Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Warunkowy żłobek w Wagnerze


Wygląda na to, że nowy żłobek powstanie jednak w byłym pomieszczeniu kręgielni, która znajdowała się w hali sportowej im. Huberta Wagnera przy ulicy Lanca w Szczytnie. Od września miałoby tam znaleźć się miejsce aż dla 50 maluchów. Łącznie w Szczytnie byłoby więc aż 65 żłobkowych miejsc. Szefowie miejskich klubów spotkali się w tej sprawie z burmistrzem Szczytna. Niechętnie, ale nie wykluczają poparcia tej propozycji. Decyzja jednak jeszcze nie zapadła.Rzeczywiście, takie spotkanie się odbyło – przyznaje burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Wzięli w nim udział przedstawiciele klubów rady miejskiej: Teresa Moczydłowska (klub PiS), Robert Siudak (Razem dla Mieszkańców) i Zbigniew Orzoł (Wszystko dla Szczytna i PSL). Czy moje argumenty ich przekonały, tego nie wiem. Czekamy na wycenę projektantów i sesję nadzwyczajną w tej sprawie, bo jeśli mamy zdążyć do września, to prac dostosowujące ten obiekt muszą już ruszyć. Lokalizacja żłobka w pomieszczeniach hali Wagnera sprawi, że zapewnimy wszystkim chętnym dzieciom miejsca w żłobku i miejskich przedszkolach. A czegoś takiego w historii naszego miasta jeszcze nie było.

 

Żłobek w kręgielni

 

Propozycja miejskich urzędników zakłada, że pomieszczenia po kręgielni zostaną zaadaptowane na żłobek. Znajdzie się tam około 50 miejsc. Dzięki temu zabiegowi, cześć dzieci żłobkowych z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Szczytnie będzie mogło tam zostać przeniesiona, co uwolni miejsca na nowe oddziały przedszkolne. - Zakładamy, że około 15 dzieci żłobkowych pozostanie nadal w przedszkolu, a to tylko po to, aby nie rozdzielać na przykład rodzeństwa, ma to ułatwić rodzicom przywożenie ich do żłobka i przedszkola, które będą w jednym miejscu. W mojej ocenie miejsce na nowy żłobek w pomieszczeniach po kręgielni to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.


Reklama

 

PiS sceptyczny

 

Sceptycznie do tego pomysłu podchodzi jednak radna Teresa Moczydłowska. - Argumenty pana burmistrza słyszałam, ale byłam też w pomieszczeniach po kręgielni i przyznam, że mi się to miejsce na tego typu działalność nie podoba – mówi radna. - Będziemy o tym rozmawiali w gronie naszych radnych. Skonsultujemy też tę sprawę z rodzicami. I dopiero wówczas podejmiemy decyzję, czy poprzemy ten pomysł.

 

Wizja pogłębia wątpliwości

 

W podobnym tonie wypowiada się Zbigniew Orzoł, który reprezentował swój klub Wszystko dla Szczytna i PSL, bo jest też między innymi szefem komisji oświaty. I to on, po spotkaniu z burmistrzem zorganizował wizję lokalną. - Odwiedziliśmy halę Wagnera, ale też Szkołę Podstawową nr 6, która w mojej ocenie bardziej nadaje się na żłobek – mówi. - Pomysł żłobka w Wagnerze nie podoba się naszemu klubowi. Daliśmy temu wyraz podczas posiedzenia komisji oświaty. Niestety, po raz kolejny zostaliśmy postawieni pod ścianą przez burmistrza, bo czasu do września jest naprawdę mało.

Reklama

 

Nie ma go na nowe pomysły i uzgodnienia. W naszym klubie trwa dyskusja, co zrobić z tym pomysłem i tą lokalizacją. Być może to poprzemy, ale jeśli tak to pod pewnymi warunkami. Dobro dzieci i ich rodziców są dla nas najważniejsze. Ale traktujemy miejsce w Wagnerze jako tymczasowe, będziemy wnioskować, aby urząd podjął się budowy takiej placówki samodzielnej bądź rozbudował któreś z istniejących przedszkoli. A po wybudowaniu takiego obiektu pomieszczania tymczasowego żłobka mają wrócić do pierwotnego przeznaczenia, czyli na potrzeby hali sportowej, bo z tego, co mówiła pani dyrektor szkoły, pomieszczenia te były nieustannie użytkowane i są im nadal potrzebne. Ale podkreślam nasza ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

 

Fot. Kręgielnia w hali Wagnera nie wytrzymała próby czasu, krótkiej zresztą. Teraz ma być tam żłobek, też tymczasowy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43