Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wibroterapia dobra na zdrowie – zaprasza Ewa Kurzak


Promocja. O innym sposobie podejścia do terapii rozmawiamy z Ewą Kurzak, kierownikiem Poradni Vitberg w Szczytnie, mieszczącej się przy ul. Solidarności 6a/5.Co to jest wibroterapia i dla kogo może być przydatna?

 

Wibroterapia oscylacyjno - cykloidalna - bo tylko taką stosujemy w naszej Poradnii Vitberg, to zabieg polegający na oddziaływaniu bodźca fizycznego(w tym wypadku wibracji wytwarzanej przez urządzenie) na organizm człowieka. Wykorzystują ją w swojej codziennej pracy fizjoterapeuci z pacjentami, ale dzięki odpowiednim urządzeniom jak RAM Vitberg+ można ją stosować również w domu. Stosuje się ją po to, aby osiągnąć pozytywne efekty zdrowotne - usprawnić przepływ krwi, zmniejszyć ból czy stan zapalny w organizmie.

 

Jakie są zalety takiej formy terapii?

 

Ma ona wiele zalet. Zacznijmy może od tego, że praktycznie nie ma wad - efektów ubocznych, co wcale nie jest oczywiste. Jeżeli chodzi o korzyści dla Pacjenta to wymieniłabym na pewno trzy:

- wibroterapia działa jednocześnie miejscowo i na cały organizm – czyli jeżeli stosujemy zabieg na kolano to poprawiamy też ukrwienie w całym organizmie.


Reklama

- mamy dużą kontrolę nad samym bodźcem - możemy kontrolować jego intensywność, amplitudę, przyspieszenie w powtarzalny sposób. Czyli pacjent jest poddawany w pełni bezpiecznemu, powtarzalnemu zabiegowi

- ma szerokie spektrum działania - lista schorzeń i problemów na jakie wibroterapia pomaga jest długa, co więcej są one potwierdzone w niezależnych badaniach naukowych.

Więcej informacji merytorycznych o samych zabiegach można znaleźć na przykład na stronie www.wibroterapia.com.

 

Czy mają już Państwo jakieś sukcesy, którymi można się pochwalić?

 

Tak, oczywiście. mamy takich przypadków bardzo dużo. Pan Kazimierz trafił do naszej Poradni z rekomendacji swojej teściowej, z przewlekłym bólem rwy kulszowej. Pacjent hobbystycznie zajmuje się ogródkiem, a ból ogranicza mu realizowanie swojej pasji. Lekarze powiedzieli mu, że jedynym wyjściem na życie bez bólu jest operacja kręgosłupa. Termin okazał się odległy, a ból z każdym dniem coraz silniejszy. Po pierwszym zabiegu wibroterapii Pan Kazimierz jeszcze nie odczuwał zmian, zaczął podchodzić do zabiegów sceptycznie. Po trzecim dniu zabiegowym poczuł znaczną poprawę i ulgę w bólu. W prawdzie bóle pojawiały się okazjonalnie, ale już nie tak silne. Po takiej poprawie, Pan Kazimierz doszedł do wniosku, że operacja to odległy temat, a zabiegi wibroterapii będzie kontynuował. Codziennie, kiedy idziemy do pracy, wierzymy że powtórzy się taka historia.

Reklama

 

Jak się zapisać na zabiegi?

 

Najlepiej zadzwonić do nas na numer: +48 730 606 447, lub przyjść osobiście - nasza poradnia mieści się przy ul. Solidarności 6a/5. Pierwszych 8 zabiegów jest wykonywanych nieodpłatnie, żeby każdy mógł spróbować i przekonać się o ich skuteczności.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze