Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Warunkowe umorzenie postrzału w Wyższej Szkole Policji


Sąd Rejonowy w Szczytnie warunkowo umorzył postępowanie wobec wykładowy Wyższej Szkoły Policji (WSPol) w Szczytnie Macieja W., który podczas zajęć nieumyślnie postrzelił dwoje słuchaczy - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.- Sąd uznał Macieja W. za winnego popełniania zarzucanego mu czynu – tłumaczył w Radiu Olsztyn Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie. - Z tym ustaleniem, że z opisu czynu wyeliminował działanie na szkodę 17 innych uczestników zajęć, sąd warunkowo umorzył wobec niego postępowanie karne na okres jednego roku tytułem próby. Orzekł wobec oskarżonego obowiązek zapłaty na rzecz dwojga pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych po 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, jak również zasądził zwrotu na ich rzecz kosztów poniesionych przez nich w tym postępowaniu.


Reklama

 

Do incydentu doszło 20 maja 2019 r. na strzelnicy WSPol Maciej W., jako instruktor szkolenia prowadził zajęcia z funkcjonariuszami kursu podstawowego. Według ustaleń prokuratora oskarżony wbrew przepisom używał podczas zajęć naładowanej broni palnej i ostrej amunicji. Oddał też strzał w kierunku dziewiętnastoosobowej grupy uczestników zajęć, raniąc poważnie dwoje z nich. Pocisk trafił 29-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę – oboje w szczycieńskiej szkole przechodzili kurs podstawowy. To policjanci w stopniu posterunkowych, w służbie od dwóch miesięcy.

Reklama

 

- Instruktor przyznał się do winy. Obrońca Macieja W. wniósł o warunkowe umorzenie postępowania na rok – informuje rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

 

Sąd zwrócił także uwagę, że oskarżony nie był wcześniej karany. Ponadto, 17 pokrzywdzonych uczestników zajęć strzeleckich cofnęło wniosek o ściganie oskarżonego. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze