Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

WenDo w Sobiechu


Przez dwa dni uczennice szczycieńskiego Sobiecha jako pierwsze w naszym powiecie wzięły udział w dwudniowych warsztatach dla dziewcząt WenDo.



WenDo to metoda zapobiegania przemocy, budowania pewności siebie, asertywności połączona z elementami samoobrony. Nazwa pochodzi od dwóch wyrazów: women (ang. kobiety) i do (jap. droga), co oznacza „Drogę Kobiet”. Zajęcia w szczycieńskim Sobiechu były realizowane w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS oraz Fundację im. Stefana Batorego

 


Reklama

Podczas weekendowych zajęć licealistki z Sobiecha nauczyły się m.in. jak reagować w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu i życiu. Po odpowiednim przygotowaniu, dzięki koncentracji i właściwej motywacji udało się im wykonać zadanie polegające na przełamaniu desek! Warsztaty Wen Do w Zespóle Szkół nr. 3 w Szczytnie były elementem kampanii społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” objętej Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Reklama

 

Szkolenie przeprowadziła certyfikowana trenerka Barbara Wyłudek, która jest przewodniczącą stowarzyszenia „Kobieta na PLUS”, natomiast organizatorką weekendowych zajęć w Sobiechu była nauczycielka szkoły Anna Sarbiewska.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-03-11 20:43:16

W Sobiechu „powalczą” z kostką Rubika

  • Sobota, 2017-06-24 08:53:26

W "Sobiechu" już wakacje

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04