Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

W lipcu wystartuje połączenie z Szyman do Chorwacji


W sezonie letnim, mieszkańcy północno-wschodniej Polski zyskają możliwość szybkiej i komfortowej podróży do Chorwacji, dzięki nowemu połączeniu Polskich Linii Lotniczych LOT. Bezpośrednie loty z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do chorwackiej Rijeki rozpoczną się 3 lipca br. Rejsy na tej trasie realizowane będą w każdą sobotę, do 4 września 2021 r.Wakacyjne loty obsługiwane będą samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów. Bilety w cenie od 249 zł/os. za podróż w dwie strony, dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w wybranych biurach podróży.

 

 

ROZKŁAD LOTÓW - SOBOTA

Odlot - Przylot

Rijeka (RJK) - Olsztyn-Mazury (SZY) 12:00 - 14:05

Olsztyn-Mazury (SZY) - Rijeka (RJK) 14:50 - 16:50

Rijeka, trzecie co do wielkości miasto Chorwacji położone w Zatoce Kvarner nad Morzem Adriatyckim, słynie z malowniczych krajobrazów rozciągających się ze wzgórza Trsat, urzekających plaż i tętniącego życiem Starego Miasta.


Reklama

 

Reklama

Turystom oferuje wszystkie atrakcje nadmorskiego kurortu i stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy do dalszej eksploracji chorwackiego wybrzeża - m.in. oddalonej o 7 km wyspy Krk, docenianej za historyczne zabytki, czy Riwiery Opatija, obfitującej w kamieniste plaże, długie promenady i restauracje serwujące dania kuchni regionalnej.

 

- Pandemia na długo zamroziła najmłodsze polskie lotnisko, ale wciąż wspieramy starania jak najszybszego powrotu do normalności również w ruchu lotniczym na Warmii i Mazurach – przyznaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Przed Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury stoi teraz zadanie sukcesywnego zwiększania liczby pasażerów i poszerzania oferty. Kolejne nowe połączenie jest potwierdzeniem, że proces odmrażania postępuje w dobrym kierunku.

 

Bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów, są priorytetem zarówno dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jak również Polskich Linii Lotniczych LOT. Wszystkie rejsy realizowane są z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi dot. minimalizacji transmisji Covid-19. Pracownicy lotniska oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Osoby wchodzące na terminal pasażerski zobowiązane są do pomiaru temperatury ciała, noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego, tam gdzie to możliwe.Komentarze do artykułu

Krzysztof Raniszewski

Kiedy wreszcie uruchomicie loty do Holandii ?

Napisz

Reklama


Komentarze