Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

W Szymanach powstanie ośrodek szkolenia pilotów


Bartolini Air oficjalnie otworzy bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn-Mazury. To tu swoje umiejętności zdobywać będą przyszli piloci Ryanair. Po uzyskaniu wymaganej akceptacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, renomowany łódzki ośrodek szkolenia lotniczego Bartolini Air może oficjalnie otworzyć swoją bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn-Mazury.Inwestycja związana jest z ogłoszoną w 2019 roku współpracą Bartolini Air z linią lotniczą Rynanair, która przewiduje wykształcenie na potrzeby irlandzkiego przewoźnika ponad 300 pilotów w ciągu najbliższych 3 lat.

 

Dzięki współpracy z Bartolini Air, Ryanair planuje powiększenie swojej kadry o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie. Program Mentorski Ryanair realizowany przez Bartolini Air pozwala osobom bez doświadczenia lotniczego przejść intensywny, półtoraroczny kurs i zdobyć komplet licencji i uprawnień niezbędnych do rozpoczęcia pracy w Ryanair.

 

Po zatrudnieniu w linii przejdą oni szkolenie symulatorowe do uprawnienia na typ samolotu i zasiądą za sterami Boeingów 737. Współpraca ośrodka szkoleniowego z mazurskim lotniskiem obejmuje uruchomienie bazy szkoleniowej Bartolini Air w Szymanach. W tym celu przygotowane zostało zaplecze biurowe i noclegowe, w pełni dostosowane do potrzeb kadry szkoleniowej oraz kadetów.


Reklama

 

Reklama

W budowie jest hangar, który łódzka szkoła lotnicza ma wydzierżawić od lotniska w celu obsługi technicznej własnych samolotów oraz serwisowania statków powietrznych innych podmiotów.

 

- Olsztyn-Mazury to idealne lotnisko do szkolenia pilotów liniowych – ma nie tylko doskonałą infrastrukturę lotniczą, m.in. z podejściem ILS i radiolatarnią VOR, ale także świetny, profesjonalny zespół, z którym realizacja naszego projektu jest czystą przyjemnością.” – powiedział Bartłomiej Walas, Założyciel i Prezes Grupy Bartolini Air. -Cieszymy się że nawet w czasach pandemii realizujemy wcześniej przyjętą strategię rozwoju PLOM. Szkolenie lotnicze było i jest podstawą rozwoju sektora lotniczego w Polsce i na świecie. Nasz Port po wybudowaniu hangarów, które właśnie realizujemy, będzie doskonale przygotowany do wspierania takiej aktywności lotniczej.” – powiedział Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

 

 

 

Fot. https://bartoliniair.com/about-the-training-center/

 Komentarze do artykułu

Zenon Bździągwa

To lotnisko jest cywilne głównie dlatego, że można było na jego rozbudowę i inwestycje dodatkowe (linia kolejowa) uzyskać pieniądze unijne. Natomiast najważniejsze przeznaczenie lotniska jest wojskowe. Polecam sprawozdanie z gier wojennych zamieszczone na portalu Strategy and Future https://strategyandfuture.org/wp-content/uploads/2019/08/Polska-w-epicentrum-wojny-%C5%9Bwiatowej_08_2019.pdf Polecam również oryginalny tekst amerykański. Warto zwrócić uwagę na mapę. https://warontherocks.com/2019/04/how-does-the-next-great-power-conflict-play-out-lessons-from-a-wargame/ Jeśli dojdzie do wojny z Rosją, prawdopodobnie to w naszym powiecie rozegra się największa bitwa.

Krzysztof

Powstanie lotniska miało tak rozwinąć Szczytno, że ho hoo! Rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania. Podatek wpływa do gminy i chyba tylko ona czerpie z tego oczekiwane korzyści. Miasto tylko symbolicznie bo nawet nazwa Port Lotniczy Olsztyn-Mazury :) Teraz szkolenia dla pilotów? Ok ale w dalszym ciągu nie będzie z tego oczekiwanych korzyści, no może niektórzy z nich przyjadą w czasie wolnym do miasta aby coś zjeść :) Pan Burmistrz niech idzie po naukę do Burmistrza Zapadki! Wytwórnia czekolady, lokowanie nowego zakładu pracy itd., to wpływa na rzeczywisty rozwój samorządu a nie opisywane wyże działania. Może już czas zabrać się do roboty!!!

Rafał

Czy burmistrz miasta nie powinien zajmować się poważniejszymi sprawami a nie sprawami Pana Dziubana?

szary obywatel

Podzielam wątpliwości \"Ali\". Na co jakiś czas przelatujący samolot nawet z przyjemnością można popatrzeć, ale skoro to mają być szkolenia intensywne? Zamiast prężnego rozwijania potencjału turystyczno - rekreacyjnego, perspektywa wątpliwej atrakcji i permamentnego \"warczenia\". W powiecie pod względem turystycznym i tak jest kiepsko, a teraz będziemy omijani coraz większym łukiem.

Zbyszek

Masz rację Ala, najlepiej zamknąć i zaorać lotnisko, zasadzić ziemniaki!

Ala

Czy to znaczy, że nad Szczytnem i okolicą będą non stop latać samoloty? Czy wiadomo jakie to będą samoloty, jakie będą miały trasy? Z tymi samolotami liniowymi, które akurat mają podejście nad samym Szczytnem nie ma problemu, bo nie jest to częste ale szkolenie 300 pilotów. Czy naprawdę jest się z czego cieszyć?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43