Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ważne punkty, Błękitni walczą o utrzymanie

Piłkarze Błękitnych Pasym wygrali wyjazdowy mecz z Mazurem Wydminy 3:0. Bramki dla Błękitnych zdobyli Sławomir Foruś (dwie) i Szymon Kowalski.

Mazur Wydminy - Błękitni Pasym 0:3 (0:2)

0:1 – Sławomir Foruś (8')

0:2 – Szymon Kowalski (30')

0:3 – Sławomir Foruś (90+)

Mimo wygranej prezes Błękitnych Pasym Marek Gawdziński uważa, że był to najsłabszy mecz w wykonaniu jego drużyny w tym sezonie. - Gry właściwie w ogóle nie było – tłumaczy. - Na boisku przestaliśmy. Ale nie będę marudził, bo liczy się wynik. Te trzy punkty przybliżają nas do upragnionego utrzymania w lidze, bo nie ma co ukrywać, że w tym sezonie nasz plan to walka o utrzymanie.

Pierwszą bramkę pasymianie zdobyli już w 8 minucie. Pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Sławomir Foruś, który egzekwował rzut wolny. Drugie trafienie wpadło w 38 minucie. Była to akcja po kontrze, którą golem wykończył Szymon Kowalski. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Sławomir Foruś, który wykorzystał ładne zagranie Dobrzyńskiego.

Pasymianie, aby myśleć o utrzymaniu w lidze, muszą zebrać około 30, może 32 punktów do końca rozgrywek. Na razie mają ich 21. - Meczów jest jeszcze sporo więc myślę, że ten plan jest do wykonania – mówi Gawdziński.