Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno


Nie chciano jej w Świętajnie, za to w gminie Szczytno przyjęto ją z otwartymi dłońmi – mowa o byłej dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie Małgorzacie Walas. Od poniedziałku, 13 stycznia, jest ona dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu.Nowa pani dyrektor radnym i sołtysom ma zostać przedstawiona na najbliższej sesji. Jednak w świecie kultury powiatu szczycieńskiego Małgorzata Walas jest doskonale znana. Przez lata kierowała Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świętajnie i za jej rządów była to jedna z dynamiczniejszych placówek w powiecie. Niestety, nieporozumienia pomiędzy nią, a wójtem gminy Świętajno sprawiły, że zrezygnowała ze stanowiska.


Reklama

 

Długo jednak zajęcia nie musiała szukać. Od 13 stycznia jest dyrektorem GBP w Lipowcu.

 

- Jest to nasza jednostka, która zastępuje w dużej mierze gminne ośrodki kultury – mówi Sławomir Wojciechowski. - 2 stycznia ze stanowiska dyrektora zrezygnowała pani Karolina Lewandowska-Zając, dlatego powołaliśmy na to stanowisko panią Walas. Przedstawiła nam ciekawą wizję rozwoju kultury na terenie naszej gminy. Jeśli uda jej się to zrealizować to myślę, że nasi mieszkańcy będą bardzo zadowoleni. Poza tym jest to bardzo doświadczony pracownik kultury. Cieszę się, że zasili nasz zespół.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Zosia

Pamiętajmy że nie ma ludzi niezastąpionych. Trzeba mieć nadzieję ze następczyni Pani Małgosi też nas nie zawiedzie i może całkiem świetnie sobie poradzi . Proponuję zachować minimum kultury nie wyciągać brudów i życzyć Pani Walas oraz tej Pani która ją zastąpi powodzenia .

he

no społeczeństwo będzie cierpieć przez prywatne negatywne nastawienie wójt do dyrektor... bo drugiej takiej ogarniętej kobiety w gminie nie ma.

Obiektywna

Obiektywny, a nie pomyślałeś, że może nie ze strchu o swoją opinię ale dlatego , że chciała jej się pozbyć i robiła wszystko aby się zwolniła bo ma kogoś na to miejsce, kim będzie mogła manipulować i wykorzystywać do swoich gierek . Nie pierwsza która się z tej gminy zwolniła.

gość

nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.

Rychu

Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha

Radosny

Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas

X-Men

To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.

Marlena

Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam

Edyta

Taka dobra?może wprost idealna?hahaha

Basia

Już niedługo sąd w Olsztynie będzie mógł zweryfikować czy p. Gosia była tak dobra i uczciwa jak ją postrzega garstka osób z którymi się trzymała. Pan Pabich właśnie w dużej mierze przegrał przez nią wybory na wójta, bo ludzie nie mogli przepatrzeć na jej zażyłości i malwersacje.

Jebla

No cóż, czas teraz aby Gmina Szczytno lansowala Panią Walas.

Obiektywny

Nikt nie widzi, że ktoś tu się sam zwolnił... Dlaczego...? Dobre pytanie? Skoro osoba, która tak niby świetnie pracował z pasją i poświęceniem, która nic nie ma sobie do zarzucenia... sama się zwalnia to chyba wiadomo, że po prostu ze strachu o swoją opinię. Przyjęcie wypowiedzenia przez Panią Wójt to było raczej ostatni dobry uczynek dla tej Pani.

Anna

Pani Małgorzato życzę dużo siły i wytrwałości, jest Pani ostatnią deską ratunku dla Bibliotek Publicznych Gminy po tajemniczych rezygnacjach trzech ostatnich dyrektorek w ciągu dwóch lat. Życzę powodzenia ...

Osa

No cóż Pani wójt ze Świętajna dopiero odczuje bzdurność tej zmiany ale TY Gosia spełnisz się w innym miejscu i dasz im swój optymizm, swoją pozytywną siłę i swoje pomysły, władze gminy Szczytno na pewno docenią Twój wkład. Powodzenia.

Jary

Trzeba przyznać umiała siebie wypromować,wystarczy obejrzeć album promocyjny gminy wydany kilka lat temu.Na 3 fotografie tam zamieszczone na 2 obowiązkowo jest pani M.Walas.Przytarto jej nosa(nie oszukujmy się GBP Lipowiec to nie awans!)bo zbyt mocno zaangażowała się w opcję p.J.Pabicha.Myślę,że drugi raz nie popełniłaby tego błędu.

Marlena Taradejna

Moje gratulacje dla wójta Swietajna za pozbycie się tak dobrego pracownika jak Malgorzata Walas teraz w Swietajnie bedzie jak 15 lat wstecz . Ale co tu mowic cala Polska sie cofa w rozwoju .No cóż ale Pani wójt musi się otaczać ludźmi takimi jak ona . A Tobie Gosia życzę żebyś rozwijała swoje pasje i zadowolenia z pracy .Myślę że władze Lipowca to docenia jakim jesteś pracownikiem . Powodzenia!!!

Jurand

Kobieta z klasą, charakterem i iskrą zapalną!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama