Reklama


Reklama

Walka o czujnik jakości powietrza w Jedwabnie


Mieszkańcy Jedwabna chcą wiedzieć, czym oddychają i dlatego włączyli się do konkursu Fundacji Aviva, w którym można wygrać zewnętrzny czujnik monitorujących jakość powietrza. Do zgarnięcia jest 150 takich urządzeń.Reklama

clas

Reklama

s="gmail-western" style="font-weight:normal">Trwa ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „Wiem, czym oddycham". Inicjatywa ta ma zwiększyć świadomość, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. W ramach tej kampanii Fundacja Aviva ogłosiła konkurs, w którym nagrodą jest montaż 150 urządzeń – zewnętrznych czujników firmy Airly monitorujących jakość powietrza. Gmina Jedwabno bierze udział w tym konkursie.
Jako miejsce lokalizacji takiego czujnika wybraliśmy Zespół Szkół w Jedwabnie – mówi Wójt Gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. Przede wszystkim w trosce o naszych najmłodszych mieszkańców, którzy każdego dnia spędzają w tym miejscu większość czasu. Dzięki czujnikowi, zyskamy stały monitoring nad jakością powietrza w okolicy.
Głosowanie zostało przedłużone i potrwa do 22 grudnia 2017 r. Specjalistyczne czujniki otrzyma 100 lokalizacji z największą liczbą głosów, oddanych poprzez stronę internetową www.wiemczymoddycham.pl. Fundacja Aviva wskaże również kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski. Gmina Jedwabno walczy o każdy głos i zachęca Państwa do wsparcia akcji.


Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze