Reklama


Reklama

Warkoczyki Mai pomogą chorym dzieciom


Maja Gratunik ma zaledwie 8 lat i nie ma już długich włosów. Zdecydowała się je obciąć, a warkocze przekazać fundacji Rak'n'roll, która wspiera osoby chorujące na nowotwory, głównie dzieci.



Maja swoje warkocze zapuszczała przez 5 lat. Rozstała się z nimi po to, by pomóc dzieciom, które straciły własne włosy. Problemy dzieci z chorobami nowotworowymi poznała bezpośrednio.


Reklama

 

Reklama

- W naszej rodzinie jest mały chłopiec Oluś, który przez dwa lata walczył z chorobą. Odwiedzając go w szpitalu poznaliśmy też inne dzieci z „łysymi głowami” i skalę problemu – mówi pani Katarzyna, mama Mai. - To właśnie dla nich Maja poświęciła swoje warkocze. Początkowo miałam trochę obiekcji, jakoś nie widziałam jej w krótkich włosach, ale reszta rodziny była „za”. Mój opór, oczywiście, minął i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z Mai.

 

 

Dziewczynka uczy się w pierwszej klasie szkoły podstawowej w Wielbarku. Ma dwóch młodszych braci, uwielbia grę w piłkę nożną i jazdę na rowerze.

 

Zwykle dziewczynki decydują się rozstać z długimi włosami po komunii. Może pójdą za przykładem Mai Gratunik z Wielbarka i też pomogą chorym rówieśnikom.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-06-22 20:26:11

Wirtualne czytanie dzieciom

  • Piątek, 2020-04-10 20:49:10

Chcieliśmy być zdrowi w chorym świecie

  • Środa, 2017-04-26 13:08:54

Zuzanna oddała swoje włosy chorym

  • Poniedziałek, 2015-03-09 09:14:02

Uczniowie pomagają dzieciom z Sudanu Południowego

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04