Reklama


Reklama

W poniedziałek pogrzeb Czesława Wierzuka


W poniedziałek, 23 grudnia odbędzie się pogrzeb Czesława Wierzuka, byłego wójta gminy Dźwierzuty, radnego i członka zarządy powiatu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12 w Domu Pogrzebowym Exodus w Szczytnie.Po wyprowadzeniu z Domu Pogrzebowym Exodus dalsze uroczystości żałobne przeniosą się już do Dźwierzutach. O godz. 13.30 w miejscowym kościele odbędzie msza pogrzebowa. Ciało Czesława Wierzuka spocznie na cmentarzu w Dźwierzutach.

 

Czesław Wierzuk zmarł w środę, 18 grudnia. Przegrał z chorobą. W styczniu skończyłby 66 lat


 

Czesław Wierzuk to jeden z bardziej charakterystyczny i rozpoznawalnych samorządowców w naszym powiecie. Od zawsze związany z gminą Dźwierzuty. Od 1982 roku był naczelnikiem Urzędu Gminy, a od 1990 wójtem. Ten urząd piastował do 2006 roku. Po czteroletniej przerwie 14 grudnia 2010 r. w wyborach samorządowych został ponownie wybrany wójtem gminy Dźwierzuty.


Reklama

 

 

W 2014 r. nie uzyskał już reelekcji. Został radnym powiatowym oraz członkiem Zarządu Powiatu. Czesław Wierzuk był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

 

Jego pasją i hobby od zawsze było rolnictwo. Prowadził wielohektarowe gospodarstwo.

 

Był dwukrotnie żonaty, wychował dwóch synów.

 

Jego działalność społeczna wykraczała poza sprawy samorządowe. Współpracował z Polakami na Litwie i często wspierał polonijne organizacje.

Reklama

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze