Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Walka, emocje, nokauty... Polska pokonała Litwę w Jedwabnie


Gdzie jest stolica boksu? W Jedwabnie. Inne nasze gminy mogą się uczyć, jak powinna wyglądać wzorowa współpraca samorządu z klubem sportowym. Takiej imprezy w naszym powiecie nie było od lat.II Gala Boksu Amatorskiego przyniosła wiele emocji. Na profesjonalnym ringu, ze znakomitą oprawą i muzyczną, i świetlną zmierzyli się bokserzy z Polski i Litwy. Wśród uczestników byli zawodnicy, którzy walczyli w mistrzostwach Europy, czy kraju – to gwarantowało wysoki poziom i emocje. Pojedynek wygrali gospodarze 10 do 8.

I rzeczywiście niczego nie brakowało. Walki były bardzo zacięte. Dowodem tego były aż trzy nokauty. Kibice obejrzeli 12 walk w różnych kategoriach wagowych, od tzw. wagi piórkowej do ponad 90 kg. Duże emocje wzbudziła prezentacja lokalnych grup bokserskich działających od stycznia 2017 r. w Jedwabnie – grupy dziecięcej, prowadzonej przez Martę Jagiełło oraz grupy dorosłych, prowadzonych przez Zenona Jagiełło.

W przerwie imprezy każdy mógł skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez gospodynie z KGW „Odnowa" w Lipnikach, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, a na najmłodszych na świeżym powietrzu czekał bokserski sprzęt sportowy.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Jedwabno wraz z Policyjny Klub Sportowy „Gwardia Szczytno". Gośćmi gali byli prezes Klubu Sportowego „Gwardia" Jarosław Klimczuk oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Andrzej Maciejewski.

 

 

Skład drużyny reprezentującej Litwę:

1. Maksim Kirsanov

2. Danila Smirnov

3. Marek Korolkov

4. Saule Stalgyte

5. Margarita Romanova

6. Lukas Songinas

7. Aurimas Palsys

8. Airidas Peckys


Reklama

9. Mantas Morkunas

Jan Romanowskij i Kazimieras Daknys – trenerzy

 

Skład drużyny reprezentującej Polskę:

1. Maciej Mielczarczyk (wygrał swoją walkę)

2. Jakub Cieślak (przegrał)

3. Mateusz Wnuk (przegrał)

4. Mateusz Kłoskowski (wygrał)

5. Karol Łapiński (przegrał)

6. Jakub Drężek (wygrał)

7. Paulina Radulska (wygrała)

8. Patrycja Krawczyk (wygrała)

9. Daniel Więcek (wygrał)

Maciej Bogdański i Zenon Jagiełło – trenerzy

 

Sędziami podczas Gali byli: Aleksander Sestak (Litwa), Kazimierz Tarajda, Aleksander Szostak, Bartosz Kaca, Adam Artych oraz Marta Jagiełło.

 

 

 

 

Organizatorzy dziękują za pomoc:

Sołectwu Dłużek wraz z sołtysem Piotrem Berą, Sołectwu Szuć, Sołectwu Lipniki wraz z Anną Śledzik, Andrzejowi Cytrukowi, Halinie i Krzysztofowi Ważnym oraz Romanie i Stanisławowi Gnozom. Dziękujemy również pięknym i uroczym hostessom – Klaudii Dąbkowskiej i Katarzynie Chorążewicz, dr Elżbiecie Borowik za opiekę lekarską nad zawodnikami oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Nad oprawą muzyczną, świetlną i nagłośnieniem czuwała firma mobilnascena.pl ze Szczytna Janusza Zakrzewskiego.

 

Reklama

 

 

 

Zenon Jagiełło,

trener bokserski Gwardii Szczytno

 

Z władzami gminy Jedwabno współpracuje się wyjątkowo dobrze. Właściwie, jeśli mam być szczery, to jak do tej pory nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. Było to dla mnie wręcz coś nienormalnego. Myślałem, że nie ma możliwości na tak znakomitą współpracę. Zadania były podzielone, każdy był odpowiedzialny za jakąś część. Efekty było widać w sobotę. Wójt Sławomir Ambroziak jest konkretny, nie ma żadnego czarowania, od początku do końca każdy wiedział, co do niego należy. W Jedwabnie są ludzie z pasją, którzy rzeczywiście chcą coś zrobić. I robią. Takim przykładem jest Piotr Bera, sołtys Dłużka. Treningi boksu, czy gala to właściwie jego inicjatywa.

 

 

Sławomir Ambroziak,

wójt gminy Jedwabno

 

Staramy się w naszej gminie robić rzeczy nietypowe, na które, jak widać było w sobotę, jest zapotrzebowanie. Gala wyszła znakomicie, to fakt, ale to zasługa wielu ludzi, którzy się w nią zaangażowali oraz doświadczeń z ubiegłego roku. Muszę tu wymienić przede wszystkim sołtysa Dłużka Piotrze Berę, który właściwie jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Dołączyło do niego kilka innych osób, bez których zaangażowania nie byłoby tego ciekawego wydarzenia. Zenon Jagiełło, dyrektor GOK, animatorzy sportu. Gdy widzi się w ludziach pasję i zaangażowanie to po prostu nie ma wyjścia i się im pomaga. Cieszę się, że Gala Boksu Amatorskiego jest właśnie w Jedwabnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama