Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Walka, emocje, nokauty... Polska pokonała Litwę w Jedwabnie


Gdzie jest stolica boksu? W Jedwabnie. Inne nasze gminy mogą się uczyć, jak powinna wyglądać wzorowa współpraca samorządu z klubem sportowym. Takiej imprezy w naszym powiecie nie było od lat.II Gala Boksu Amatorskiego przyniosła wiele emocji. Na profesjonalnym ringu, ze znakomitą oprawą i muzyczną, i świetlną zmierzyli się bokserzy z Polski i Litwy. Wśród uczestników byli zawodnicy, którzy walczyli w mistrzostwach Europy, czy kraju – to gwarantowało wysoki poziom i emocje. Pojedynek wygrali gospodarze 10 do 8.

I rzeczywiście niczego nie brakowało. Walki były bardzo zacięte. Dowodem tego były aż trzy nokauty. Kibice obejrzeli 12 walk w różnych kategoriach wagowych, od tzw. wagi piórkowej do ponad 90 kg. Duże emocje wzbudziła prezentacja lokalnych grup bokserskich działających od stycznia 2017 r. w Jedwabnie – grupy dziecięcej, prowadzonej przez Martę Jagiełło oraz grupy dorosłych, prowadzonych przez Zenona Jagiełło.

W przerwie imprezy każdy mógł skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez gospodynie z KGW „Odnowa" w Lipnikach, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, a na najmłodszych na świeżym powietrzu czekał bokserski sprzęt sportowy.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Jedwabno wraz z Policyjny Klub Sportowy „Gwardia Szczytno". Gośćmi gali byli prezes Klubu Sportowego „Gwardia" Jarosław Klimczuk oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Andrzej Maciejewski.

 

 

Skład drużyny reprezentującej Litwę:

1. Maksim Kirsanov

2. Danila Smirnov

3. Marek Korolkov

4. Saule Stalgyte

5. Margarita Romanova

6. Lukas Songinas

7. Aurimas Palsys

8. Airidas Peckys

9. Mantas Morkunas

Jan Romanowskij i Kazimieras Daknys – trenerzy

 

Skład drużyny reprezentującej Polskę:

1. Maciej Mielczarczyk (wygrał swoją walkę)

2. Jakub Cieślak (przegrał)

3. Mateusz Wnuk (przegrał)

4. Mateusz Kłoskowski (wygrał)

5. Karol Łapiński (przegrał)

6. Jakub Drężek (wygrał)

7. Paulina Radulska (wygrała)

8. Patrycja Krawczyk (wygrała)

9. Daniel Więcek (wygrał)

Maciej Bogdański i Zenon Jagiełło – trenerzy

 

Sędziami podczas Gali byli: Aleksander Sestak (Litwa), Kazimierz Tarajda, Aleksander Szostak, Bartosz Kaca, Adam Artych oraz Marta Jagiełło.


 

 

 

 

Organizatorzy dziękują za pomoc:

Sołectwu Dłużek wraz z sołtysem Piotrem Berą, Sołectwu Szuć, Sołectwu Lipniki wraz z Anną Śledzik, Andrzejowi Cytrukowi, Halinie i Krzysztofowi Ważnym oraz Romanie i Stanisławowi Gnozom. Dziękujemy również pięknym i uroczym hostessom – Klaudii Dąbkowskiej i Katarzynie Chorążewicz, dr Elżbiecie Borowik za opiekę lekarską nad zawodnikami oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Nad oprawą muzyczną, świetlną i nagłośnieniem czuwała firma mobilnascena.pl ze Szczytna Janusza Zakrzewskiego.

 

 

 

 

Zenon Jagiełło,

trener bokserski Gwardii Szczytno

 

Z władzami gminy Jedwabno współpracuje się wyjątkowo dobrze. Właściwie, jeśli mam być szczery, to jak do tej pory nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. Było to dla mnie wręcz coś nienormalnego. Myślałem, że nie ma możliwości na tak znakomitą współpracę. Zadania były podzielone, każdy był odpowiedzialny za jakąś część. Efekty było widać w sobotę. Wójt Sławomir Ambroziak jest konkretny, nie ma żadnego czarowania, od początku do końca każdy wiedział, co do niego należy. W Jedwabnie są ludzie z pasją, którzy rzeczywiście chcą coś zrobić. I robią. Takim przykładem jest Piotr Bera, sołtys Dłużka. Treningi boksu, czy gala to właściwie jego inicjatywa.

 

 

Sławomir Ambroziak,

wójt gminy Jedwabno

 

Staramy się w naszej gminie robić rzeczy nietypowe, na które, jak widać było w sobotę, jest zapotrzebowanie. Gala wyszła znakomicie, to fakt, ale to zasługa wielu ludzi, którzy się w nią zaangażowali oraz doświadczeń z ubiegłego roku. Muszę tu wymienić przede wszystkim sołtysa Dłużka Piotrze Berę, który właściwie jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Dołączyło do niego kilka innych osób, bez których zaangażowania nie byłoby tego ciekawego wydarzenia. Zenon Jagiełło, dyrektor GOK, animatorzy sportu. Gdy widzi się w ludziach pasję i zaangażowanie to po prostu nie ma wyjścia i się im pomaga. Cieszę się, że Gala Boksu Amatorskiego jest właśnie w Jedwabnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36