Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

Walka, emocje, nokauty... Polska pokonała Litwę w Jedwabnie


Gdzie jest stolica boksu? W Jedwabnie. Inne nasze gminy mogą się uczyć, jak powinna wyglądać wzorowa współpraca samorządu z klubem sportowym. Takiej imprezy w naszym powiecie nie było od lat.II Gala Boksu Amatorskiego przyniosła wiele emocji. Na profesjonalnym ringu, ze znakomitą oprawą i muzyczną, i świetlną zmierzyli się bokserzy z Polski i Litwy. Wśród uczestników byli zawodnicy, którzy walczyli w mistrzostwach Europy, czy kraju – to gwarantowało wysoki poziom i emocje. Pojedynek wygrali gospodarze 10 do 8.

I rzeczywiście niczego nie brakowało. Walki były bardzo zacięte. Dowodem tego były aż trzy nokauty. Kibice obejrzeli 12 walk w różnych kategoriach wagowych, od tzw. wagi piórkowej do ponad 90 kg. Duże emocje wzbudziła prezentacja lokalnych grup bokserskich działających od stycznia 2017 r. w Jedwabnie – grupy dziecięcej, prowadzonej przez Martę Jagiełło oraz grupy dorosłych, prowadzonych przez Zenona Jagiełło.

W przerwie imprezy każdy mógł skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez gospodynie z KGW „Odnowa" w Lipnikach, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, a na najmłodszych na świeżym powietrzu czekał bokserski sprzęt sportowy.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Jedwabno wraz z Policyjny Klub Sportowy „Gwardia Szczytno". Gośćmi gali byli prezes Klubu Sportowego „Gwardia" Jarosław Klimczuk oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Andrzej Maciejewski.

 

 

Skład drużyny reprezentującej Litwę:

1. Maksim Kirsanov

2. Danila Smirnov

3. Marek Korolkov

4. Saule Stalgyte

5. Margarita Romanova

6. Lukas Songinas

7. Aurimas Palsys

8. Airidas Peckys


Reklama

9. Mantas Morkunas

Jan Romanowskij i Kazimieras Daknys – trenerzy

 

Skład drużyny reprezentującej Polskę:

1. Maciej Mielczarczyk (wygrał swoją walkę)

2. Jakub Cieślak (przegrał)

3. Mateusz Wnuk (przegrał)

4. Mateusz Kłoskowski (wygrał)

5. Karol Łapiński (przegrał)

6. Jakub Drężek (wygrał)

7. Paulina Radulska (wygrała)

8. Patrycja Krawczyk (wygrała)

9. Daniel Więcek (wygrał)

Maciej Bogdański i Zenon Jagiełło – trenerzy

 

Sędziami podczas Gali byli: Aleksander Sestak (Litwa), Kazimierz Tarajda, Aleksander Szostak, Bartosz Kaca, Adam Artych oraz Marta Jagiełło.

 

 

 

 

Organizatorzy dziękują za pomoc:

Sołectwu Dłużek wraz z sołtysem Piotrem Berą, Sołectwu Szuć, Sołectwu Lipniki wraz z Anną Śledzik, Andrzejowi Cytrukowi, Halinie i Krzysztofowi Ważnym oraz Romanie i Stanisławowi Gnozom. Dziękujemy również pięknym i uroczym hostessom – Klaudii Dąbkowskiej i Katarzynie Chorążewicz, dr Elżbiecie Borowik za opiekę lekarską nad zawodnikami oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Nad oprawą muzyczną, świetlną i nagłośnieniem czuwała firma mobilnascena.pl ze Szczytna Janusza Zakrzewskiego.

 

Reklama

 

 

 

Zenon Jagiełło,

trener bokserski Gwardii Szczytno

 

Z władzami gminy Jedwabno współpracuje się wyjątkowo dobrze. Właściwie, jeśli mam być szczery, to jak do tej pory nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego. Było to dla mnie wręcz coś nienormalnego. Myślałem, że nie ma możliwości na tak znakomitą współpracę. Zadania były podzielone, każdy był odpowiedzialny za jakąś część. Efekty było widać w sobotę. Wójt Sławomir Ambroziak jest konkretny, nie ma żadnego czarowania, od początku do końca każdy wiedział, co do niego należy. W Jedwabnie są ludzie z pasją, którzy rzeczywiście chcą coś zrobić. I robią. Takim przykładem jest Piotr Bera, sołtys Dłużka. Treningi boksu, czy gala to właściwie jego inicjatywa.

 

 

Sławomir Ambroziak,

wójt gminy Jedwabno

 

Staramy się w naszej gminie robić rzeczy nietypowe, na które, jak widać było w sobotę, jest zapotrzebowanie. Gala wyszła znakomicie, to fakt, ale to zasługa wielu ludzi, którzy się w nią zaangażowali oraz doświadczeń z ubiegłego roku. Muszę tu wymienić przede wszystkim sołtysa Dłużka Piotrze Berę, który właściwie jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Dołączyło do niego kilka innych osób, bez których zaangażowania nie byłoby tego ciekawego wydarzenia. Zenon Jagiełło, dyrektor GOK, animatorzy sportu. Gdy widzi się w ludziach pasję i zaangażowanie to po prostu nie ma wyjścia i się im pomaga. Cieszę się, że Gala Boksu Amatorskiego jest właśnie w Jedwabnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-05-17 21:55:19

103-letnia kobieta pokonała koronawirusa

 • Poniedziałek, 2020-01-27 19:44:46

Leszek Mierzejewski w Jedwabnie

 • Czwartek, 2020-01-02 19:13:58

Kordian zdobył Litwę

 • Czwartek, 2019-12-19 20:27:43

Programu Polska Bezgotówkowa

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38