Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wasilewscy odnawiają kolędnicza tradycję


Takich kolędników w życiu się nie spodziewałem – mówi z uśmiechem Halina Mieczkowska z Jeleniowa. Jej dom, jak i 19 innych gospodarstw w sobotę, 29 grudnia, odwiedziła rodzina Wasilewskich, ich przyjaciele oraz aktorzy Scholi Węgajty. Dzień później kolędnicy przeszli przez Spychowo.Kolędowanie po mazurskich wsiach to pomysł Roberta Wasilewskiego.

 

- Chodziło nam to po głowie już od kilku lat, ale za każdym razem inne sprawy były pilniejsze – mówi Ewa Wasilewska, jego żona. - W tym roku udało nam się zmobilizować i zaprosić do współpracy naszych przyjaciół. Szybkie próby i z kolędą na ustach ruszyliśmy najpierw do Jeleniowa, a potem do Spychowa – dodaje z uśmiechem.

 

 

Mieszkańcy obu wsi nie kryli zaskoczenia. Część z nich nie wpuściła do swoich odmów kolędników, a to podobno przynosi pecha.

 

- Za to ci, którzy otworzyli swoje drzwi przed tą rozśpiewaną i roztańczoną gromadką dziś zaczepiają mnie na wsi i dziękują za taką imprezę – śmieje się Krzysztof Sawicki, sołtys Jeleniowa. - Było to naprawdę ciekawe doświadczenie.


 

 

Słowa sołtysa potwierdza Halina Mieczkowska, mieszkanka Jeleniowa, która wraz z rodziną zaprosiła kolędników do swojego domu. - Ale przyznam, że nie spodziewałam się, że to aż takie przedstawienie – mówi. - Kolędy, aktorzy, inscenizacje. Przepięknie, aż robi się smutno na sercu, że ta tradycja zanika. Naprawdę.

Następnego dnia kolędnicy przeszli przez Spychowo.

 

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34