Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wielbark będzie miastem bez szamb


Wielbark od stycznia będzie miastem. A jeszcze w tym roku będzie całkowicie skanalizowany. Właśnie ruszyła potężna inwestycja warta 7,8 mln złotych.



Budowa sieci kanalizacji poważnie przesunęła się w czasie, bo gmina nie mogła znaleźć wykonawcy.

 

- Łącznie ogłosiliśmy cztery przetargi – mówi wójt Grzegorz Zapadka. - W dwóch ceny były tak zaporowe, że nie mogliśmy się na to zdecydować, a w jednym przypadku w ogóle nikt nie stanął do przetargu. W końcu spotkałem się z radą i raz jeszcze przedyskutowaliśmy ile możemy wydać na tę inwestycję, aby było to wciąż racjonalne.

 

Gmina nieco pieniędzy dołożyła i czwarty przetarg przyniósł rozstrzygnięcie. 15 kilometrów sieci kanalizacyjnej, przepompownie i zawory, łącznie około 200 przyłączy zostanie wykonanych za 7,8 mln zł. Z czego około 4 mln zł gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego.


 

Budowa kanalizacji rozpocznie się od strony Chorzel. Obejmie między innymi ulice: 1 Maja, Chodkiewicza, Mickiewicza, Polna i inne przyległe ulice.

 

W przypadku kilku ulic, między innymi Leśnej, Sosnowej, Brzozowej, czy Akacjowej wraz z kanalizacją będzie kładziony wodociąg. - Po zakończeniu tej inwestycji Wielbark będzie w stu procentach skanalizowany – mówi wójt Zapadka. - Jeśli chodzi o gminę to sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo mamy zabudowę rozproszoną. W tym przypadku będziemy szukać innych rozwiązań.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-05-08 13:37:20

Wielbark remisuje, ale gola nie strzela

  • Poniedziałek, 2019-05-06 09:33:19

Pierwszy „mały orlik” będzie w Kucborku

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Piątek, 2019-03-29 12:04:42

Wybitnych nie ma, nie będzie też nagrody


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec