Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent


Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie nie odpuszcza i domaga się od gmin wyższych cen za odpady. 30 lipca ma odbyć się kolejne walne zgromadzenie, na którym przedstawione zostaną nowe stawki, niektóre wyższe aż o... 12000 procent.Tylko w ubiegłym roku gmina Szczytno, a tak naprawdę jej mieszkańcy za utylizację odpadów zapłacili 2 miliony 300 tysięcy złotych.


Reklama

 

- I to mimo tego, że mamy najniższe stawki w naszym powiecie – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Z naszych wyliczeń wynika, że jeśli podwyżki proponowane przez ZGOK w Olsztynie zostaną wprowadzone to będziemy musieli do tego systemu dołożyć jakieś aż 160 tysięcy złotych.

 

Czyli o tyle tak naprawdę więcej będą musieli zapłacić mieszkańcy gminy, bo według prawa samorząd nie może ani zarabiać, ani dokładać do utylizacji odpadów.

Reklama

ZGOK to spółka, w której udziały mają samorządy naszego województwa. To oni tak naprawdę decydują o stawkach.

 

- Podczas poprzedniego walnego zablokowaliśmy tę podwyżkę, ale co będzie na kolejnym trudno powiedzieć, bo duże ośrodki, które mają więcej udziałów bardzo forsują te podwyżki – mówi Wojciechowski.

 

Przykład nowych stawek proponowanych przez ZGOK:

śmieci segregowane – jest 1 zł netto za tonę, ma być 120 zł netto

odpady zmieszane – jest 465 zł netto za tonę, ma być 489 zł netto

gabaryty – jest 580 zł netto, ma być 790 zł nettoKomentarze do artykułu

Daniel Nowociński

Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

Daniel Nowociński

Chyba mały błąd się wkradł. W pozycji nowych stawek proponowanych przez ZGOK wydaje mi się, że powinno być słowo: „jest” zamiast słowa: „było”. Rozumiem, że zaproponowane stawki nie zostały jeszcze przyjęte ?

Napisz

Reklama


Komentarze