Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

We wtorek rusza proces „mustanga”


We wtorek, 15 czerwca, o godz. 10 w sądzie w Szczytnie rozpocznie się proces dotyczący tragicznego wypadku, do którego doszło 25 kwietnia ubiegłego roku na ulicy Władysława IV. Mustang staranował tam wózek z bliźniakami Kubą i Bartkiem. Kuba nie przeżył. Bartek każdego dnia walczy o powrót do normalności...Procedury sądowe ruszyły jednak już nieco miesiąc wcześniej. Odbyło się tak zwane posiedzenie przygotowawcze.

 

- Jest to dość rzadka praktyka – przyznaje Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury. - Ale stopień skomplikowania sprawa i mnogość dowodów sprawiły, że do takiego posiedzenia doszło. Sąd ustalił na nim między innymi terminy rozpraw oraz kolejność prezentowania dowodów.

 


Reklama

Kierowca mustanga będzie odpowiadał z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego, czyli za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Kierowcy grozi do 8 lat więzienia.

 

Przypomnijmy. 25 kwietnia w Szczytnie rozpędzony ford mustang, kierowany przez 29-letniego mieszkańca Szczytna wjechał w wózek z bliźniętami. Wózek z 1,5-rocznymi dziećmi prowadziła babcia, opiekunka chciała przejść przez jezdnię, stała na chodniku. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku.

Reklama

 

Bracia trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie. Jeden z bliźniaków zmarł, drugi chłopiec jest już w domu, ale wymaga długotrwałej, specjalistycznej rehabilitacji.

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".Komentarze do artykułu

XxX

>>>>rozpędzony ford mustang, kierowany przez 29-letniego mieszkańca Szczytna wjechał w wózek z bliźniętami

Napisz

Reklama


Komentarze