Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Wibroterapia dobra na zdrowie – zaprasza Ewa Kurzak


Promocja. O innym sposobie podejścia do terapii rozmawiamy z Ewą Kurzak, kierownikiem Poradni Vitberg w Szczytnie, mieszczącej się przy ul. Solidarności 6a/5.Co to jest wibroterapia i dla kogo może być przydatna?

 

Wibroterapia oscylacyjno - cykloidalna - bo tylko taką stosujemy w naszej Poradnii Vitberg, to zabieg polegający na oddziaływaniu bodźca fizycznego(w tym wypadku wibracji wytwarzanej przez urządzenie) na organizm człowieka. Wykorzystują ją w swojej codziennej pracy fizjoterapeuci z pacjentami, ale dzięki odpowiednim urządzeniom jak RAM Vitberg+ można ją stosować również w domu. Stosuje się ją po to, aby osiągnąć pozytywne efekty zdrowotne - usprawnić przepływ krwi, zmniejszyć ból czy stan zapalny w organizmie.

 

Jakie są zalety takiej formy terapii?

 

Ma ona wiele zalet. Zacznijmy może od tego, że praktycznie nie ma wad - efektów ubocznych, co wcale nie jest oczywiste. Jeżeli chodzi o korzyści dla Pacjenta to wymieniłabym na pewno trzy:

- wibroterapia działa jednocześnie miejscowo i na cały organizm – czyli jeżeli stosujemy zabieg na kolano to poprawiamy też ukrwienie w całym organizmie.


Reklama

- mamy dużą kontrolę nad samym bodźcem - możemy kontrolować jego intensywność, amplitudę, przyspieszenie w powtarzalny sposób. Czyli pacjent jest poddawany w pełni bezpiecznemu, powtarzalnemu zabiegowi

- ma szerokie spektrum działania - lista schorzeń i problemów na jakie wibroterapia pomaga jest długa, co więcej są one potwierdzone w niezależnych badaniach naukowych.

Więcej informacji merytorycznych o samych zabiegach można znaleźć na przykład na stronie www.wibroterapia.com.

 

Czy mają już Państwo jakieś sukcesy, którymi można się pochwalić?

 

Tak, oczywiście. mamy takich przypadków bardzo dużo. Pan Kazimierz trafił do naszej Poradni z rekomendacji swojej teściowej, z przewlekłym bólem rwy kulszowej. Pacjent hobbystycznie zajmuje się ogródkiem, a ból ogranicza mu realizowanie swojej pasji. Lekarze powiedzieli mu, że jedynym wyjściem na życie bez bólu jest operacja kręgosłupa. Termin okazał się odległy, a ból z każdym dniem coraz silniejszy. Po pierwszym zabiegu wibroterapii Pan Kazimierz jeszcze nie odczuwał zmian, zaczął podchodzić do zabiegów sceptycznie. Po trzecim dniu zabiegowym poczuł znaczną poprawę i ulgę w bólu. W prawdzie bóle pojawiały się okazjonalnie, ale już nie tak silne. Po takiej poprawie, Pan Kazimierz doszedł do wniosku, że operacja to odległy temat, a zabiegi wibroterapii będzie kontynuował. Codziennie, kiedy idziemy do pracy, wierzymy że powtórzy się taka historia.

Reklama

 

Jak się zapisać na zabiegi?

 

Najlepiej zadzwonić do nas na numer: +48 730 606 447, lub przyjść osobiście - nasza poradnia mieści się przy ul. Solidarności 6a/5. Pierwszych 8 zabiegów jest wykonywanych nieodpłatnie, żeby każdy mógł spróbować i przekonać się o ich skuteczności.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28