Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Szczytnie będzie druga tura, w pozostałych gminach bez zmian


Tylko Danuta Górska, burmistrz Szczytna przegrała walkę o reelekcję. Pozostali włodarze (wójtowie i burmistrz Pasymia) utrzymali swoje stanowiska. Takie są wyniki nieoficjalne. Ale raczej nie powinny one ulec zmianie. W Szczytnie będzie druga tura – zmierzą się w niej Krzysztof Mańkowski i Zbigniew Gontarzewski.Wyniki nieoficjalne:

 

W Pasymiu wygrał Cezary Łachmański.

 

W Gminie Dźwierzuty – Marianna Szydlik.

 

W Gminie Wielbark – Grzegorz Zapadka.

 


W Gminie Rozogi – Zbigniew Kudrzycki.

 

W Gminie Jedwabno – Sławomir Ambroziak.

 

W Gminie Szczytno – Sławomir Wojciechowski.

 

W Gminie Świętajno – Alicja Kołakowska.Komentarze do artykułu

Emigrant

Do anty-prywaciarz! Tak jest, to co wyprawia PiS to przechodzi ludzkie pojęcie i nie tylko w Szczytnie, ale także i innych miastach. Opanowali wszystkie stołki po znajomości. Ludzie bez doświadczenia i przeszkoleń obejmują wysokie stanowiska o których nic tak na prawdę nie wiedzą.

anty-prywaciarz

Do Jan Kowalski. Niemiłościwie panujący PiS już pokazał, co potrafi. Katecheta-wojewoda wsadził: starszego Żuchowskiego do wojewódzkiego KRUS, młodszego - do ANR (z nową nazwą), córkę śp. Olbrysia S. do KRUS powiatowego, a kandydata Gontarzewskiego - do ARMiR. I tak się nagle objawili "specjaliści" od spraw rolniczych. Strach pomyśleć, kogo wepchną do samorządu, bo pewnie wśród rodzin i kolesiów takich "specjalistów" jest dużo więcej. A że podobno w Dźwierzutach kandydat G. wykazywał nadmierne zainteresowanie atrakcyjnymi urzędniczkami, to może i w Szczytnie kryterium fachowości będzie stanowiła uroda i jej "dostępność".

Jan Kowalski

Patrząc obiektywnie na kandydatów II tury to wolę głosować na Pana Gontarzewskiego żeby dać mu szansę na pokazanie czy jest w stanie wyrwać Szczytno z marazmu (przynajmniej pieniądze załatwi dla miasta). Natomiast Pan Mańkowski od lat ma i miał wpływ na kształt polityki w mieście czy powiecie i nic nie zrobił. Wiadomo czego można się spodziewać po Panu Mańkowskim (żadnej poprawy). Dlatego warto dać szansę nowej osobie a czas pokaże jak będzie.

Do rzeczy

Wspólne zdjęcie Gontarzewskiego i Mańkowskiego jest obrazem przyszłości tego miasta. Tylko usiąść i płakać. Pozamiatane.

Szczytniak na emigracji

Mówiąc wprost, mieszkańcy Szczytna mają wybór między gościem z PISu, po którym nie wiadomo czego się można spodziewać i który będzie miał zapewne problemy we współpracy z radą, oraz ciepłym misiem Mańkowskim który dużo obiecuje ale nigdy nic konkretnego nie zrobił. Takich sobie wybraliście, więc sami miejcie do siebie pretensje gdy kolejne lata zostaną zmarnowane.

pamiętliwy

Do Kama. O ile pamiętam (a się nie mylę), Gontarzewski swoją zawodową karierę zaczynał w ZOMO, czyli "zbrojnym ramieniu" komunistycznej PZPR. Świetny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce :(

Krajan

Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu!

Burak

Jestem spoza Szczytna, pamiętam wygląd miesta przed "urzędowaniem" burtmistrz Górskiej. Szaro, buro, brudno ! Po jej wyborze pojawiły się upiększające kaskady kwiatów, powoli miasto zaczęło się zmieniać i pięknieć., już nie straszyło brzodotą. Faceci zwykle nie posiadają zmysłu estetyki i piękna, jak kobiety, więc wybór mieszkańców dziwi. Dziwi też fakt, że ludzie zapominają szybko co robiła komuna, różne powiązania, kosiesiostwo itd... długo by wymieniać. Wybierajcie mądrze, dowiedzcie się o danym człowieku jak najwięcej, co ma w sercu, co zyska dla siebie osobiście z chwilą, kiedy już zasiądzie na fotelu., z kim się kumpluje, generalnie czy jest dobrym człowiekiem, czy zawistny, pamiętliwy, mściwy ... to WAŻNE

Prawdę mówiąc

Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Zamiast stawiać na nowych, ciągle te same twarze, tylko stołki zmieniane.

kama

O ile pamiętam - a mogę się mylić, bo Mańkowski często zmieniał barwy paryjne - był on bardzo aktywnym działaczem SLD, "sierocie" po komunistycznej PZPR. Idealny kandydat na burmistrza w demokratycznej Polsce.

xyz

W Świętajnie nie pomogło namaszczenie i poparcie PSL, brawo Pani Kołakowska. Pokazała Pani jak można PSL odesłać do domu!!!

Żałosne

Najlepiej wszystkich krytykować. Ci co najbardziej krytykują to czemu sami nie biorą udziału? Skoro nie ma interesujących kandydatur na burmistrza to czy on w ogóle jest nam potrzebny skoro z góry zarzucamy, że gówno zrobi jak każdy...

Śmieszek

Do Anna Olbryś: Szanowna Pani, czy wyobraża sobie Pani, jak trzęsą dzisiaj portkami i spódnicami urzędnicy ratuszowi? Oni dzisiaj już wiedzą na kogo powinni głosować (mam taką nadzieję). W tym wszystkim pociecha - i nadzieja - że nowy burmistrz nie da się nabrać na urzędnicze sztuczki i obstrukcje.

Anna Olbryś

Do 4 listopada niewiele czasu i wiem, że przez ten czas będą różne komentarze... Bez podpisu i większości z grona znajomych tych, którzy przegrali. Więcej godności mili Państwo Naprawdę zachęcam wszystkich na pójście na wybory. Nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam, że Krzysztof Mańkowski jest dla mnie jedynym kandydatem, który mógłby objąć stanowisko Burmistrza. Wierzę, że tak się stanie... W Państwa też wierzę, że oddacie ten słuszny głos.

KRYSTYNA

Jedno tylko powiem te miasto znowu z tymi samymi radnymi zejdzie na psy stare układy i układziki a ludzie jeszcze dalej naiwni i ślepi i jeszcze taka druga tura na burmistrza czy w Szczytnie nie ma ludzi młodych?

Bryza

obiecanki cacanki a tu mieszkania nie ma .... ile można czekać na mieszkanie ?

Onomatopeja

Ale ze Gorska tak przegrala idioci nie pamietacie juz jak bylo przed nia? zlodziejstwo i kumoterstwo.No coz trzeba isc na druga ture zeby to pisowskie scierwo nie wygralo

pitupitu

Szkoda ze mieszkancy wybrali tych ktorzy przez ostatnie cztery lata niewiele zrobili poza lansem ogólnym wespól z kierowniczka Górską. Czerw, Siudak,Trochimowicz,Łachacz,Kiersikowski, Gregorczyk, Boczar,Orzoł, Krassowski, Kosakowska,Staszak,Malec, Pardo. CI ludzie za stan miasta ponoszą odpowiedzialnosc razem z Góską. Od kilku kadencji. jak wybraliscie tak bedziecie mieli. Do kompletu brakuje tylko jeszcze pisiora burmistrza. Nie popisali sie mieszkancy miasta , oj nie. Pozbawilicie sie prawa do krytyki wybierając tych ludzi.

Śmieszek

Do Lary: No właśnie! Zgadzam się w całej rozciągłości!

lara

Mieszkańcy Szczytna już raz dali kopniaka "panu od fikołków" , gdy kandydował na burmistrza. Czy pan Mańkowski od tego czasu przeszedł cudowną transformację? Ewentualne komentarze jego elektoratu na temat wykształcenia osób popierających kontrkandydatów ich ulubieńca można podsumować krótko: wykształcenie nie oznacza automatycznie inteligencji i niestety często im nie po drodze.

albin

Szkoda że mieszkańcy Szczytna kierują się obiecankami gruszek na wierzbie i przynależnością partyjną. Wstyd mi że mam takich sąsiadów

Natura

Gmina i wybory-nic dodać, nie było wyboru, ten pan . tyle lat na stołku , to już zawód. Nie było kogoś kto myśli. Szkoda, że żaden młody, myślący nie będzie w GMINIE . POZOSTAJE maluczkość i opieszałość- nic znowu nie ulegnie zmianie.

Napisz


Komentarze

 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:18:24
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:11:26
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:57:52
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:50:55
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
  Autor: Marek R.
  2019-09-22 02:31:15
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
  Autor: Paulina
  2019-09-21 22:18:51
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
  Autor: Natalia
  2019-09-21 22:11:33
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
  Autor: Tomasz
  2019-09-21 22:01:12
 • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
  Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-21 20:50:48
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-21 20:45:05