Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Wezwał pogotowie, bo szukał „podwózki” do domu


Nietrzeźwy 25–letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, odpowie za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. Mężczyzna przyszedł na stację paliw w gminie Pasym i zażądał od pracowników, natychmiastowego wezwania pogotowia z uwagi na swój zły stan zdrowia. Gdy na miejscu alarmowo pojawili się ratownicy medyczni, mężczyzna nagle „ozdrowiał”.



W czwartek, 25 czerwca około godz. 2:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy, został powiadomiony przez załogę karetki pogotowia o „żartownisiu”, który bezpodstawnie zaalarmował służby ratunkowe, bo jak się później okazało szukał „podwózki” do domu.


Reklama

 

Reklama

 

- Skierowani na miejsce interwencji policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, znajdując się w stanie silnego upojenia alkoholowego, wszedł na jedną ze stacji benzynowych w gminie Pasym i zażądał wezwania pogotowia, z uwagi na swój zły stan zdrowia – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Gdy na miejsce zgłoszonej interwencji przyjechała załoga karetki pogotowia, mężczyzna nagle „ozdrowiał”. 25-latek oświadczył, „że tak naprawdę to już dobrze się czuje, ale skoro służby są już na miejscu, to może podwiozły by go do domu?”.

 

 

„Żartowniś” niebawem odczuje konsekwencje prawno – finansowe swojej nieprzemyślanej decyzji.

 

Policjanci apelują, zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwile czy rzeczywiście twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie, ktoś może na prawdę potrzebować pomocy a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji Policji. Pamiętaj ! Numer alarmowy to nie zabawka, to trzy cyfry, które ratują ludzkie życie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-09-21 09:34:34

Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!

  • Niedziela, 2020-06-28 10:01:53

Pożar domu w Targowie

  • Poniedziałek, 2020-06-01 20:54:30

Ogień strawił dach domu w Rudce

  • Piątek, 2020-04-03 10:53:40

Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik

Reklama


Komentarze

  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

    Korniszon


    2020-09-26 17:44:39
  • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
    Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

    Taki Tam


    2020-09-26 14:26:30
  • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
    Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

    Pies gończy


    2020-09-26 08:46:41
  • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
    RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

    Ziomal


    2020-09-26 04:27:50
  • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
    Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

    Śmieszek


    2020-09-25 14:14:20
  • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
    napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

    zuch


    2020-09-25 11:33:40
  • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
    Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

    Krzysztof Bączek


    2020-09-25 11:22:05
  • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
    Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

    obserwator


    2020-09-24 13:11:27
  • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
    Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

    Adrian


    2020-09-24 07:22:19
  • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
    Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

    Ja