Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

Wesołe miasteczko - felieton Wiesław Mądrzejowskiego


Nasz bardzo przepiękny grajdołek wypadł w badaniach Polskiej Akademii Nauk gdzieś na szarym końcu rankingu miasteczek średniej wielkości. Ranking dotyczył skali marginalizacji ośrodka czyli mówiąc po polsku była to walka o miano największego zadupia w Polsce skąd ucieka kto może.Przynajmniej tutaj wypadliśmy godnie, wyprzedzając aż 224 inne miasteczka, którym nie udało się, niestety, upaść jeszcze niżej. Dobrze jest, a nawet można powiedzieć byczo! Nie pierwsze to zresztą nasze osiągnięcie. Równie wielkie sukcesy mamy na przykład w pozyskiwaniu i wydawaniu funduszy unijnych, w przyciąganiu nowych inwestorów i w paru jeszcze konkurencjach. Niezwykle trudno jest nas tu wyprzedzić licząc od końca tabeli rzecz jasna. Przepytane na tę okoliczność miejskie władze nie ukrywają satysfakcji.

 

Pani burmistrz niczym Maryla Rodowicz samorządowej polityki od lat wyśpiewuje ten sam słuszny refren. To dobrobyt szczycieńskich mieszczuchów powoduje, że opuszczają gród Juranda i Danuśki i osiedlają się w swoich wiejskich posiadłościach. Tu powinien zaprotestować Olsztyn, gdyż jak wynika z badań tam przeprowadzonych to właśnie w tej wiosce pod Szczytnem osiedliło się w ostatnich latach grubo ponad 2000 b. mieszkańców Szczytna. Ale nadal podobno korzystają z naszego miasta, czyli tu pracują, robią zakupy, posyłają dzieci do szkół.

 

Wierzę rzecz jasna bez zastrzeżeń w ten już mocno wyeksploatowany tekst. Naprawdę wiele ciężkiej pracy trzeba wykonać, aby uzyskać tak spektakularny efekt. Rzucano nam pod nogi wielkie kłody w postaci unikalnej w skali kraju szkoły wyższej czy międzynarodowego lotniska za płotem. Nie daliśmy się! Zwyciężyły ścieżki z polbruku, kwiatki i rabatki jako symbol wysiłków dobrej gospodyni. I nie poprzestaniemy na tych drobiazgach. Idziemy na całość czyli wyrzucimy nareszcie w kosmos kilkadziesiąt milionów złotych na policyjny Disneyland! To dopiero będzie niespodzianka!


Reklama

 

Władza miejska skrzętnie ukrywa przed opinią miasta koszty utrzymania tego pomnika swoich intelektualnych możliwości, ale gdy już stanie się to wszystkim wiadome to gwarantuję awans w kolejnym badaniu PAN–u, przynajmniej do pierwszej trójki nieudaczników w kraju. Doskonałym samopoczuciem i skromnością osobistą popisują się także przepytani w tej sprawie radni. Aż zazdrość bierze, gdy czytam o świetlanych perspektywach jakie roztaczają przed Szczytnem. Brak podobno jakiejkolwiek grupy radnych, którzy by chcieli działać w interesie miasta. Każdy gra na siebie lub sąsiadów, stara się zaszkodzić konkurencji.

 

„Posprzedawali się” za diety, stali się maszynkami do głosowania. Pięknie, nasze szanse w kolejnym rankingu widzę coraz wyraźniej. Mieszkańcy mają podobno w nosie rozwój miasta, nie rozliczają z tego wybrańców – jeszcze lepiej. Władze boją się zainwestować miejskich środków w duże projekty proinwestycyjne – wspaniale. Nie będzie długów, będzie za co opłacać koszty Disneylandu. Warto zapoznawać się z przemyśleniami naszych wybrańców.

 

 

Jak powszechnie wiadomo nasz „Tygodnik” jest otwarty na wszelkie poglądy. Jest adresowany do tych mieszkańców regionu, którzy głowy używają nie tylko jako wieszaka pod chustkę i kapelusz. Z pewnym takim jednak niepokojem przyjąłem pomysł plebiscytu na najpopularniejszego radnego w mieście. Obawiałem się nawet, że skończy się tak jak z tegorocznym „obywatelskim budżetem”. W naszym wydaniu skompromitował się doszczętnie zarówno sam, jak i jego organizatorzy nie będący w stanie tego zrozumieć. Po ostatnich wypowiedziach władz miasta doceniam całe jajo z pomysłem plebiscytu. Wyniki będę analizować z największą ciekawością. Ba, mam już nawet swojego zdecydowanego faworyta. Zwyczajnie, przejrzałem przedwyborcze obietnice dotyczące całego miasta i stopień ich realizacji. Swój wynik głosowania oczywiście też ogłoszę.

Reklama

Wiesław Mądrzejowski (wiemod@wp.pl)

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama