Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W „Sobiechu”dotkną nauki w laboratoriach


Biologia i chemia w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie będą bardziej „żywe”. W wakacje zbudowano tam, od podstaw, dwa „przedmiotowe” laboratoria. Dziś uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny.Mieliśmy dość pracowite wakacje – mówi z uśmiechem Mariola Jaworska, dyrektor „Sobiecha”. - Ale to dobrze, bo dzięki temu nasi uczniowie dostaną kolejne narzędzia do skuteczniejszej nauki biologi, chemii, fizyki – wylicza dyrektor. - Jest taka potrzeba, bo tylko w tym roku szkolnym będziemy mieli aż dwie klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

Dzięki pracowniom uczniowie będą uczyli się nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie.

- Możliwe będzie przeprowadzanie eksperymentów, dzięki czemu zajęcia będą ciekawsze, a wiedza na dłużej zapadnie w pamięci – mówi dyrektor Jaworska. - Jest mnóstwo modeli, preparatów, mikroskopów, probówek.

Pracownie budowane są w ramach unijnego projektu „Przez eksperyment do przyszłości”. Od podstaw powstały laboratoria chemiczne i biologiczne, ale solidnie doposażone zostało też fizyczne.


W tym roku z „Sobiechu” rozpocznie naukę 120 nowych uczniów w 4 klasach pierwszych.

- Już dawno nie mieliśmy tak wysokich progów kwalifikacyjnych – mówi dyrektor Jaworska. - Bo aby dostać się do najlepszej klasy o profilu matematyczno-fizycznym trzeba było uzyskać aż 135 punktów.

W wakacje w szkole, internacie, poradni zostało wymienione całe oświetlenie na ledowe. Powstały też nowe miejsca parkingowe.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze