. Ze względu na pogarszający się stan mojego zdrowia, sama zdecydowałam, że muszę się nieco wziąć za siebie i wyszło mi to chyba na dobre. Dzięki temu poprawiam swoją kondycję, ale jest to również dla mnie jakaś forma higieny psychicznej, bo ćwiczenia pozwalają mi zapomnieć o codziennych problemach. Często przychodzę tu z rodziną i tak na przykład dziś jest ze mną mój małżonek i syn, którzy grają w tenisa.

 

Adam Smoliński - Wielbark

 

 

- Wcześniej na korcie grali panowie z Chorzel, którym zaproponowaliśmy wspólną grę w debla i rozegraliśmy kilka setów. Na razie dostajemy przysłowiowe lanie, ale mam nadzieję, że przy kolejnym spotkaniu poprawimy swój wynik. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak sportowa rywalizacja w koleżeńskiej, a czasami wręcz przyjacielskiej atmosferze, która sprzyja takim spotkaniom.

 

Krzysztof Dubajski – Chorzele

 

- Właściwie to pochodzę z Nart, ale moja małżonka jest z Chorzel i tam też zamieszkałem. Mamy tam orlik, którego nam zazdroszczą koledzy z Wielbarka, ale my z kolei nie mamy takiego kortu jak oni, więc zazdrościmy sobie nawzajem. Gdy po raz pierwszy przyjechaliśmy do Wielbarka ze znajomymi, by pograć zostaliśmy bardzo miło i po przyjacielsku przyjęci, co nas wręcz zaskoczyło.

 

Jarosław Brodzik – Szymany

 

W Szymanach mamy orlik, ale nie ma kortu i dlatego tu przyjeżdżam. Zauważyłem, że w zwykłe dni tygodnia jest tu w miarę spokojnie, ale w weekendy przychodzi mnóstwo ludzi, a po to, by skorzystać z boiska czy jakiegoś urządzenia ustawiają się kolejki.Komentarze do artykułu

M T

Mimo ze mam meza z Wielbarka to jakos na mnie nie ciagnie mnie do miasta.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50