Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Warmia Klezmer Band zaprasza na wyjątkową... kolację


Zespół Pieśni i Tańca "Warmia" od ponad pięćdziesięciu lat popularyzuje polską muzykę i tańce ludowe ze szczególnym uwzględnieniem folkloru Warmii i Mazur. W środku tego zespołu jest „podzespół” - Warmia Klezmer Band, który od z góra 15 lat bawi światową publiczność spektaklem „Wieczerza Żydowska”. Warmia Klezmer Band w czwartek, 22 listopada zawita do Szczytna.



Koncert odbędzie się w czwartek, 22 listopada, początek godzina. 20.00. Miejsce - Pub no 9 w Szczytnie.

Przez ponad 90-minutową muzyczną podróż - przewijają się opowieści i żarty żydowskie.

 

Muzycy: Mirosław Gordon - instrumenty klawiszowe, Adam Gączowski - kontrabas, Cezary Gryc - klarnet Mariusz Krupiński - instrumenty perkusyjne, Artur Chwała - skrzypce, Ewa Kaliszuk - śpiew, Andrzej Brzozowski (Kaczki z Nowej Paczki) - śpiew i opowieści oraz Wiesław Nideraus, który śpiewając i opowiadając różne historie prowadzi widzów przez zadumę i uśmiech.

 

W programie można usłyszeć pieśni bardziej i mniej znane, takie jak Rebeka, Hawa, Bon, Gdybym był bogaty, Siedmiu Braci, Ich habt itd.


 

- Jednak najlepszym sposobem na to, by się czegoś więcej o nas i naszym programie dowiedzieć, jest przyjście na koncert – zachęca Wiesław Nideraus, znany w powiecie szczycieńskim, bo to wszak „nasz” człowiek, wprost z Jedwabna.

 

Bilety: 40 zł, do nabycia w Pubie no 9, Szczytno, ul. Barcza 9



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48