Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Wielbark i Kamionek wdzierają się do Szczytna


Niemal 70 podmiotów gospodarczych i instytucji, w tym Policję, czy Areszty Śledczy ze Szczytna przejął pod swoje „śmieciowe” skrzydła Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wielbarku. To efekt miejskiej uchwały, która wykluczyła z systemu śmieciowego przedsiębiorców i tereny tak zwane niezamieszkałe. Teraz to wielbarska spółka odbiera tam odpady.- Gdyby nam się to nie opłacało, to byśmy do Szczytna nie jeździli – mówi Jacek Bojarowski, prezes spółki - Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wielbarku, czym ucina spekulacje, że własny zakład komunalny to nic opłacalnego. - Nie szukaliśmy w Szczytnie klientów, te podmioty same się do nas zwróciły, gdy samorząd Szczytna zdecydował o wyłączeniu ich ze swojego systemu śmieciowego. Głównie odbieramy odpady od firm, sklepów, aptek, ale jest też Policja, czy Areszt Śledczy.


Reklama

 

Jeszcze więcej umów na odbiór i wywóz nieczystości od firm i instytucji przejęła gminna spółka komunalna z Kamionka. - W tej chwili mamy podpisanych 118 umów, ale wciąż dochodzą nowe – mówi Aleksander Godlewski, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku. - Gdyby ten nieszczęsny współczynnik, który mówi, że nie możemy przekroczyć 10 procent przychodu z usług obcych, to najchętniej przejęlibyśmy cały system śmieciowy w mieście. Wśród podmiotów, które z nami podpisały umowy są między innymi: sąd, szkoły, przedszkola, hala Wagnera, czy muzeum. Ale są też gabinety weterynaryjne, sklepy, przychodnie zdrowia.

ReklamaKomentarze do artykułu

dr

No tak, dla naszych włodarzy była to sprawa zbyt skomplikowana. Te kolejne wpadki burmistrza i spółki przestają być śmieszne. Ci ludzie pobierają spore pensje a w zamian nie dają zbyt wiele.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43