Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wibroterapia dobra na zdrowie – zaprasza Ewa Kurzak


Promocja. O innym sposobie podejścia do terapii rozmawiamy z Ewą Kurzak, kierownikiem Poradni Vitberg w Szczytnie, mieszczącej się przy ul. Solidarności 6a/5.Co to jest wibroterapia i dla kogo może być przydatna?

 

Wibroterapia oscylacyjno - cykloidalna - bo tylko taką stosujemy w naszej Poradnii Vitberg, to zabieg polegający na oddziaływaniu bodźca fizycznego(w tym wypadku wibracji wytwarzanej przez urządzenie) na organizm człowieka. Wykorzystują ją w swojej codziennej pracy fizjoterapeuci z pacjentami, ale dzięki odpowiednim urządzeniom jak RAM Vitberg+ można ją stosować również w domu. Stosuje się ją po to, aby osiągnąć pozytywne efekty zdrowotne - usprawnić przepływ krwi, zmniejszyć ból czy stan zapalny w organizmie.

 

Jakie są zalety takiej formy terapii?

 

Ma ona wiele zalet. Zacznijmy może od tego, że praktycznie nie ma wad - efektów ubocznych, co wcale nie jest oczywiste. Jeżeli chodzi o korzyści dla Pacjenta to wymieniłabym na pewno trzy:

- wibroterapia działa jednocześnie miejscowo i na cały organizm – czyli jeżeli stosujemy zabieg na kolano to poprawiamy też ukrwienie w całym organizmie.


Reklama

- mamy dużą kontrolę nad samym bodźcem - możemy kontrolować jego intensywność, amplitudę, przyspieszenie w powtarzalny sposób. Czyli pacjent jest poddawany w pełni bezpiecznemu, powtarzalnemu zabiegowi

- ma szerokie spektrum działania - lista schorzeń i problemów na jakie wibroterapia pomaga jest długa, co więcej są one potwierdzone w niezależnych badaniach naukowych.

Więcej informacji merytorycznych o samych zabiegach można znaleźć na przykład na stronie www.wibroterapia.com.

 

Czy mają już Państwo jakieś sukcesy, którymi można się pochwalić?

 

Tak, oczywiście. mamy takich przypadków bardzo dużo. Pan Kazimierz trafił do naszej Poradni z rekomendacji swojej teściowej, z przewlekłym bólem rwy kulszowej. Pacjent hobbystycznie zajmuje się ogródkiem, a ból ogranicza mu realizowanie swojej pasji. Lekarze powiedzieli mu, że jedynym wyjściem na życie bez bólu jest operacja kręgosłupa. Termin okazał się odległy, a ból z każdym dniem coraz silniejszy. Po pierwszym zabiegu wibroterapii Pan Kazimierz jeszcze nie odczuwał zmian, zaczął podchodzić do zabiegów sceptycznie. Po trzecim dniu zabiegowym poczuł znaczną poprawę i ulgę w bólu. W prawdzie bóle pojawiały się okazjonalnie, ale już nie tak silne. Po takiej poprawie, Pan Kazimierz doszedł do wniosku, że operacja to odległy temat, a zabiegi wibroterapii będzie kontynuował. Codziennie, kiedy idziemy do pracy, wierzymy że powtórzy się taka historia.

Reklama

 

Jak się zapisać na zabiegi?

 

Najlepiej zadzwonić do nas na numer: +48 730 606 447, lub przyjść osobiście - nasza poradnia mieści się przy ul. Solidarności 6a/5. Pierwszych 8 zabiegów jest wykonywanych nieodpłatnie, żeby każdy mógł spróbować i przekonać się o ich skuteczności.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama