Niedziela, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wątpliwościami kierowcy zajmie się sąd


W Tylkowie policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę hondy, który przekroczył prędkość o 16 km na godzinę. Mężczyzna nie przyjął mandatu twierdząc, że urządzenie użyte przez policjantów do pomiaru prędkości jest nielegalne. Nie chciał podać swoich danych, a zamiast prawa jazdy okazał funkcjonariuszom jedynie nieczytelną kopię dokumentu.W piątek, 20 grudnia policjanci ruchu drogowego ze szczycieńskiej jednostki policji w miejscowości Tylkowo, gmina Pasym zatrzymali do kontroli kierującego hondą. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, miał na liczniku prawie 60 km/h. W trakcie rozmowy 48-latek poinformował policjantów, że zmierzona prędkość nie jest jego prędkością oraz że użyte do pomiaru prędkości urządzenie jest nielegalne.

 

- Podczas kontroli mieszkaniec powiatu olsztyńskiego okazał funkcjonariuszom nieczytelną kopię dokumentu prawa jazdy oświadczając przy tym jednocześnie, że nie wozi przy sobie oryginału, gdyż boi się jego utraty oraz tego, że ktoś mógłby wziąć na niego kredyt – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Podczas prowadzonej kontroli drogowej 48-latek wbrew wydawanym przez policjantów poleceniom opuścił pojazd, jak również nie chciał podać swoich samych personalnych twierdząc, iż nie posiada tożsamości. Po pouczeniu kierującego o treści art. 65 kodeksu wykroczeń, w końcu mieszkaniec powiatu olsztyńskiego wyjawił swoje dane.


Reklama

 

 

Za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, prowadzenie pojazdu bez wymaganego dokumentu oraz niestosowanie się do wydawanych poleceń przez policjanta 48-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Ciekawe czy sąd podzieli jego zdanie w kwestii posiadania kopii prawa jazdy oraz legalności będących na wyposażeniu policji mierników do pomiaru prędkości.

 

KPP Szczytno/ip

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.

Fot. policja.pl

ReklamaKomentarze do artykułu

Oli

Oczywiście że mają nie legalne i jeszcze trzymają je na rękach zamiast na rozstawionych stojakach . Z tego co wiem jeden ruch dodaje km na h...miał rację że pójdzie do sądu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Mandaty zbliżają się do dwóch milionów
  Witam , mam pytanie odnośnie policjantów ruchu drogowego Szczytno. Policja powinna dawać przykład. Niestety, nie zawsze tak jest. Chodzi mi dokładnie o dwóch funkcjonariuszy wobec których toczy się postępowanie . Jeśli nie zostaną wobec Panów wyciągnięte żadne konsekwencje , bądź sprawa zostanie „wyciszona” . To nagranie z policyjnego rajdu trafi to miejscowych mediów . Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Policjantem jest się 6/8godzin w ciągu dnia a człowiekiem całe życie . Pozdrawiam

  Kierowca


  2020-02-22 21:55:00
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  tak to jest jak grają synalkowie trenerów

  janurz


  2020-02-22 14:26:04
 • Kolonia – Jeruty - batalii o szkoły ciąg dalszy
  Gmina biedna i już świeci pustkami. Proszę zobaczyć ile jest meldunków, a ile wymeldowań Zobaczcie Państwo ile dzieci z tej gminy jezdzi codziennie do szkoly w Mikołajkach. Byłem zaskoczony ilością dzieci, codziennie rano widzę autobus, którym te dzieci zamiast do szkoly w Spchowie jadą do Mikołajek. Kto mi powie dlaczego tak jest?

  GalAnonim


  2020-02-22 10:28:35
 • Chorzy ludzie, chore przepisy...
  Ignorantia legis non excusat lub ignorantia legis non exculpat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Paremia prawnicza pokrewna do ignorantia iuris nocet oznaczająca, że nikt nie może usprawiedliwiać swoich działań lub zaniechań tym, że nie zna przepisów prawa. Jest to zasada uznająca fikcję powszechnej znajomości prawa. Pan Rafał był informowany o zasadach zarobkowania przy pobieraniu świadczeń ZUS. Niestety swoich spraw trzeba pilnować, no i dokładnie liczyć. Jakieś zasady obowiązują wszystkich.

  Ktoś


  2020-02-22 09:17:16
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  Witaj Piotrze. Fajnie,że motywem przewodnim wypowiedzi nie jest \"więcej forsy\". Do tej pory większość wywiadów z działaczami, piłkarzami to był tekst w rodzaju: \" gdyby nam płacili to dopiero byśmy pokazali\". Odmłodziłeś zarząd, to też pozytyw, Powodzenia życzę.

  dr


  2020-02-22 09:14:32
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  No to nieźle Narkotyki w Szczytnie to żadkość

  Marcel Krajewski


  2020-02-22 00:19:40
 • Kumpel chrapał więc wezwał policję
  Sądom zawracać gitarę ,mandat 1500zł zabawa kosztuje .

  Juntrzy syn


  2020-02-21 20:44:59
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  XD

  SkierowanO


  2020-02-21 17:54:45
 • Marriott Everest Run – Kot drugi (zdjęcia)
  Twardy Gość. Olbrzymi szacunek i gratulacje.

  Kibic


  2020-02-21 14:21:59
 • Kolejna galeria wchodzi do Szczytna
  Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

  Łukasz


  2020-02-21 13:57:11

Reklama