Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Warsztaty „Pierwsza pomoc praktycznie”


Fundacja Autrimpus, Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno i Urząd Miejski w Szczytnie zapraszają na warsztaty „Pierwsza pomoc praktycznie”, które odbędą się 7 grudnia o godz. 9 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.- Od wielu miesięcy otrzymywaliśmy informacje nie tylko od mieszkańców Szczytna, ale także innych miejscowości w naszym powiecie, że chcą oni wziąć udział w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Agnieszka Siemieniuk, ratownik KPP i zarazem sekretarz Fundacji Autrimpus. – Postanowiliśmy w końcu naszą ofertę szkoleniową skierować do każdego, kto chce zdobyć niezbędną wiedzę.

 

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Podczas warsztatów będą poruszane zagadnienia dotyczące m.in. postępowania w przypadku zasłabnięć, napadu drgawkowego, cukrzycy, urazów, nagłego zaniku krążenia, a także upadków z wysokości. W części praktycznej dodatkowo zajęcia zostaną poszerzone o tematykę postępowania w przypadku nagłego zaniku krążenia z użyciem automatycznego defibrylatora.

 

- W naszym powiecie jest coraz więcej AED-ów, dlatego też nie mogło zabraknąć szkolenia z obsługi tego urządzenia – wyjaśnia Agnieszka Siemieniuk. – Zawsze stawiamy na jakość naszych szkoleń i tak też będzie podczas grudniowych warsztatów. Mamy już pierwsze zgłoszenia uczestników.


 

Liczba miejsc ograniczona. Udział w szkoleniu jest płatny – 50 zł. W zamian uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat, pamiątkową koszulkę i gadżety. Podczas szkolenia będzie można bezpłatnie wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Szczycieńska firma E-movies wystawi bowiem swoją fotobudkę.

Patronat nad wydarzeniem ma "Tygodnik Szczytno".

 

Zapisy pod nr tel.: 513-979-919.

 

sem

 

Fot. Archiwum Fundacji AutrimpusKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze