Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Więcej karetek dba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu


W powiecie szczycieńskim pojawiła się dodatkowa karetka pogotowia. Do ubiegłego tygodnia nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwały jedynie 4 zespoły ratownictwa medycznego. Dwie kartki stacjonowały w Szczytnie i po jednej w Świętajnie i Pasymiu.- Decyzja o pojawieniu się dodatkowego zespołu wynika z liczby wyjazdów, które w ostatnim czasie się zdecydowanie nasiliły – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w naszym powiecie. - Oczywiście, to efekt pandemii. Od początku jej zaistnienia nasi ratownicy wyjeżdżali już 5962 razy, z czego ponad 40% to zdarzenia dotyczące chorych na covid, przebywających w kwarantannach.


Reklama

Dodatkowa karetka stacjonuje w Szczytnie. Finansuje ją wojewoda. - Ale sama karetka jest nasza, to nasze auto, które mieliśmy w zapasie – mówi Achremczyk i dodaje, że w dobie pandemii zmieniła się specyfika ich pracy. - Duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo osobiste ratowników. Co sprawia, że dość często musimy ubierać się w środki ochrony osobistej, dezynfekować sprzęt, siebie. Jest to dość uciążliwe.

Reklama

 

Średnio dziennie ratownicy z powiatu szczycieńskiego wyjeżdżają do około 20 zdarzeń. W naszym powiecie pracuje ich niespełna 60.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze