Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wibroterapia dobra na zdrowie – zaprasza Ewa Kurzak


Promocja. O innym sposobie podejścia do terapii rozmawiamy z Ewą Kurzak, kierownikiem Poradni Vitberg w Szczytnie, mieszczącej się przy ul. Solidarności 6a/5.



Co to jest wibroterapia i dla kogo może być przydatna?

 

Wibroterapia oscylacyjno - cykloidalna - bo tylko taką stosujemy w naszej Poradnii Vitberg, to zabieg polegający na oddziaływaniu bodźca fizycznego(w tym wypadku wibracji wytwarzanej przez urządzenie) na organizm człowieka. Wykorzystują ją w swojej codziennej pracy fizjoterapeuci z pacjentami, ale dzięki odpowiednim urządzeniom jak RAM Vitberg+ można ją stosować również w domu. Stosuje się ją po to, aby osiągnąć pozytywne efekty zdrowotne - usprawnić przepływ krwi, zmniejszyć ból czy stan zapalny w organizmie.

 

Jakie są zalety takiej formy terapii?

 

Ma ona wiele zalet. Zacznijmy może od tego, że praktycznie nie ma wad - efektów ubocznych, co wcale nie jest oczywiste. Jeżeli chodzi o korzyści dla Pacjenta to wymieniłabym na pewno trzy:

- wibroterapia działa jednocześnie miejscowo i na cały organizm – czyli jeżeli stosujemy zabieg na kolano to poprawiamy też ukrwienie w całym organizmie.

- mamy dużą kontrolę nad samym bodźcem - możemy kontrolować jego intensywność, amplitudę, przyspieszenie w powtarzalny sposób. Czyli pacjent jest poddawany w pełni bezpiecznemu, powtarzalnemu zabiegowi

- ma szerokie spektrum działania - lista schorzeń i problemów na jakie wibroterapia pomaga jest długa, co więcej są one potwierdzone w niezależnych badaniach naukowych.

Więcej informacji merytorycznych o samych zabiegach można znaleźć na przykład na stronie www.wibroterapia.com.

 


Czy mają już Państwo jakieś sukcesy, którymi można się pochwalić?

 

Tak, oczywiście. mamy takich przypadków bardzo dużo. Pan Kazimierz trafił do naszej Poradni z rekomendacji swojej teściowej, z przewlekłym bólem rwy kulszowej. Pacjent hobbystycznie zajmuje się ogródkiem, a ból ogranicza mu realizowanie swojej pasji. Lekarze powiedzieli mu, że jedynym wyjściem na życie bez bólu jest operacja kręgosłupa. Termin okazał się odległy, a ból z każdym dniem coraz silniejszy. Po pierwszym zabiegu wibroterapii Pan Kazimierz jeszcze nie odczuwał zmian, zaczął podchodzić do zabiegów sceptycznie. Po trzecim dniu zabiegowym poczuł znaczną poprawę i ulgę w bólu. W prawdzie bóle pojawiały się okazjonalnie, ale już nie tak silne. Po takiej poprawie, Pan Kazimierz doszedł do wniosku, że operacja to odległy temat, a zabiegi wibroterapii będzie kontynuował. Codziennie, kiedy idziemy do pracy, wierzymy że powtórzy się taka historia.

 

Jak się zapisać na zabiegi?

 

Najlepiej zadzwonić do nas na numer: +48 730 606 447, lub przyjść osobiście - nasza poradnia mieści się przy ul. Solidarności 6a/5. Pierwszych 8 zabiegów jest wykonywanych nieodpłatnie, żeby każdy mógł spróbować i przekonać się o ich skuteczności.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30