Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Warszawiacy kradli na Mazurach, wpadli w policyjną zasadzkę


Dwóch warszawiaków w wieku 21 i 23-lata przyjechało w świąteczny weekend na Mazury. Młodzi mężczyźni nie mieli jednak zamiaru wypoczywać. Z terenu jednej z posesji położonej w Mikołajkach w powiecie mrągowskim skradli skuter wodny oraz trzy silniki zaburtowe. Swój łup ukryli w naszym powiecie, a dokładnie w Burdągu w gminie Jedwabno. To tam kryminalni zastawili na nich zasadzkę.W miniony poniedziałek (05.04.21r.) parę minut po godzinie 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 33- i 57-letniego mieszkańca gminy Jedwabno, z którego wynikało, że podczas spaceru po lesie znaleźli oni skuter wodny przykryty gałęziami.

 

- Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy funkcjonariusze potwierdzili fakt, skuter nie posiadał żadnych uszkodzeń i ewidentnie, ktoś chciał go w tym miejscu ukryć – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że został on skradziony razem z trzema silnikami zaburtowymi w nocy z 1/2 kwietnia br. z terenu jednej z posesji położonej w miejscowości Mikołajki w powiecie mrągowskim.


Reklama

 

Reklama

 

Pokrzywdzeni wycenili wartość skradzionego skutera wodnego na kwotę 90 tys. złotych, a trzech silników zaburtowych na łączną kwotę 41 tys. złotych. Praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do tego, że w dniu 6 kwietnia br., zatrzymali oni w miejscowości Burdąg dwóch młodych mieszkańców Warszawy.

 

- 21 i 23-latek po niespełna trzech dniach od kradzieży wrócili na miejsce kryjówki, chcąc przetransportować dostawczym Renault swoją zdobycz – relacjonuje policjantka. - Ku ich zdziwieniu czekali tam już na nich szczycieńscy kryminalni. Obaj panowie zostali przewiezieni do szczycieńskiej komendy, a ich pojazd i pochodzący z kradzieży skuter na policyjny parking strzeżony.

 

21-latek usłyszał zarzut kradzieży. 23-latek odpowie zaś za kradzież oraz posiadanie substancji odurzających w postaci marihuany.

 

W czwartek (08.04.21r.) Prokurat Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zadecydował, że 21 i 23-latek do czasu rozprawy sądowej zostaną objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze