Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

W Pasymiu harcerze rozdają światełko betlejemskie


Betlejemskie Światło Pokoju już po raz trzynasty dotarło do Pasymia. W środę, 19 grudnia przynieśli je harcerze ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie. - W urzędzie stworzyliśmy specjalny kącik, gdzie światełko nieustannie płonie, a mieszkańcy naszego miasta i gminy mogą je brać do domów – mówi burmistrz Cezary Łachmański.Harcerze i harcerki z Tylkowa strażnikami światełka są już po raz trzynasty. Wcześniej dostarczali światełko, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami do kościoła w Pasymiu, a od trzech lat do pasymskiego ratusza. Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w środę, 19 grudnia.

 

 

 

 

- Byłem pierwszym mieszkańcem Pasymia, który odpalił światełko od harcerzy i zaniósł do domu – mówi z uśmiechem burmistrz Łachmański. - Ale taką możliwość mają wszyscy mieszkańcy naszej gminy, bo światełko, które autentycznie przywędrowało do nas z Betlejem, będzie w naszym ratuszu do piątku, do godz. 14. Każdy może przyjść, w godzinach pracy urzędu, i je wziąć do domu.


 

Harcerze z Tylkowa światełko betlejemskie przywieźli z Olsztyna. Z kolei do Olsztyna trafiło ono od harcerzy ze Słowacji.

 

 

Akcję „Światła Pokoju” z Groty Betlejemskiej rozpoczęła w 1986 r. rozgłośnia ORF. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia pokoju Światełko dociera do ponad 25 krajów europejskich, w tym także do Polski. Co roku wybrane przez ORF dzieci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia i tu przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu europejskich krajów.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze