Reklama


Reklama

Wątpliwościami kierowcy zajmie się sąd


W Tylkowie policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę hondy, który przekroczył prędkość o 16 km na godzinę. Mężczyzna nie przyjął mandatu twierdząc, że urządzenie użyte przez policjantów do pomiaru prędkości jest nielegalne. Nie chciał podać swoich danych, a zamiast prawa jazdy okazał funkcjonariuszom jedynie nieczytelną kopię dokumentu.W piątek, 20 grudnia policjanci ruchu drogowego ze szczycieńskiej jednostki policji w miejscowości Tylkowo, gmina Pasym zatrzymali do kontroli kierującego hondą. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, miał na liczniku prawie 60 km/h. W trakcie rozmowy 48-latek poinformował policjantów, że zmierzona prędkość nie jest jego prędkością oraz że użyte do pomiaru prędkości urządzenie jest nielegalne.


Reklama

 

Reklama

- Podczas kontroli mieszkaniec powiatu olsztyńskiego okazał funkcjonariuszom nieczytelną kopię dokumentu prawa jazdy oświadczając przy tym jednocześnie, że nie wozi przy sobie oryginału, gdyż boi się jego utraty oraz tego, że ktoś mógłby wziąć na niego kredyt – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Podczas prowadzonej kontroli drogowej 48-latek wbrew wydawanym przez policjantów poleceniom opuścił pojazd, jak również nie chciał podać swoich samych personalnych twierdząc, iż nie posiada tożsamości. Po pouczeniu kierującego o treści art. 65 kodeksu wykroczeń, w końcu mieszkaniec powiatu olsztyńskiego wyjawił swoje dane.

 

 

Za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, prowadzenie pojazdu bez wymaganego dokumentu oraz niestosowanie się do wydawanych poleceń przez policjanta 48-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Ciekawe czy sąd podzieli jego zdanie w kwestii posiadania kopii prawa jazdy oraz legalności będących na wyposażeniu policji mierników do pomiaru prędkości.

 

KPP Szczytno/ip

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.

Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Oli

Oczywiście że mają nie legalne i jeszcze trzymają je na rękach zamiast na rozstawionych stojakach . Z tego co wiem jeden ruch dodaje km na h...miał rację że pójdzie do sądu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10