Reklama


Reklama

Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno


Nie chciano jej w Świętajnie, za to w gminie Szczytno przyjęto ją z otwartymi dłońmi – mowa o byłej dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie Małgorzacie Walas. Od poniedziałku, 13 stycznia, jest ona dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu.Nowa pani dyrektor radnym i sołtysom ma zostać przedstawiona na najbliższej sesji. Jednak w świecie kultury powiatu szczycieńskiego Małgorzata Walas jest doskonale znana. Przez lata kierowała Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świętajnie i za jej rządów była to jedna z dynamiczniejszych placówek w powiecie. Niestety, nieporozumienia pomiędzy nią, a wójtem gminy Świętajno sprawiły, że zrezygnowała ze stanowiska.


Reklama

 

Reklama

Długo jednak zajęcia nie musiała szukać. Od 13 stycznia jest dyrektorem GBP w Lipowcu.

 

- Jest to nasza jednostka, która zastępuje w dużej mierze gminne ośrodki kultury – mówi Sławomir Wojciechowski. - 2 stycznia ze stanowiska dyrektora zrezygnowała pani Karolina Lewandowska-Zając, dlatego powołaliśmy na to stanowisko panią Walas. Przedstawiła nam ciekawą wizję rozwoju kultury na terenie naszej gminy. Jeśli uda jej się to zrealizować to myślę, że nasi mieszkańcy będą bardzo zadowoleni. Poza tym jest to bardzo doświadczony pracownik kultury. Cieszę się, że zasili nasz zespół.

 Komentarze do artykułu

Zosia

Pamiętajmy że nie ma ludzi niezastąpionych. Trzeba mieć nadzieję ze następczyni Pani Małgosi też nas nie zawiedzie i może całkiem świetnie sobie poradzi . Proponuję zachować minimum kultury nie wyciągać brudów i życzyć Pani Walas oraz tej Pani która ją zastąpi powodzenia .

he

no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.

Obiektywna

Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.

gość

nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.

Rychu

Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha

Radosny

Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas

X-Men

To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.

Marlena

Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam

Edyta

Taka dobra?może wprost idealna?hahaha

Basia

Już niedługo sąd w Olsztynie będzie mógł zweryfikować czy p. Gosia była tak dobra i uczciwa jak ją postrzega garstka osób z którymi się trzymała. Pan Pabich właśnie w dużej mierze przegrał przez nią wybory na wójta, bo ludzie nie mogli przepatrzeć na jej zażyłości i malwersacje.

Jebla

No cóż, czas teraz aby Gmina Szczytno lansowala Panią Walas.

Obiektywny

Nikt nie widzi, że ktoś tu się sam zwolnił... Dlaczego...? Dobre pytanie? Skoro osoba, która tak niby świetnie pracował z pasją i poświęceniem, która nic nie ma sobie do zarzucenia... sama się zwalnia to chyba wiadomo, że po prostu ze strachu o swoją opinię. Przyjęcie wypowiedzenia przez Panią Wójt to było raczej ostatni dobry uczynek dla tej Pani.

Anna

Pani Małgorzato życzę dużo siły i wytrwałości, jest Pani ostatnią deską ratunku dla Bibliotek Publicznych Gminy po tajemniczych rezygnacjach trzech ostatnich dyrektorek w ciągu dwóch lat. Życzę powodzenia ...

Osa

No cóż Pani wójt ze Świętajna dopiero odczuje bzdurność tej zmiany ale TY Gosia spełnisz się w innym miejscu i dasz im swój optymizm, swoją pozytywną siłę i swoje pomysły, władze gminy Szczytno na pewno docenią Twój wkład. Powodzenia.

Jary

Trzeba przyznać umiała siebie wypromować,wystarczy obejrzeć album promocyjny gminy wydany kilka lat temu.Na 3 fotografie tam zamieszczone na 2 obowiązkowo jest pani M.Walas.Przytarto jej nosa(nie oszukujmy się GBP Lipowiec to nie awans!)bo zbyt mocno zaangażowała się w opcję p.J.Pabicha.Myślę,że drugi raz nie popełniłaby tego błędu.

Marlena Taradejna

Moje gratulacje dla wójta Swietajna za pozbycie się tak dobrego pracownika jak Malgorzata Walas teraz w Swietajnie bedzie jak 15 lat wstecz . Ale co tu mowic cala Polska sie cofa w rozwoju .No cóż ale Pani wójt musi się otaczać ludźmi takimi jak ona . A Tobie Gosia życzę żebyś rozwijała swoje pasje i zadowolenia z pracy .Myślę że władze Lipowca to docenia jakim jesteś pracownikiem . Powodzenia!!!

Jurand

Kobieta z klasą, charakterem i iskrą zapalną!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25