Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

W Szymanach powstanie ośrodek szkolenia pilotów


Bartolini Air oficjalnie otworzy bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn-Mazury. To tu swoje umiejętności zdobywać będą przyszli piloci Ryanair. Po uzyskaniu wymaganej akceptacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, renomowany łódzki ośrodek szkolenia lotniczego Bartolini Air może oficjalnie otworzyć swoją bazę szkoleniową na lotnisku Olsztyn-Mazury.Inwestycja związana jest z ogłoszoną w 2019 roku współpracą Bartolini Air z linią lotniczą Rynanair, która przewiduje wykształcenie na potrzeby irlandzkiego przewoźnika ponad 300 pilotów w ciągu najbliższych 3 lat.

 

Dzięki współpracy z Bartolini Air, Ryanair planuje powiększenie swojej kadry o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie. Program Mentorski Ryanair realizowany przez Bartolini Air pozwala osobom bez doświadczenia lotniczego przejść intensywny, półtoraroczny kurs i zdobyć komplet licencji i uprawnień niezbędnych do rozpoczęcia pracy w Ryanair.

 

Po zatrudnieniu w linii przejdą oni szkolenie symulatorowe do uprawnienia na typ samolotu i zasiądą za sterami Boeingów 737. Współpraca ośrodka szkoleniowego z mazurskim lotniskiem obejmuje uruchomienie bazy szkoleniowej Bartolini Air w Szymanach. W tym celu przygotowane zostało zaplecze biurowe i noclegowe, w pełni dostosowane do potrzeb kadry szkoleniowej oraz kadetów.


Reklama

 

Reklama

W budowie jest hangar, który łódzka szkoła lotnicza ma wydzierżawić od lotniska w celu obsługi technicznej własnych samolotów oraz serwisowania statków powietrznych innych podmiotów.

 

- Olsztyn-Mazury to idealne lotnisko do szkolenia pilotów liniowych – ma nie tylko doskonałą infrastrukturę lotniczą, m.in. z podejściem ILS i radiolatarnią VOR, ale także świetny, profesjonalny zespół, z którym realizacja naszego projektu jest czystą przyjemnością.” – powiedział Bartłomiej Walas, Założyciel i Prezes Grupy Bartolini Air. -Cieszymy się że nawet w czasach pandemii realizujemy wcześniej przyjętą strategię rozwoju PLOM. Szkolenie lotnicze było i jest podstawą rozwoju sektora lotniczego w Polsce i na świecie. Nasz Port po wybudowaniu hangarów, które właśnie realizujemy, będzie doskonale przygotowany do wspierania takiej aktywności lotniczej.” – powiedział Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

 

 

 

Fot. https://bartoliniair.com/about-the-training-center/

 Komentarze do artykułu

Zenon Bździągwa

To lotnisko jest cywilne głównie dlatego, że można było na jego rozbudowę i inwestycje dodatkowe (linia kolejowa) uzyskać pieniądze unijne. Natomiast najważniejsze przeznaczenie lotniska jest wojskowe. Polecam sprawozdanie z gier wojennych zamieszczone na portalu Strategy and Future https://strategyandfuture.org/wp-content/uploads/2019/08/Polska-w-epicentrum-wojny-%C5%9Bwiatowej_08_2019.pdf Polecam również oryginalny tekst amerykański. Warto zwrócić uwagę na mapę. https://warontherocks.com/2019/04/how-does-the-next-great-power-conflict-play-out-lessons-from-a-wargame/ Jeśli dojdzie do wojny z Rosją, prawdopodobnie to w naszym powiecie rozegra się największa bitwa.

Krzysztof

Powstanie lotniska miało tak rozwinąć Szczytno, że ho hoo! Rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania. Podatek wpływa do gminy i chyba tylko ona czerpie z tego oczekiwane korzyści. Miasto tylko symbolicznie bo nawet nazwa Port Lotniczy Olsztyn-Mazury :) Teraz szkolenia dla pilotów? Ok ale w dalszym ciągu nie będzie z tego oczekiwanych korzyści, no może niektórzy z nich przyjadą w czasie wolnym do miasta aby coś zjeść :) Pan Burmistrz niech idzie po naukę do Burmistrza Zapadki! Wytwórnia czekolady, lokowanie nowego zakładu pracy itd., to wpływa na rzeczywisty rozwój samorządu a nie opisywane wyże działania. Może już czas zabrać się do roboty!!!

Rafał

Czy burmistrz miasta nie powinien zajmować się poważniejszymi sprawami a nie sprawami Pana Dziubana?

szary obywatel

Podzielam wątpliwości \"Ali\". Na co jakiś czas przelatujący samolot nawet z przyjemnością można popatrzeć, ale skoro to mają być szkolenia intensywne? Zamiast prężnego rozwijania potencjału turystyczno - rekreacyjnego, perspektywa wątpliwej atrakcji i permamentnego \"warczenia\". W powiecie pod względem turystycznym i tak jest kiepsko, a teraz będziemy omijani coraz większym łukiem.

Zbyszek

Masz rację Ala, najlepiej zamknąć i zaorać lotnisko, zasadzić ziemniaki!

Ala

Czy to znaczy, że nad Szczytnem i okolicą będą non stop latać samoloty? Czy wiadomo jakie to będą samoloty, jakie będą miały trasy? Z tymi samolotami liniowymi, które akurat mają podejście nad samym Szczytnem nie ma problemu, bo nie jest to częste ale szkolenie 300 pilotów. Czy naprawdę jest się z czego cieszyć?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama