Reklama


Reklama

W Szczytnie ruszył punkt pobrań wymazów dla osób przebywających na kwarantannie


W Szczytnie zaczął działać punkt pobrań w kierunku COVID-19. Znajduje się on w szczycieńskim szpitalu przy ulicy Skłodowskiej-Curie 12. Otwarty on jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 8 do 10. Kontakt telefoniczny z punktem pobrań to - 459 599 580.Pacjenci przebywający na kwarantannie otrzymali już pierwsze smsy zapraszające do wykonania badania w punktach wymazowych dostępnych na Warmii i Mazurach. W naszym regionie mamy 18 takich punktów pobrań w kierunku COVID-19. Jeden z nich znajduje się w Szczytnie przy ulicy Skłodowskiej-Curie 12. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości mobilnego punktu pobrań kwotą 300 zł.

 

 

Punkt pobrań

 

Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie

ul. Skłodowskiej-Curie 12

 

Kontakt z placówką - tel. 459 599 580

 

Godziny przyjęć:

poniedziałek: 08:00-10:00

wtorek: 08:00-10:00

środa: 08:00-10:00

czwartek: 08:00-10:00

piątek: 08:00-10:00

sobota: 08:00-10:00

niedziela: 08:00-10:00


Reklama

 

Reklama

 

 

W całym woj. warmińsko-mazurskim działa już 18 punktów pobrań wymazów od pacjentów przebywających na kwarantannie. Punkty pozostają w gotowości we wszystkie dni tygodnia nie mniej niż dwie godziny dziennie. Punkty znajdują się między innymi w Olsztynie, Elblągu, Działdowie, Biskupcu, Bartoszycach, Nidzicy i Iławie.

 

 

W woj. warmińsko-mazurskim aktualnie przebywa na kwarantannie ponad 2600 osób.

 

 

Każda osoba przebywająca na kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania, otrzymuje sms informujący o możliwości zgłoszenia się do punktu pobrań wymazów pod kątem zarażenia koronawirusem celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Badanie jest zalecane, ale dobrowolne.

 

 

SMS ma następujące brzmienie:

 

W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia.

 

Osoba ta powinna w 12 dniu kwarantanny udać się własnym samochodem do wybranego przez siebie punktu. Pacjent udający się na badanie powinien posiadać przy sobie dokument z numerem PESEL.

 

 

Punkty są tak rozmieszczone w województwie, by każdy pacjent przebywający na kwarantannie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem mógł wykonać badanie najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Wykaz punktów pobrań – adresy i telefony – dostępny jest na stronie pacjent.gov.pl.

 

Za stronę organizacyjną punktów pobrań odpowiadają placówki medyczne. W przypadku większości szpitali są to wydzielone pomieszczenia, np. przy Izbach Przyjęć, a jeszcze innych specjalnie wyznaczone stanowiska przed szpitalami, gdzie wymaz może zostać pobrany od pacjenta przez personel medyczny.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/w-regionie-ruszyly-punkty-pobran-wymazow-dla-osob-przebywajacych-na-kwarantannie?fbclid=IwAR3uWCNHVftCfm2K5h-PfYqyYioFiv2huiS0fgAvbmDI8DugKqAQEZzW5Q4Komentarze do artykułu

Chcieć to móc.

Jeżeli już istnieje to może rozszerzyć działanie i dla osób chętnych odpłatnego przebadania się na obecność koronawirusa.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze