Reklama


Reklama

Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent


Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie nie odpuszcza i domaga się od gmin wyższych cen za odpady. 30 lipca ma odbyć się kolejne walne zgromadzenie, na którym przedstawione zostaną nowe stawki, niektóre wyższe aż o... 12000 procent.



Tylko w ubiegłym roku gmina Szczytno, a tak naprawdę jej mieszkańcy za utylizację odpadów zapłacili 2 miliony 300 tysięcy złotych.


Reklama

 

- I to mimo tego, że mamy najniższe stawki w naszym powiecie – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Z naszych wyliczeń wynika, że jeśli podwyżki proponowane przez ZGOK w Olsztynie zostaną wprowadzone to będziemy musieli do tego systemu dołożyć jakieś aż 160 tysięcy złotych.

 

Czyli o tyle tak naprawdę więcej będą musieli zapłacić mieszkańcy gminy, bo według prawa samorząd nie może ani zarabiać, ani dokładać do utylizacji odpadów.

Reklama

ZGOK to spółka, w której udziały mają samorządy naszego województwa. To oni tak naprawdę decydują o stawkach.

 

- Podczas poprzedniego walnego zablokowaliśmy tę podwyżkę, ale co będzie na kolejnym trudno powiedzieć, bo duże ośrodki, które mają więcej udziałów bardzo forsują te podwyżki – mówi Wojciechowski.

 

Przykład nowych stawek proponowanych przez ZGOK:

śmieci segregowane – jest 1 zł netto za tonę, ma być 120 zł netto

odpady zmieszane – jest 465 zł netto za tonę, ma być 489 zł netto

gabaryty – jest 580 zł netto, ma być 790 zł netto



Komentarze do artykułu

Daniel Nowociński

Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

Daniel Nowociński

Chyba mały błąd się wkradł. W pozycji nowych stawek proponowanych przez ZGOK wydaje mi się, że powinno być słowo: „jest” zamiast słowa: „było”. Rozumiem, że zaproponowane stawki nie zostały jeszcze przyjęte ?

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42