Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

W Świętajnie też dołożą do wymiany pieców


Wzorem innych samorządów także gmina Świętajno będzie dokładała do wymiany pieców grzewczych w prywatnych domach i mieszkaniach. Zainteresowani mogą uzyskać do 4 tysięcy złotych brutto wsparcia. Do wykorzystania jest jednak niewielka kwota, bo na ten rok zabezpieczono jedynie 12 tys. zł.



Przyjmowanie wniosków ruszy 2 maja i potrwa do 30 czerwca. Pieniądze trafią do tych osób, które najszybciej złożą komplet potrzebnych dokumentów starając się o dotację. Wsparcie nie może przekraczać 4 tys. zł brutto i nie może być większe niż 50 procent wartości całej inwestycji.

 

Z niewielkiej kwoty zabezpieczonej na ten cel nie był zadowolony radny Sławomir Grzegorczyk.


Reklama

 

- Pozwoli ona na wymianę trzech pieców – mówił. - Trzeba się zastanowić, czy może lepiej będzie pomóc naszym mieszkańcom przy składaniu wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację, a tę kwotę przeznaczyć na wodociągi.

 

Program zatwierdzono na ostatniej sesji. Dotację można dostać na likwidację pieca o niskiej sprawności, czyli po prostu starego „ogrzewacza” na węgiel. W zamian można wybrać jedną z preferowanych opcji, między innymi: przyłączenie do gminnej sieci ciepłowniczej, zainstalowanie pieca najnowszej generacji z zastosowaniem jako paliwa: gazu, oleju opałowego lub prądu, biomasę lub inne źródła z rodziny OZE (pompy ciepła, kolektory słoneczne lub fotowoltaiczne).

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-04-19 11:55:46

Potężny pożar zniszczył stodołę i dom

  • Sobota, 2020-04-11 17:43:00

Szpital „pracuje” też pod namiotami

  • Piątek, 2020-02-21 13:27:50

Karnawał jest też dla dzieci (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-02-16 21:34:16

Inwazja Dino, chce też Wielbark

Reklama


Komentarze

  • Chamstwo czy brak wyobraźni?
    A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

    Mark


    2020-05-27 16:35:56
  • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
    Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

    kat


    2020-05-27 16:03:00
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

    tadeusz


    2020-05-27 14:56:54
  • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
    Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

    jANEK


    2020-05-27 13:53:37
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

    Kleofas


    2020-05-27 12:34:05
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


    2020-05-27 00:13:35
  • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
    Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

    Czekamy na efekty


    2020-05-26 22:06:04
  • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
    No to sołtysie do roboty.

    Bocian


    2020-05-26 21:10:53
  • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
    Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

    Pawel


    2020-05-26 21:04:54
  • Ulice budowane z funduszem
    A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

    Brydzia